W 3 grupie piłkarskiej III ligi pozostała już do rozwikłania ostatnia zagadka. Wiemy już kto zostanie w tym sezonie mistrzem i awansuje na szczebel centralny, a także poznaliśmy większość drużyn, które niestety z poziomem makroregionalnym się pożegnają. Ostatnie dwie kolejki ligowe do rozegrania, a być może już nawet najbliższą mogą wskazać ostatnią drużynę, która spadnie z piłkarskiej III ligi. W terminarzu sobotnich spotkań, których wynik może mieć wpływ na ostateczny kształt grupy spadkowej jest spotkanie z udziałem Gwarka Tarnowskie Góry.

 

I nie chodzi tutaj o udział naszej drużyny jako tej zainteresowanej walką o utrzymanie, ale jej sobotniego rywala. Piast Żmigród w zakończonym przedwcześnie poprzednim sezonie zajął miejsce nie dające ligowego utrzymania. Decyzją najwyższych władz piłkarskich uniknięto spadków, a Piast otrzymał na kolejny sezon drugie życie. Obecne rozgrywki w wykonaniu naszego najbliższego rywala znów jednak nie należą łagodnie mówiąc do najlepszych. Efektem tego jest ciągła walka o ligowy byt. Za próbę uratowania III ligi dla Żmigrodu powołany został trener Marcin Foltyn. Jest on już trzecim trenerem Piasta w tym sezonie. Jesienią za zdobycz punktową odpowiedzialny był Kamil Socha, jednak jego umowa z klubem dobiegła końca i jego miejsce zajął Ryszard Pietraszewski. Jego przygoda z Piastem trwała jednak zaledwie trzy miesiące i trzy dni. Zadanie trenera Foltyna bliskie jest powodzenia, jednak potrzebne są mu tego punkty, lub korzystne wyniki z innych boisk. Gospodarze sobotniego meczu zajmują obecnie w ligowej tabeli piętnaste miejsce z dorobkiem 35 zdobytych punktów. Wyprzedzają pierwszą „pod kreską” Foto-Higienę Gać o dwa „oczka”. Wygrana z naszym zespołem jest im w sobotę niezwykle potrzebna, aby nie patrząc się na innych zapewnić sobie ligowy byt. Obiekt w Żmigrodzie nie jest jednak do końca szczęśliwy dla Piasta, bowiem na siedemnaście spotkań wygrali oni w sezonie 2020/2021 w roli gospodarza raptem cztery spotkania, a dodając tego pięć remisów oraz osiem porażek widzimy, że to głównie przyjezdni wywozili w tym sezonie ze Żmigrodu punkty. Co ciekawe, dorobek bramkowy Piasta Żmigród w meczach u siebie mimo niekorzystnych liczb jest dodatni (26 bramek zdobytych, 22 bramki stracone). Na poziomie III ligi drużyna ze Żmigrodu występuje ósmy sezon z rzędu i w sobotnie popołudnie pewnie zawodnicy trenera Foltyna zrobią wszystko, aby w przyszłym sezonie znów rozpocząć kolejną kartę historii żmigrodzkiego klubu na rozdziale III-ligowym. Najlepszym strzelcem naszego sobotniego rywala pozostaje autor jedenastu w tym sezonie bramek, Daniel Stanclik.

 

