Pełen emocji mecz z Górnikiem Polkowice to już dla Gwarka Tarnowskie Góry historia. Przed naszą drużyną kolejny mecz o ligowe punkty. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Górecko udadzą się na pierwszą z czterech zaplanowanych na wiosnę wyjazdów do województwa Dolnośląskiego. Jako kierunek wyjazdu, 21. seria meczów w trzeciej grupie piłkarskiej III ligi wybrała Dzierżoniów. Wyjazdowemu meczu przyświeca tarnogórzanom tylko jeden cel – zwycięstwo.

 

Lechia Dzierżoniów startu wiosennej rundy nie może jak na razie zaliczyć do udanych. Gospodarze sobotniej potyczki w swoich ligowych startach w 2019 roku zdobyli tylko jeden punkt w trzech meczach, osuwając się tym samym na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Występujący niezmiennie od dziewięciu sezonów na III-ligowym szczeblu klub z Dzierżoniowa staje zatem przed misją uratowania III ligi, bowiem rywale w walce o utrzymanie zaczynają regularnie punktować. Biorąc pod uwagę obecną sytuację śląskich drużyn w II lidze, każdy mecz będzie dla Lechii spotkaniem o przysłowiowe „sześć punktów”. Trenerem osiemnastej drużyny ligowej tabeli jest niezmiennie od czerwca 2010 roku Zbigniew Soczewski, który jest tym samym najdłużej pracującym trenerem w jednym zespole ze wszystkich drużyn naszej grupy. Związany od dawna z Dzierżoniowem trener będzie musiał poprawić grę swojej drużyny zarówno w defensywie, jak i ofensywie. W trzech wiosennych meczach reprezentant województwa Dolnośląskiego zdobył zaledwie jedną bramkę, a stracił pięć. Bolączką naszego najbliższego przeciwnika jest także bilans meczów na własnym boisku. Lechia w roli gospodarza w sezonie 2018/2019 na dziesięć rozegranych meczów wygrała zaledwie jedno spotkanie, tyle samo remisując, doznając tym samym aż ośmiu porażek. W trakcie trwania zimowej przerwy zespół z Dzierżoniowa zasilili głównie młodzieżowcy. Do kadry trenera Soczewskiego trafił m.in. strzelec jedynej jak dotąd bramki wiosną, Szymon Kuśnierz z rezerw Śląska Wrocław. Drużynę w przerwie zimowej opuściło paru zawodników, w tym jeden z najjaśniejszych punktów Lechii, zdobywca aż sześciu bramek w sezonie – Marcin Buryło. Mecz z Gwarkiem opuści również Szymon Brzezicki, który w poprzedniej kolejce upomniany został czwartą żółtą kartką w sezonie.

 

O przedłużenie serii ośmiu meczów z rzędu Lechii bez zwycięstwa postarają się z pewnością w sobotę piłkarze tarnogórskiego Gwarka. Goście, którzy pechowo zremisowali w ubiegłą sobotę z liderem tabeli Górnika Polkowice, zrobią wszystko, aby udowodnić w kolejnym meczu, że są bardzo dobrze przygotowani do drugiej części sezonu. Sobotni mecz będzie pierwszym wyjazdowym meczem Gwarka w 2019 roku. Wszyscy bowiem pamiętamy, że nasza drużyna ma w połowie kwietnia do rozegrania zaległy mecz ligowy z Ruchem Radzionków. Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, Gwarek w tej klasyfikacji zajmuje podobnie jak w tabeli punktowej czwarte miejsce. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko mogą pochwalić się natomiast najmniejszą ilością straconych bramek. Tarnogórzanie w swoich dziewięciu meczach wyjazdowych stracili ich ledwie dziewięć, co ciekawe, w zaledwie trzech miastach (Polkowice, Brzeg, Gorzów Wielkopolski) z czterema drużynami (Górnik, Stal, Stilon, Warta). Swojej szansy na odniesienie szóstego wyjazdowego meczu w sezonie nie otrzyma z pewnością Kamil Cholerzyński. Defensor tarnogórskiej drużyny z powodu kary nałożonej przez Komisję Dyscyplinarną Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej będzie musiał pauzować przez trzy najbliższe mecze swojego zespołu. Tarnogórzanie w przypadku zgarnięcia kolejnych tej wiosny trzech punktów będą mieli szansę wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Mający na swoim koncie obecnie 34 punkty Gwarek traci do trzeciej Ślęzy Wrocław zaledwie jeden punkt. Wrocławianie jednak w sobotę zmierzą się w hicie kolejki z drugą drużyną ligi, Zagłębiem II Lubin. Szansę powiększenia swojej zdobyczy bramkowej dostanie najprawdopodobniej w sobotę najskuteczniejszy w drużynie gości Dawid Jarka. Zdobywca siedmiu goli w sezonie trafiał do bramki przeciwników w dwóch dotychczasowych meczach swojej drużyny rozegranych w rundzie wiosennej.

 

Sobotni mecz będzie czwartym spotkaniem o punkty w historii wzajemnych meczów obydwóch drużyn. Jak na razie tarnogórzanie zanotowali jedno zwycięstwo, a dwukrotnie punktami dzielili się z lechitami.

11.11.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Lechia 2:1 (1:0). Bramki: Mrozek, Pączko

09.06.2018r., III liga sezon 2017/2018, Lechia – Gwarek 2:2 (1:0). Bramki: Pach, Pączko

25.08.2018r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Lechia 1:1 (1:0). Bramka: Oziębała

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu Lechia – Gwarek będzie pan Maciej Mikołajewski (KS Świebodzin), dla którego będzie to szósty mecz tego sezonu w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi. W meczach z udziałem pana Mikołajewskiego padło jak do tej pory 21 bramek, a sam sędzia w swoich pięciu meczach 28 razy sięgał do kieszonki po żółte kartki, a także jeden raz bezpośrednio po czerwoną. Prowadził ostatnie jak dotąd spotkanie, w którym Lechia zgarnęła komplet punktów. Było to 20 października ubiegłego roku w wyjazdowym meczu z Agroplonem Głuszyna. Mecz z udziałem Gwarka pan Mikołajewski poprowadzi po raz pierwszy w sezonie.

 

Początek meczu na obiekcie przy ul. Wrocławskiej 47 w sobotę 30 marca o godzinie 16:00. Trzymajmy mocno kciuki za kolejne zwycięstwo naszej drużyny!

Dodaj komentarz