Pierwsza Drużyna Gwarka zainaugurowała już rozgrywki ligowe. Do startu rozgrywek młodzieżowych pozostało jeszcze trochę czasu, jednak dziś otwieramy serię, mającą na celu przybliżenie naszym Kibicom tego, co działo, a także dzieje się w naszych drużynach młodzieżowych. Dziś przypatrzmy się temu, jak tegoroczną zimę spędza nasza drużyna Młodzików.

 

Początek roku kalendarzowego przyniósł w grupie Młodzika zmianę na stanowisku trenera. Artura Jabłońskiego, który obecnie skupił się na swoim drugim roczniku w naszej grupie zastąpił dobrze znany w Gwarku Daniel Brzezina, któremu przy młodych zawodnikach z roczników 2008 oraz 2009 pomaga Maksymilian Tomala. Trener przybliżył nam zimowy okres przygotowawczy swojego zespołu, a także plany, które do rozpoczęcia ligi pozostają walecznej drużynie do zrealizowania.

 

mlodzik_brzezina_strona_2

 

Daniel Brzezina:

 

Z początkiem lutego wraz z trenerem Maksymilianem Tomalą rozpoczęliśmy nowy etap w Gwarku, mianowicie pracę z kategorią wiekową Młodzik D2 (2008/09 r.). Pierwsze dwa tygodnie poświęciliśmy na rozpoznanie grupy oraz odkrycie jakim potencjałem dysponuje zespół i poszczególni zawodnicy. Treningi były prowadzone w postaci małych gier lub w grach falowych, w których skupialiśmy się w nad takimi aspektami jak: wsparcie utrzymujące oraz zdobywające i zasadami szerokości gry. Skupiliśmy się również na 4 blokach tematycznych jak: atakowanie, bronienie oraz faza przejściowych z ataku do obrony, jak i z obrony do ataku. Na każdych zajęciach widzimy progres wykonany w zespole.

W międzyczasie 6 lutego mieliśmy okazję wziąć udział w turnieju halowym organizowanym przez MOSIR Piekary, za co serdecznie dziękujemy. Od tego momentu rozegraliśmy serię gier kontrolnych z takimi przeciwnikami jak: Juventus Academy Piekary Śl., Polonia Bytom, Szombierki Bytom, Piast Ożarowice oraz UKS Trójka Tarnowskie Góry. Obecnie na zajęcia uczęszcza ok. 23 zawodników, a sama frekwencja na zajęciach wynosi ok. 75 %. Od początku pracy przy drużynie do dzisiaj przeprowadziliśmy 14 jednostek treningowych, które zawodnicy wykonali bardzo dobrze.

W planach mamy dzięki współpracy Klubu z Oblackim Centrum Młodzieży „NINIWA” wyjazd do ośrodka, gdzie będziemy mieli możliwość skorzystania z obiektu Sparty Lubliniec i w komfortowych warunkach przeprowadzić kolejne 3 jednostki treningowe, aby móc jeszcze bardziej scalić grupę i poświecić się jeszcze większej pracy w tym krótkim okresie. W najbliższym czasie mamy zaplanowane gry sparingowe z takimi zespołami jak:  APN Olimpia Piekary Śląskie oraz z GKS Rozbark Bytom.

mlodzik_brzezina_strona_3

 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było częścią naszej drużyny to zapraszamy na darmowe treningi testowe.

Więcej informacji udzielą trenerzy:

daniel_brzezinaDaniel Brzezina: 730 930 625

maksymilian_tomalaMaksymilian Tomala: 512 331 478

 

mlodzik_brzezina_strona_4

Dziękujemy Rodzicom za podesłane zdjęcia!

 

Dodaj komentarz