Tarnogórzanie ostatnią prostą sezonu 2020/2021 wcale nie mogą zaliczyć do grona łatwych. Już sama ranga sobotniego meczu wymusza u podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko dodatkową motywację, mimo pewnego już utrzymania. Po pierwsze spotkanie w Żmigrodzie będzie ogromnym ciężarem gatunkowym dla gospodarzy, którzy muszą sprostać oczekiwaniom swoich włodarzy oraz kibiców, więc goście z Tarnowskich Gór muszą przez pełne 90 minut zachować czujność pod własną bramką, a w miarę możliwości skutecznie wykańczać swoje akcje ofensywne. Jest jednak bowiem jeszcze o co grać. W przypadku zwycięstwa oraz pozytywnych wyników z innych sportowych aren, Gwarek może do ostatniej kolejki sezonu 2020/2021 przystąpić z dziewiątego miejsca. Ponadto to właśnie tarnogórzanie są obecnie „na fali” po dwóch, zwycięstwach z rzędu. Zdarza się tak co prawda dopiero trzeci raz w sezonie, kiedy to nasza drużyna odniosła dwa ligowe zwycięstwa z rzędu. Zwycięska passa Gwarka w obecnych rozgrywkach nigdy nie zaznała jednak trzech, kolejnych wygranych. Warto więc na sam koniec sezonu pokusić się o przedłużenie tej serii, przybliżając się do jak najlepszej lokaty ligowej. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu dorobek wyjazdowy gości nie jest pewnie taki, jaki sami by sobie przed sezonem wymarzyli, jednak pamiętajmy o tym, że od trzech wyjazdowych potyczek Gwarek pozostaje niepokonany. Ogólnie na boiskach rywali nasza drużyna do tej pory odniosła trzy zwycięstwa, zanotowała sześć remisów, a także ośmiokrotnie schodziła z boiska pokonana. Podczas swojego ostatniego w tym sezonie meczu wyjazdowego, cały zespół Gwarka pewnie uczyni wszystko, aby w pełni zadowolić siebie oraz swoich wierzących do ostatniego gwizdka arbitra kibiców, odnosząc kolejną, wyjazdową wygraną. Podobnie jak w obozie naszego rywala, tak i w Gwarku najlepszy strzelec ma na swoim koncie jedenaście uzbieranych goli. W naszej drużynie jest nim ciągle Dawid Jarka, który jeszcze, co ciekawe, gola Piastowi w historii III-ligowych meczów nie strzelił.

 

W sobotę rywalizacja Gwarka z Piastem po raz czwarty odbędzie się w Żmigrodzie. Tam odnotowaliśmy zarówno wygraną, remis, jak i porażkę. Ostatnia nasza wizyta podczas ostatniego wyjazdu w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 przyniosła Gwarkowi zwycięstwo. Wierzymy gorąco, że również podczas ostatniego wyjazdu w sezonie 2020/2021 sytuacja również będzie mogła się powtórzyć.

19.08.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Piast 2:0 (2:0). Bramki: Cymerys, Sikora

31.03.2018r., III liga sezon 2017/2018, Piast – Gwarek 0:0

24.11.2018r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Piast 1:0 (0:0). Bramka: Chrabąszcz

08.06.2019r., III liga sezon 2018/2019, Piast – Gwarek 3:0 (1:0)

23.11.2019r., III liga sezon 2019/2020, Piast – Gwarek 1:3 (1:1). Bramki: Kuliński, P. Joachim, Pączko

21.11.2020r., III liga sezon 2020/2021, Gwarek – Piast 0:0

 

Sobotnie zawody w Żmigrodzie poprowadzi jako sędzia główny pan Marek Kukier (Zielona Góra), dla którego będzie to jedenasty mecz w sezonie 2020/2021. W dotychczasowych meczach z udziałem arbitra reprezentującego Lubuskie Kolegium Sędziów padło aż 31 bramek, co daje średnią blisko trzech goli na spotkanie. Piastowi prowadził w tym sezonie zremisowanie 3:3 spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin, zaś tarnogórzanom sędziował przy okazji przegranej potyczki w Gaci (2:3).

 

Początek meczu 37. kolejki rozgrywek III ligi grupy 3 pomiędzy Piastem Żmigród, a Gwarkiem Tarnowskie Góry w sobotę 12 czerwca o godzinie 17:00. Transmisję z meczu przeprowadzi Telewizja Wzgórz Trzebnickich, a transmisję w systemie PPV można wykupić TUTAJ. Trzymamy kciuki za pozytywne zakończenie wyjazdowego grania naszej drużyny w sezonie 2020/2021!

 

Dodaj komentarz