Mija właśnie rok od powołania do życia po kilkuletniej przerwie drużyny rezerw Gwarka Tarnowskie Góry. Popularna „Dwójka”, jak zwykle mawia się na bezpośrednie zaplecza pierwszych drużyn piłkarskich, w zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/2020 zajęła drugie miejsce w swojej grupie B-klasy, premiowane awansem na wyższy poziom rozgrywkowy. Budowana w zeszłym roku od podstaw drużyna za kilka dni rozpocznie swoją walkę w sezonie 2020/2021 rozgrywkach bytomskiej A-klasy.

 

Cel, jakim w zeszłym sezonie był awans został spełniony. Młodzi podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa oraz pomagającemu mu Bartłomieja Podolskiego musieli, jak zresztą wszystkie drużyny piłkarskie, na początku roku stanąć do walki z pandemią, która sparaliżowała rozgrywki na całym świecie. Po przymusowej przerwie w treningach, nasza Rezerwa wróciła do zajęć w połowie maja, a więc wtedy, kiedy pozwoliła na to sytuacja zdrowotna w naszym kraju. Nasi zawodnicy oraz sztab szkoleniowy trenował nasłuchując sytuacji związanej z dokończeniem sezonu 2019/2020. Po zapoznaniu się z decyzją właściwych organów dotyczących zakończenia sezonu, nasza drużyna nie pozwoliła sobie na przerwę, trenując aż do końca czerwca.

 

Ciężka, mądra praca ma doprowadzić do realizacji dwóch podstawowych celów. W drużynie rezerw o możliwość gry od pierwszej minuty w III lidze mają walczyć młodzieżowcy z „Jedynki”. Rezerwy sprawiają, że wielu młodych zawodników nie będzie kończyło mikrocyklu treningowego bez rozegranego meczu ligowego. Dodatkowo drużyna rezerw ma przygotować Juniorów, Juniorów Młodszych, czy nawet Trampkarzy do możliwej szansy zaistnienia w piłce seniorskiej – oby w naszym klubie. Rozwój indywidualny zawodników, ma wpłynąć na wzrost poziomu sportowego całej drużyny. Wynik sportowy jest ważny, ale nie najważniejszy w funkcjonowaniu tej drużyny. Największym sukcesem dla sztabu szkoleniowego będzie duża ilość rozegranych minut przez młodzieżowców w III lidze oraz szansa dla Juniorów trenowania w Pierwszej Drużynie. 

 

Wakacyjna przerwa trwała zaledwie siedem dni, bowiem już 6 lipca na tarnogórskich obiektach sportowych drużyna Gwarka II rozpoczęła przygotowywania do nowego sezonu. Zmiana poziomu rozgrywkowego nie zaburzyła cyklu letnich przygotowań. Drużyna w dalszym ciągu trenuje trzy razy w tygodniu, konsekwentnie doskonaląc swoje umiejętności. W letnim okresie sparingowych, podopieczni duetu trenerskiego Cymerys – Podolski rozegrała cztery mecze kontrolne, których wyniki prezentują się następująco:

 

IMG_8313

 

Śląsk Koszęcin – Gwarek II Tarnowskie Góry 2:0 (2:0)

Gwarek: Krawiec – Klasik, M. Kołodziej, Pośpiech (75′ Zawodnik Testowany), Lupa – Moczek (80′ Plewiński), Pająk (45′ Podolski), Rydzkowski, Napora, Warda – Ryng (75′  F. Dulak).

 

Czarni Kozłowa Góra – Gwarek II Tarnowskie Góry 1:5 (1:2)

bramki: 4 x Stosiek, Gryc

Gwarek: Tobor – Klasik, Joszko, Kołodziej, Lupa – Moczek, Gryc, Napora (85′ Plewiński), Kyi (80′ Labus), Stosiek – Ryng (45′ Podolski).

