Gwarek Tarnowskie Góry zakończy październikowe wyjazdy podróżą do Gorzowa Wielkopolskiego, aby zmierzyć się z Wartą w ramach rozgrywek III Ligi gr. 3 w sobotę o godz. 13:00.

 

Nadchodzący pojedynek będzie kluczowym dla obu drużyn w kwestii końcówki rundy jesiennej, bowiem tak Warta, jak i Gwarek mają za sobą trudny okres, który zamierzają wymazać zwycięstwem i zaliczyć przełamanie, by móc nieco podreperować swoją pozycję w tabeli.

 

PRZECIWNIK

Drużyna z Gorzowa w sezonie 2021/22 ma za sobą trudny początek sezonu po tym, jak przez pierwsze cztery kolejki nie była w stanie zdobyć bramki. W piątej serii spotkań, po piorunującej końcówce, podopieczni ówczesnego trenera Pawła Posmyka, zdobyli pierwszy punkt w sezonie, wywalczając remis z Piastem Żmigród. Po 6 kolejce i porażce z LKS-em Goczałkowice Zdrój zarząd postanowił skorzystać z usług Mykoli Dremlyuka i zatrudnić go na stanowisku szkoleniowca.

Po zmianie trenera zadziałał efekt nowej miotły, co sprawiło, że wrzesień był najlepszym miesiącem dla gorzowian, ponieważ podczas tego okresu w 5 spotkaniach zdobyli oni 4 punkty. 

W październiku w trzech meczach podopieczni Mykoli Dremlyuka zdobyli punkt w trzech meczach, jednak punkt ten został wywalczony z renomowanym rywalem, jakim był Rekordem Bielsko-Biała, co mogło choć przez chwilę poprawić nastroje w drużynie naszego najbliższego rywala.

W Pucharze Polski na szczeblu podokręgu gorzowskiego Warta nadal jest w grze, lecz po awansie do 1/8 finału na starcie z Różą Różanki poczeka do 30 marca, z uwagi na przełożenie przez Lubuski ZPN dalszych etapów Pucharu na rundę wiosenną.

 

warta zapowiedź

 

DOTYCHCZASOWY BILANS

Od 2015 roku, czyli odkąd drużyna z Tarnowskich Gór zameldowała się na poziomie III Ligi, odbyły się cztery starcia Gwarka i Warty, w których tarnogórzanie wygrali raz, trzykrotnie uznając wyższość rywala.

Nasza poprzednia wizyta na stadionie OSiR-u w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce w czerwcu bieżącego roku, kiedy to bramki Dawida Jarki i Oktawiana Obuchowskiego zapewniły Dumie Srebrnego Miasta wygraną 2:0.

 

SĘDZIA 

Do prowadzenia sobotniego spotkania został wyznaczony Aleksander Borowiak, a także jego asystenci Tomasz Nowicki i Damian Jankowski.

Będzie to pierwszy mecz Gwarka, którego rozjemcą będzie sędzia Borowiak.

 

GDZIE OBEJRZEĆ

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem meczu Warta-Gwarek zapraszamy do transmisji, która zostanie przeprowadzona pod podanym linkiem.

Aktualizacje na żywo będą również dostępne na naszych kontach na Facebooku i Instagramie, a raport z meczu zostanie opublikowany na tsgwarek.pl po ostatnim gwizdku.

Dodaj komentarz