Fot. Trener Krzysztof Tumidajewicz (na pierwszym planie) podczas meczu mistrzowskiego swojej drużyny.

W ostatnich dniach doszło do dwóch zmian na stanowiskach trenerów grup młodzieżowych Gwarka Tarnowskie Góry. Drobne zmiany zaszły także w sztabie pierwszej drużyny.

 

Nowym trenerem rocznika 2004 został dobrze w Gwarku znany Bartłomiej Podolski. Dla człowieka związanego od lat z naszym Klubem będzie to kolejna okazja do poszerzania swojego trenerskiego fachu. Trener Podolski oprócz prowadzenia grupy z rocznika 2004 pozostaje także na stanowisku trenera najmłodszej obecnie grupy młodzieżowej trenującej w Gwarku, a więc rocznika 2010/2011.

 

Bartłomiej Podolski na stanowisku trenera grupy 2004 zastąpił Krzysztofa Tumidajewicza, który z powodów osobistych zrezygnował z pracy w Gwarku. Trener Tumidajewicz do Gwarka Tarnowskie Góry dołączył w czerwcu 2013 roku. Prowadził on wcześniej drużyny młodzieżowe Sparty Zabrze, Górnika Zabrze czy Piasta Gliwice. W Gwarku spędził prawie pięć lat. Dzięki zwycięstwu w swojej lidze awansował w listopadzie ubiegłego roku z drużyną z rocznika 2004 do ligi wojewódzkiej.

 

Początek nowego roku to także okazja do zaprezentowania nowego trenera nieco młodszej grupy młodzieżowej Gwarka, w której także doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym trenerem drużyny Gwarka z rocznika 2006 został były zawodnik klubu z Tarnowskich Gór – Piotr Ibrom. Piotrek to kolejny trener młodego pokolenia (rocznik 1996), który będzie miał okazję do zaprezentowania swoich trenerskich umiejętności właśnie w Gwarku. Piotr Ibrom to także były zawodnik naszego Klubu, który reprezentował barwy Gwarka w sezonach 2012 – 2015 za kadencji trenera Jarosława Brysia. Na swoim stanowisku Ibrom zastąpił Bartosza Polisa.

 

Drobne zmiany zaszły także w sztabie pierwszego zespołu Gwarka. Z początkiem roku swoją pracę w Gwarku zakończyła masażystka Kinga Skrodzka, która w naszym Klubie spędziła ostatnie dwa lata. Pomagała naszym zawodnikom w osiągnięciu jak najlepszych wyników zarówno podczas występów w IV lidze, jak i przez ostatnie pół roku w rozgrywkach III ligi. Dbała także o prawidłowy rozwój naszych zawodników po przebytych urazach. Wywalczony w czerwcu awans to także jej zasługa. Obecnie trwają poszukiwania nowego masażysty.

 

Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry chciałby serdecznie podziękować całej trójce ludzi, którzy przez ostatni czas pracowali dla dobra naszego Klubu.
Dziękujemy za poświęcony czas, a także wspólne lata pracy.
Pani Kindze Skrodzkiej oraz Panom Bartoszowi Polisowi, a także Krzysztofowi Tumidajewiczowi Zarząd Klubu życzy powodzenia w dalszej drodze zawodowej oraz prywatnej.

Dodaj komentarz