 

Przyszłość Nowe Chechło – Gwarek II Tarnowskie Góry 4:3 (2:2)

bramki: Moczek, samobójcza, Podolski

Gwarek: Tobor (45′ Krawiec) – Klasik, M. Kołodziej, Lupa (45′ Cymerys), Warda – Ziemianek, Rydzkowski (68′ Plewiński), Moczek, Pająk (45′ Podolski), Napora – Ryng (70′ F. Dulak).

 

Piast Ożarowice – Gwarek II Tarnowskie Góry 0:1 (0:0)

bramka: Ptak

Gwarek: Krawiec – Lupa (46′ Klasik), Kulisz, Joszko, M. Kołodziej – Moczek, Skrzyniarz (46′ Ziemianek), Stosiek (68′ Gryc), Gryc (46′ Pająk), Napora (46′ Rydzkowski) – Ryng (46′ Ptak).

 

Przetarcie przed nowym sezonem w rozgrywkach bytomskiej A-klasy Gwarek II Tarnowskie Góry ma już za sobą. Drużyna złożona głównie z wychowanków z roczników 1998 – 2003 będzie starać się w każdym meczu grać o pełną pulę. Kadra meczowa z pewnością zostanie wzmocniona również młodzieżowcami z pierwszej drużyny Gwarka. Co warte odnotowania, do zespołu będą również dołączani najzdolniejsi zawodnicy z grupy Trampkarzy z rocznika 2004, prowadzonej przez trenera Grzegorza Skowronka. Będzie to dla nich z pewnością spore wyróżnienie, ale przede wszystkim motywacja do dalszej pracy. Drużyna będzie miała za zadanie dalszą promocję wychowanków Gwarka oraz innych zawodników wchodzących w skład zespołu Rezerw. Przyłączenie do pierwszej drużyny TS Gwarek wiosną tego roku Oskara Ziemianka to najlepszy dowód na to, że ciężką pracą oraz dążeniem do realizacji swoich celów spełnia się marzenia. W kolejce stoją już kolejni zawodnicy!

 

IMG_8311

 

Sezon 2020/2021 w rozgrywkach A-klasy rozpocznie się już w najbliższy weekend, jednak z powodu nieparzystej liczby drużyn, Gwarek II już w pierwszej kolejce będzie pauzował. Później czeka naszych młodych podopiecznych seria czternastu meczów rundy jesiennej. Drużyna wstępnie swoje domowe mecze rozgrywać będzie na obiekcie LKS Zgody-Repty przy ul. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach – Reptach Śląskich w następujących terminach:

 

16 sierpnia 2020 (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – GKS Rozbark Bytom

22 sierpnia 2020r (sobota) godz. 17:00: LKS Żyglin (Miasteczko Śląskie) – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

30 sierpnia 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – PTS Rodło Górniki

5 września 2020r (sobota) godz. 16:00: KS Orzeł Bobrowniki – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

13 września 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – LKS Piast Ożarowice

19 września 2020r (sobota) godz. 16:00: LKS Unia Świerklaniec – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

27 września 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – LKS Tempo Stolarzowice

3 października 2020r (sobota) godz. 15:00: LKS Orzeł Nakło Śląskie – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

11 października 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – KS Nitron Krupski Młyn

17 października 2020r (sobota) godz. 15:00: LKS Przyszłość Nowe Chechło – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

25 października 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – TS Iskra Lasowice

31 października 2020r (sobota) godz. 14:00: UKS Sokół Zbrosławice – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

8 listopada 2020r (niedziela) godz. 11:00: TS Gwarek II Tarnowskie Góry – LKS Iskra Połomia

14 listopada 2020r (sobota) godz. 13:30: KS Orkan Dąbrówka Wielka – TS Gwarek II Tarnowskie Góry

 

 

Zapraszamy już teraz wszystkich kibiców do dopingowania naszej młodej drużyny!

Zapraszamy na mecze Gwarka II Tarnowskie Góry!

 

 IMG_8309

 

Dodaj komentarz