Okoliczności tego meczu miały być zupełnie inne. Wypełniony obiekt na kilka tysięcy miejsc kibicami jednej i drugiej drużyny czy sama otoczka meczu na poziomie wyższym niż III liga przyświecała temu wydarzeniu od dawna. Przyjdzie nam się jednak mierzyć z rzeczywistością, z której mało kto jest zadowolony, niestety. Puste trybuny jak w poprzednich spotkaniach Gwarka, grobowa cisza na obiektach piłkarskich i tylko statystyki przy tym wszystkim wysuwają sobotnie spotkanie lidera tabeli Ruchu Chorzów z Gwarkiem Tarnowskie Góry jako hit 15. kolejki rozgrywek III ligi grupy 3.

 

Druga część rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu drużyny Ruchu tylko potwierdza ich przedsezonowe założenia. Celem Niebieskich również i na ten sezon jest powrót do II ligi. Pół roku temu ich marzenia zakończyły się wraz z ogłoszeniem werdyktu dotyczącego przedwczesnego zakończenia rozgrywek w III ligach. Teraz prowadzona przez trenera Łukasza Beretę drużyna wyprzedza drugą w tabeli bytomską Polonię oraz trzecią Ślęzę Wrocław o pięć punktów i jest na dobrej drodze, aby zapewnić sobie tytuł Mistrzów Jesieni. Gwarancją spełnienia tego celu jest przede wszystkim kompletowanie punktów u siebie, a to Ruchowi jak mało któremu zespołowi naszej grupy wychodzi. Stadion przy ul. Cichej w Chorzowie to obecnie jedyny obiekt, który nie padł jeszcze łupem żadnej drużyny gości. Z sześciu rozegranych meczów u siebie, chorzowianie aż pięć zakończyli zwycięstwo. Jedyną drużyną, której udało się zapunktować na obiekcie naszego najbliższego przeciwnika był Piast Żmigród, który zremisował z Ruchem 2:2. Innym, wartym przytoczenia faktem jest obecnie seria zwycięstw, którą Ruch obecnie posiada. Od 26 września nasi przeciwnicy zwyciężyli sześć, kolejnych ligowych meczów z rzędu, które w dużej mierze wprowadziły Ruch na fotel lidera ligi. Do tego doliczyć można dwa mecze okręgowego Pucharu Polski, które Ruch rozegrał ostatniego września z Unią Kosztowy oraz ubiegły wtorek z Podlesianką Katowice. Wtorkowa wygrana 6:0 wprowadziła zespół z Chorzowa do finału, w którym zmierzą się 11 listopada z Pogonią Imielin. Ruch do nowego sezonu przystąpił bez większych zmian w kadrze. Co prawda drużynę opuścili tacy gracze jak Mateusz Bartolewski (rezerwy Zagłębia Lubin), Dawid Smug (Hutnik Kraków) czy Tomasz Podgórski (rezerwy Piasta Gliwice), to jednak władze Ruchu szybko znaleźli zamienniki. Obrońca Kacper Kawula został wykupiony z GKS-u 1962 Jastrzębie, Kacper Będzieszak sprowadzony został z Legionovii Legionowo, a wychowankowie klubu w postaci Tomasza Neugebauera czy Jakuba Nowaka w uzupełnieniu doświadczonych Łukasza Janoszki czy Tomasza Foszmańczyka tworzą obecnie jednego z głównych kandydatów do awansu. Wspomnieć należy również napastnika Ruchu, bramkostrzelnego Mariusza Idzika, który z dorobkiem aż 15 ligowych trafień znajduje się na drugim miejscu najskuteczniejszych strzelców naszej ligi.

 

