Trwająca dokładnie dziewięć meczów ligowych bez porażki seria Gwarka w ubiegłą sobotę dobiegła końca. Co ciekawe, podobnie jak w rundzie jesiennej, kiedy to liczba meczów z rzędu Gwarka bez porażki osiągnęła o jedno spotkanie więcej, koniec rewelacyjnej serii tarnogórzan miał miejsce przed własną publicznością. Co trzeba zrobić zaraz po zakończeniu takiej serii? Zacząć budować nową! W najbliższej kolejce ligowej tarnogórzan czeka trzecia w tym sezonie wyprawa po punkty w niedzielę. Tym razem nasza drużyna o powrót na zwycięski szlak powalczy w Legnicy z drugą drużyną tamtejszej Miedzi.

 

Najbliższy weekend dla klubu z Legnicy może być jednym z najważniejszych w historii. Otóż w przypadku zwycięstwa w sobotę pierwszej drużyny Miedzi, a także przy sprzyjających wynikach z innych stadionów, pierwszoligowiec na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewni sobie pierwszy raz w swojej historii awans do Ekstraklasy. Dzień później do walki o utrzymanie w III lidze stanie jej zespół rezerw. Podopieczni trenera Radosława Belli w środę odrabiali ligowe zaległości. Zwycięstwo w Głubczycach ze zdegradowaną już Polonią przybliżyło naszego najbliższego przeciwnika do utrzymania w szeregach III-ligowców. Drużyna Miedzi znajduje się obecnie na piętnastym miejscu w tabeli i ma nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej osiem punktów przewagi. Legniczanie oprócz konieczności zdobycia koniecznych punktów muszą trzymać kciuki… za MKS Kluczbork. Drużyna z Opolszczyzny na chwilę obecną znajduje się nad strefą spadkową II ligi, jednak ich ewentualny spadek spowoduje, iż trzecią grupę III ligi opuszczą nie trzy drużyny, a cztery. Jednak zamiast patrzeć się na inne drużyny, zespół Miedzi musi szukać potrzebnych do utrzymania punktów na własny rachunek. Ostatnie pięć spotkań to trzy zwycięstwa oraz jedna porażka i remis niedzielnych gospodarzy. Na własnym obiekcie drugi zespół Miedzi odniósł siedem zwycięstw, a także zanotował dwa remisy oraz podniósł pięć porażek. O ile priorytetem dla Legniczan będzie z pewnością sobotni mecz, to na pewno gospodarze nie zamierzają lekceważyć meczu drugiej drużyny. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w niedzielnym meczu z Gwarkiem nie będzie mógł wystąpić pomocnik Miedzi, Sebastian Surmaj. Najlepszym strzelcem gospodarzy jest obecnie zdobywca sześciu bramek, Ryszard Kraus.

 

Sobotnia porażka była dla tarnogórzan niczym kubeł zimnej wody. Gwarek stracił miano jedynej, niepokonanej drużyny w lidze, a co gorsza, osunął się w ligowej tabeli na czwarte miejsce. Przegrany mecz z pewnością jednak podziała na naszych zawodników na tyle mobilizująco, iż głodni zrewanżowania się za niespodziewaną stratę punktów tarnogórzanie zmazać czarną plamę będą chcieli już w niedzielę na obiekcie rywala. Statystyka meczów rozegranych w roli gości przemawia zdecydowanie za podopiecznymi trenera Krzysztofa Górecko. Na boiskach rywali Gwarek w całym sezonie 2017/2018 zdobył już 26 punktów, czyli połowę swojego całego dorobku. Pod tym względem tarnogórzanie ustępują jedynie wrocławskiej Ślęzy, jednak to nasza drużyna ma na swoim koncie jedynie dwie wyjazdowe porażki, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Podobnie jak rywale, w meczach Gwarka pada stosunkowo mało bramek. Ich średnia to prawie 3 bramki na mecz (2,81 bramki na mecz) i mogą pochwalić się podobnym współczynnikiem jak Miedź (2,86 bramki na mecz). Również i goście nie będą mogli w niedzielę wystawić swojego najmocniejszego składu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w nadchodzącym meczu nie będziemy mogli zobaczyć w akcji pauzujących Adama Dzido oraz Sławomira Pacha, a także kontuzjowanego Patryka Timochinę. Tarnogórzanie w przypadku zwycięstwa oraz korzystnych wyników z innych stadionów mogą po tygodniu przerwy powrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Pomóc temu ma powrót do gry najskuteczniejszego strzelca Gwarka, Dawida Jarki. Nasz napastnik ma na swoim koncie szesnaście zdobytych bramek i do najlepszego duetu ligi Firlej – Rumin traci zaledwie jedną bramkę.

 

W pierwszym meczu z udziałem obydwóch drużyn górą była drużyna Gwarka. W Tarnowskich Górach miejscowi pokonali rezerwy Miedzi 2:0, a obydwie bramki w tym pięknym, słonecznym dniu zdobył wtedy Dawid Jarka.

14.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

 

Arbitrem niedzielnego meczu z udziałem Miedzi II Legnica i Gwarka Tarnowskie Góry będzie pan Kacper Hołojda (KS Wałbrzych). Sędzia główny niedzielnej potyczki prowadził już w tym sezonie mecz z udziałem naszej drużyny. Tarnogórzanie pokonali na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej tamtejszy BKS Stal 3:2, czyli swojego niedawnego pogromcę. Drużynie z Legnicy pan Hołojda zagwizda w niedzielę po raz pierwszy. W sumie arbiter pokazał do tej pory w ośmiu meczach 28 żółte kartki, zaledwie 1 czerwoną, a także podyktował 2 rzuty karne.

 

Mecz 29. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie się równo o godzinie 13:00, w niedzielę 20 maja. Spotkanie zostanie rozegrane na bocznym boisku Miedzi ze sztuczną nawierzchnią. Trzymamy kciuki za dobry wynik naszego zespołu!

Dodaj komentarz