Dziś już w nieco bardziej optymistycznych niż ostatnio nastrojach wyczekujemy powrotu na boiska piłkarskie rozgrywek młodzieżowych. Zielone światło dane od władz naszego kraju spowodowało, że już za tydzień powinniśmy się emocjonować wynikami naszych drużyn młodzieżowych. Kolejną naszą drużyną z Akademii Piłkarskiej Gwarka, którą przedstawimy przez inauguracją rozgrywek wiosennych jest grupa Trampkarzy z roczników 2006/2007.

 

Runda jesienna z udziałem naszych Trampkarzy emocjonowała praktycznie do samego końca. Dla chłopaków z młodszego rocznika miniona runda była przeskokiem z ligi Młodzika do Trampkarza. Łączona grupa, w której występowali oni ze swoimi nieco starszymi kolegami bardzo szybko znalazła wspólny język. Przełożyło się to na dobre relacje wewnątrz drużyny, frekwencję na treningach, a także walką o każdy centymetr boiska w meczach mistrzowskich. Warto przypomnieć, że w dwunastu meczach młodzi tarnogórzanie zdobyli najwięcej, bo aż 79 bramek, wyprzedzając pod tym względem nawet zwycięzcę ligowej rywalizacji. Po przerwie świątecznej Trampkarze rozpoczęli zimowe przygotowania. Trener drużyny Marcin Wujek jest pozytywnie ocenia wspólny przepracowany okres:

 

Ekipa Trampkarzy w czasie zimowych przygotowań liczyła 22 zawodników. Okres wytężonej pracy rozpoczęliśmy podczas ferii. Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka. Treningi w przeważającej większości odbywały się na boiskach zewnętrznych, jednak 3 jednostki zrealizowaliśmy na sali gimnastycznej, ze względu na niesprzyjające temperatury. Podczas treningów boiskowych doskonaliliśmy  zachowanie w poszczególnych fazach gry z naciskiem na otwarcie gry i budowanie akcji, a także zachowanie po stracie piłki. W trakcie zajęć na sali gimnastycznej kształtowaliśmy elementy sprawności ogólnej pod kierunkiem trenera personalnego Tadeusza Urbainczyka.

 

wujek_sparing_lubliniec_zima_2021

 

Problemy związane z organizacją treningów, które powstały na skutek stanu epidemii dotyczyły tej zimy praktycznie wszystkie kluby piłkarskie w Polsce. Nasi Trampkarze podobnie jak wszystkie nasze grupy Akademii Piłkarskiej po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń natychmiast wróciły do zajęć. Najbliższe miesiące pokażą w jakiej formie obecnie znajduje się nasza młodzież, która wzbogacona o doświadczenia z zeszłej rundy zapowiada wiosną walkę o największe cele. Obecnie nie posiadamy jeszcze informacji na temat dokładnego rozwiązania terminarzu ligowego, ale najprawdopodobniej już od przyszłego weekendu rywalizacja z zajęć treningowych przeniesie się na mecze mistrzowskie.

 

Zaplanowaliśmy i rozegraliśmy 5 meczów kontrolnych podczas których doskonaliliśmy wypracowane na treningach element gry. Rywalizowaliśmy m.in. z drużynami UKS-u Ruchu Chorzów, UKS-u Małapanew Ozimek czy AP Spartą Lubliniec, a więc z zespołami, z którymi nie mamy okazji zmierzyć się na co dzień w lidze. Ani śnieg po kostki, ani ujemne temperatury nie zniechęciły nas do ciężkiej pracy. W nową rundę wchodzimy z ogromnym głodem gry, gotowi na nowe wyzwania.

 

wujek_sparing_strzybnica_zima_2021

 

Jeśli chcesz dołączyć do grupy Trampkarzy Gwarka Tarnowskie Góry i stać się częścią naszej drużyny to zapraszamy na darmowe treningi testowe.

Więcej informacji udziela trener rocznika 2006/2007:

marcin_wujekMarcin Wujek: 605 093 547

 

Klub dziękuje pani Anecie Ościk za nadesłane zdjęcia.

 

Dodaj komentarz