Dla Gwarka mecz z pierwszą drużyną Ruchu Chorzów będzie drugim spotkaniem w historii meczów na III-ligowym szczeblu, jednak pierwszym rozgrywanym w Chorzowie na tym szczeblu rozgrywkowym. Drużyna z Tarnowskich Gór z każdym kolejnym meczem potwierdza, że wpadki w meczach z LKS-em Goczałkowice Zdrój oraz Polonią Bytom należą już do historii. Prowadzeni przez trenera Krzysztofa Górecko zawodnicy szybko odkuli się za te porażki, a wśród poszkodowanych zostawili w tyle beniaminków z Nysy oraz Świdnicy, aplikując rywalom łącznie osiem bramek. Dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom w lidze, Gwarek awansował na szóste miejsce w tabeli, mając do rozegrania cały czas jedno, zaległe spotkanie ligowe. Przed sobotnią serią gier w 3 grupie piłkarskiej III ligi, tarnogórzanie zgromadzili na swoim koncie 21 punktów. Spłaszczona tabela ligowa nawet przy zdobyczy punktowej w sobotnim meczu w Chorzowie może nie zagwarantować Gwarkowi utrzymania szóstego miejsca. Dlatego lekarstwem na niepotrzebne dywagacje dotyczące pytań o utrzymanie miejsca w tabeli odpowiadamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie w sobotę po prostu… wygrać! Z takimi nastrojami właśnie na obiekt rywala udaje się nasza drużyna, która w pełni skoncentrowana wie, że każda, nawet najbardziej efektowna seria zwycięstw Ruchu kiedyś musi się skończyć. Paweł Kulisz i Kevin Kołodziej to wychowankowie Ruchu, którzy z pewnością będą chcieli przypomnieć się sztabowi szkoleniowemu chorzowian. To samo doświadczony Sławomir Pach, który z Ruchu wypłynął w piłkarską Polskę, kiedy… niektórych zawodników obecnej kadry chorzowian nie było jeszcze nawet na świecie! Rafał Kuliński w sezonie 2018/2019 występując w barwach Rozwoju Katowice w meczu na Cichej zdobył nawet bramkę z rzutu wolnego, dającą wtedy katowiczanom remis, więc dlaczego nie miałby tego powtórzyć w sobotę? Gwarek w meczach wyjazdowych zdobył jak na razie cztery punktów, notując po jednym zwycięstwie oraz remisie, a także dwa razy dzielił się z rywalami punktami. Trzeba jednak pamiętać, że nasza drużyna rozegrała do tej pory najmniej meczów wyjazdowych spośród wszystkich drużyn ligi, a zaplanowany na przyszłą środę zaległe spotkanie z Górnikiem II Zabrze również zostanie rozegrane na boisku rywala. Po ostatnich, zwycięskich meczach naszej drużyny na czoło klasyfikacji strzelców wśród zawodników Gwarka wskoczył Dawid Jarka. Doświadczony napastnik ma na swoim koncie obecnie pięć ligowych goli i w sobotę z pewnością będzie chciał swój dorobek powiększyć.

 

Rok temu, również w październiku odbył się jak do tej pory jedyny, oficjalny mecz Gwarka z Ruchem w rozgrywkach III ligi. Data jest dla wszystkich sympatyków tarnogórzan dobrze znana. Wręcz przeciwnie sprawa ma się wśród obozu Ruchu. W sobotę jednak każda z drużyn doda do historii wzajemnych konfrontacji kolejny dział. Bramki w ubiegłorocznym meczu w Tarnowskich Górach zdobywali dla zwycięzców nieobecni podczas jutrzejszego meczu Kamil Bętkowski (kontuzja) oraz Przemysław Oziębała.

09.10.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Ruch Chorzów 2:0 (1:0). Bramki: Bętkowski, Oziębała

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu będzie pan Dawid Matyszczak z Kluczborka. Reprezentujący Opolski Związek Piłki Nożnej sędzia prowadził już w tym sezonie po jednym spotkaniu z udziałem Ruchu oraz Gwarka. Chorzowianie na inaugurację sezonu 2020/2021 pokonali w Świdnicy tamtejszą Polonię-Stal 4:2, zaś tarnogórzanie we wrześniu w domowym meczu z udziałem pana Matyszczaka pokonali Foto-Higienę Gać 4:1. 

 

Początek meczu 15. kolejki rozgrywek III ligi grupy 3 Ruch Chorzów – Gwarek Tarnowskie Góry w sobotę 31 października o godzinie 18:00 na obiekcie przy ul. Cichej w Chorzowie. O tej samej porze rozpocznie się transmisja LIVE tego meczu, którą przeprowadzi serwis internetowy gospodarzy. Koszt wykupienia transmisji to 12 zł. Regulamin oraz instrukcję dotyczącą wykupienia transmisji sobotniego meczu można znaleźć na stronie internetowej klubu z Chorzowa. Trzymamy za naszą drużynę mocno kciuki!

 

1 komentarz

  • TIM 31 / 10 / 2020 Reply

    niestety 5-1

Dodaj komentarz