Sukcesywnie, krop po kroku, dzięki remisowi naszej drużyny we wtorkowym meczu ligowym, Gwarek Tarnowskie Góry po raz pierwszy w historii objął przewodnictwo w tabeli trzeciej grupy III ligi. W ciągu kilki kolejnych dni zdetronizować nasz zespół mogła jedynie drużyna z Polkowic, jednak ich czwartkowa porażka w Brzegu sprawiła, że Gwarek o kolejne 48 wydłużył sobie czas spędzony na fotelu lidera. Tarnogórzanie nie zamierzają jednak szybko z tego wygodnego fotelu schodzić. O przedłużenie tego niesamowitego jak dla beniaminka magicznego, realnego snu, Gwarek powalczy z wydaje się pogodzonym już ze swoim losem zespołem z Głubczyc.

 

Drużyna Polonii Głubczyce to także beniaminek III ligi. Z tą jednak różnicą, iż w przeciwieństwie do swojego niedzielnego rywala znajdują się na samym końcu ligowej tabeli. Klub z województwa opolskiego do grona III-ligowców powrócił po trzyletniej przerwie. Wszystko jednak wskazuje na to, iż ponowna przygoda z tym poziomem rozgrywkowym zakończy się zaledwie po jednym roku. Po XXVI ligowych kolejkach podopieczni trenera Wojciecha Lasoty plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Biorąc pod uwagę osiem meczów ligowych do końca, a także jeden zaległy mecz do rozegrania z rezerwami Miedzi Legnica, a także stratę aż siedemnastu punktów do bezpiecznej strefy, utrzymanie drużyny z Głubczyc wydaje się już niemożliwe. Nie znaczy to jednak, że gospodarze niedzielnej potyczki będą dla Gwarka łatwym przeciwnikiem. Poloniści w rundzie wiosennej byli w stanie sprawić parę niespodzianek, remisując między innymi na obiekcie Stali Brzeg, a także pokonując na swoim obiekcie wyżej notowaną Lechię Dzierżoniów. Zespół z Głubczyc nie jest jednak drużyną „własnego stadionu”, bowiem ciekawostką jest fakt, iż jako jedyny zespół naszej grupy Polonia zdobyła więcej punktów na wyjazdach (7 punktów) niż jako gospodarze (6 punktów). Do niedzielnej potyczki z Gwarkiem gospodarze przystąpią bez dwóch swoich podstawowych zawodników. Po przegranym meczu o „sześć punktów” w Zielonej Górze, z powodu żółtych kartek w niedzielnym spotkaniu nie wystąpi Rafał Czarnecki. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy pozostaje Łukasz Bawoł. Napastnik od lat związany z Polonią Głubczyce ma na swoim koncie zdobytych 9 bramek.

 

Do Głubczyc Gwarek uda się jako jedyna, niepokonana jeszcze wiosną drużyna trzeciej grupy III ligi. Mimo ogromnej różnicy punktowej dzielącej obydwie drużyny, dopisywanie punktów jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego byłoby sporym błędem. Kolejne tej wiosny zwycięstwo podopieczni trenera Krzysztofa Górecko muszą w niedzielę po prostu wybiegać, aby kolejny tydzień móc cieszyć się z zajmowanego przez Gwarek pierwszego miejsca w tabeli. Tarnogórzanie mający w zanadrzu jeszcze jeden mecz ligowy do rozegrania przewodzą ligowej stawce z dorobkiem 49 punktów. Różnica jednak na górze tabeli jest niesamowicie mała, dlatego na osiem meczów do końca nic w tej lidze nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Gwarek znajduje się obecnie na drugim miejscu wśród najlepszych zespołów grających na obiektach rywali. Zaledwie o punkt lepsza od naszej drużyny jest Ślęza Wrocław, która wygrywając zaległy mecz w środę, może dołączyć ścisłej grupy pościgowej o końcowe zwycięstwo w lidze. Nasz zespół do Głubczyc uda się po wywalczonym remisie z częstochowską Skrą. W tamtym meczu z powodu urazów nie mogli wystąpić tacy zawodnicy jak Grzegorz Fonfara, Remigiusz Curyło czy Oskar Stanik. Sztab medyczny naszej drużyny czyni starania, aby wymieniona trójka zawodników była gotowa do gry w jak najszybszym terminie. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie już od dawna pozostaje Dawid Jarka. Zdobywca dwóch bramek w pierwszym meczu w Tarnowskich Górach wyraźnie odzyskał skuteczność z pierwszej części sezonu, trafiając do siatki rywali w drugim, kolejnym meczu ligowym. Mieszkający w Tarnowskich Górach zawodnik ma na swoim koncie 15 trafień i do lidera klasyfikacji strzelców Macieja Firleja ze Ślęzy Wrocław traci zaledwie jedną bramkę.

 

Pierwsze w historii spotkanie Gwarka z Polonią Głubczyce odbyło się ostatniego września 2017 roku. Wtedy to na boisku w Tarnowskich Górach gospodarze pewnie zwyciężyli dwiema bramkami.

30.09.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Polonia 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

 

Sędzią głównym spotkania Polonii Głubczyce z Gwarkiem Tarnowskie Góry będzie pan Paweł Łapkowski (KS Świebodzin), dla którego będzie to dziewiąte spotkanie w ramach trzeciej grupy III ligi w sezonie 2017/2018. Reprezentant Dolnośląskiego Kolegium Sędziowskiego prowadził już w tym sezonie po jednym meczu z udziałem Polonii oraz Gwarka. W połowie października sędziował przegraną batalię Polonii w Lubinie (2:7), a dwa tygodnie później był rozjemcą przegranego przez Gwarek domowego spotkania z Klubem Sportowym Polkowice (1:2). Ponadto pan Łapkowski do tej pory pokazał w prowadzonych przez siebie spotkaniach 24 żółte kartki, ani jednej czerwonej kartki, a także podyktował trzy rzuty karne.

 

Początek meczu XXVII kolejki trzeciej grupy III ligi Polonia Głubczyce – Gwarek Tarnowskie Góry w niedzielę 6 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Placu Sportowego w Głubczycach. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo naszej drużyny!

Dodaj komentarz