Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry po ostatnich słabszych wynikach dość szybko otrzymała szansę rehabilitacji. W środę zostanie rozegrana 5. kolejka rozgrywek mistrzowskich w trzeciej grupie III ligi. Będzie to jedyna kolejka w rundzie jesiennej rozgrywana właśnie w środę. W tym wyjątkowym dniu tarnogórzanie udadzą się po raz drugi w tym roku do Zdzieszowic, gdzie rywalem będzie miejscowy Ruch. Środowe starcie będzie pojedynkiem sąsiadów w tabeli, którzy jednak liczą na znacznie więcej, niż miejsca, na których obecnie się znajdują.

 

Zespół Ruchu Zdzieszowice po czterech do tej pory rozegranych kolejkach znajduje się na jedenastym miejscu w tabeli. Na miejsce, które niezbyt zadowala drużynę, kibiców oraz włodarzy popularnych Zdzichów złożyło się jedno zwycięstwo, dwa remisy, a także jedna porażka. Dla podopiecznych trenera Łukasza Ganowicza będzie to trzeci mecz przed własną publicznością w sezonie 2018/2019. Na inaugurację sezonu Ruch zremisował u siebie ze Ślęzą Wrocław 2:2 mimo, iż przegrywał już różnicą dwóch bramek. Taka sama różnica goli w drugim meczu w Zdzieszowicach dała wygraną rezerwom Zagłębia Lubin. Jedyne jak dotąd zwycięstwo nasi rywale odnotowali w Brzegu, gdzie pokonali miejscową Stal 2:1. Na domowe zwycięstwo gospodarze środowej potyczki czekają zatem od 26 maja, kiedy to pokonali na swoim obiekcie Stilon Gorzów Wielkopolski 3:0. Siódmy zespół ubiegłego sezonu do tegorocznych rozgrywek przystąpił w nieco zmienionym składzie. Kadrę opuścili doświadczeni zawodnicy, tacy jak m.in. Jarosław Wieczorek (Odra Wodzisław Śląski), Dawid Wolny (Kotwica Kołobrzeg) czy Sebastian Weremko (Legionovia Legionowo). W ich miejsce pojawili się m.in. Marcin Niemczyk oraz Paweł Kubiak, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali MKS Kluczbork, a także Mateusz Jędrzejczyk, były zawodnik Porawii Więkczyce. W poprzedniej kolejce nasi rywale zdołali wywalczyć remis w Legnicy, a ważny punkt dały Ruchowi oprócz trafienia Denisa Sotora dwie bramki Dariusza Zapotocznego, który stał się tym samym na początku rozgrywek najlepszym strzelcem swojego zespołu.

 

Gwarek do Zdzieszowic udaje się z nadzieją na powtórzenie wyniku z marca bieżącego roku. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko udanie rozpoczęli wiosenne zmagania, wygrywając na terenie rywala. W środę będzie o to bardzo trudno, ponieważ sobotni mecz z Lechią Dzierżoniów znacznie uszczuplił tarnogórską kadrę. Do kontuzjowanego Pawła Starzyńskiego dołączyli ci zawodnicy, którzy w sobotnim meczu musieli z powodu urazów opuścić plac gry przed końcowym gwizdkiem arbitra głównego. W Zdzieszowicach nie zobaczymy zatem z pewnością Pawła Juraszczyka oraz Kamila Cholerzyńskiego, a niepewny jest udział w środowym meczu Przemysława Oziębały. Tarnogórzanie swojego najbliższego przeciwnika wyprzedzają w ligowej tabeli tylko dzięki lepszej różnicy bramek. Ubiegłoroczny beniaminek również po czterech meczach ma na swoim koncie zwycięstwo, porażkę oraz dwa remisy i podobnie jak Ruch Zdzieszowice nie zwyciężyli jeszcze na własnym obiekcie w sezonie 2018/2019. W historii meczów Gwarka w rozgrywkach III ligi, wyjazdy na mecze do województwa Opolskiego bywały dla naszej drużyny udane. Z czterech do tej pory rozegranych meczów wyjazdowych, tarnogórzanie wygrywali aż trzykrotnie (Namysłow – gdzie swoje mecze rozgrywa Agroplon Głuszyna, Zdzieszowice, Głubczyce). Lepsza od Gwarka okazała się jedynie drużyna Stali Brzeg, która na swój sukces w pamiętnym meczu musiała ciężko zapracować. Tarnogórzanom zatem nie pozostało nic innego, jak tylko kontynuować zwycięską dla siebie passę i z wiarą oraz nadzieją wyjść na boisko w Zdzieszowicach i walczyć przez całe 90 minut. Najlepszym strzelcem drużyny Gwarka jest obecnie Przemysław Oziębała z dwiema bramkami na koncie.

 

Dla obydwu zespołów środowy mecz będzie trzecim w historii bezpośrednich starć. W tej dość nietypowej rywalizacji do tej pory wygrywali tylko goście. W Tarnowskich Górach w ubiegłym roku wygrał Ruch, zaś w marcu tego roku z trzema punktami ze Zdzieszowic wyjechali gracze Gwarka.

15.08.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Ruch 0:2 (0:0)

24.03.2018r., III liga sezon 2017/2018, Ruch – Gwarek 1:2 (0:1). Bramki: Juraszczyk, Dzido

 

Mecz 5. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi pomiędzy Ruchem Zdzieszowice, a Gwarkiem Tarnowskie Góry poprowadzi jako sędzia główny pan Dawid Matyszczak (KS Kluczbork), dla którego będzie to trzecie spotkanie w obecnych rozgrywkach III ligi. Reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziowskie arbiter po raz pierwszy poprowadzi mecz z udziałem Ruchu Zdzieszowice. Kibice Gwarka sędziego Matyszczaka pamiętają z majowego meczu tarnogórzan z Falubazem Zielona Góra, który nasz zespół przegrał 1:4. Liczymy gorąco, iż tym razem arbiter przyniesie szczęście naszej drużynie.

 

Początek środowego meczu zaplanowano na godz. 17:00 na stadionie przy ul. Rozwadzkiej w Zdzieszowicach. Kibiców korzystających z wyjazdu na mecz organizowanego przez firmę Przybyła Transport zachęcamy do głośnego dopingu skierowanego do naszej drużyny!

1 komentarz

  • franko52 29 / 08 / 2018 Reply

    Brawo panowie i znów trzy punkty.

Dodaj komentarz