W ostatnim meczu sparingowym przed przyszłotygodniowym startem ligi, Gwarek pewnie pokonał w Nakle Śląskim występującego w lidze okręgowej Orła 5:0 (3:0). W tym dosyć jednostronnym meczu łupem bramkowym dla IV-ligowca podzielili się zdobywca dwóch bramek Marcin Rosiński, a także Dawid Jarka, Bartłomiej Cymerys oraz Bartosz Polis. Tym wynikiem tarnogórzanie zakończyli serię siedmiu meczów sparingowych. Teraz przed nimi już tylko mecze ligowe, które trwać będą blisko dziesięć miesięcy.

Spotkanie w Nakle Śląskim było teatrem jednego aktora. Grający jedynie bez odpoczywającego Sławomira Pacha tarnogórzanie od początku przejęli inicjatywę, której nie oddali do samego końca. Przez początkową część meczu gospodarze silnie się bronili, jednak kwestią czasu było pierwsze trafienie dla przyjezdnych, które ostatecznie padło w 19’ minucie meczu. Ładna akcja tarnogórzan kończy się wyjściem na czystą pozycję Mateusza Górki. Strzał oddany przez naszego zawodnika trafia jednak w bramkarza, jednak z szybką pomocą nadszedł wbiegający w pole karne Marcin Rosiński, który bez trudu umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. Na 2:0 podwyższył w 36’ minucie gry Dawid Jarka, który skutecznie wykorzystał rzut karny za nieco przypadkowe odbicie piłki w polu karnym przez obrońcę Orła Grzegorza Szafrańskiego. Kopia tej sytuacji, tyle że z korzyścią dla gospodarzy nadarzyła się trzy minuty później, a tym razem piłkę przypadkowo w swoim polu karnym odbił Patryk Timochina. Szczęście jednak w tym dniu sprzyjało lepszym, bowiem rzutu karnego nie wykorzystał były zawodnik Gwarka Szymon Gawlinski, którego strzał przeleciał obok bramki Gwarka. Co nie udało się strzelić gospodarzom, strzelili goście. Minutę po tej sytuacji tarnogórzanie wykonywali rzut wolny. Na niezwykle precyzyjnie posłaną w pole karne piłkę przez nowo pozyskanego zawodnika Gwarka Rafała Kulińskiego nabiega Bartłomiej Cymerys, którego ładny strzał głową wpada do siatki gospodarzy.

Drugą połowę Gwarek zaczął zdecydowanie mocniej niż pierwszą. Już w 47’ minucie tarnogórzanie prowadzili 4:0. Akcję wprowadzonych po przerwie Dawida Hewlika i Marcina Jaskierni wykańcza z pierwszej piłki wbiegający w pole karny Rosiński, zdobywając tym samym drugiego gola w meczu. Nie było to jednak koniec strzelania w sobotnim sparingu. W 64’ minucie gry szarżujący po prawej stronie Marcin Jaskiernia wbiega w pole karne i zagrywa futbolówkę do niepilnowanego Bartosza Polisa, który oddaje strzał z pierwszej piłki w róg bramki, zdobywając tym samym kolejną bramkę w meczu, a podający w tej sytuacji Jaskiernia zalicza drugą asystę. Więcej bramek w tym meczu nie padło, choć sytuacji strzeleckie szczególnie tarnogórzanie jeszcze sobie stwarzali. Był to siódmy mecz w okresie sparingowym rozegrany przez Gwarka przed startem ligi. Bilans to trzy zwycięstwa i cztery porażki. Przetestowani zawodnicy pokazali swoje umiejętności, a najlepsi z nich zostali nowymi nabytkami naszej drużyny. Już za tydzień wraca walka o ligowe punkty. W sobotę 13 sierpnia w pierwszej kolejce ligowej tarnogórzanie rozegrają wyjazdowy mecz z GKS-em II Tychy o godzinie 13:30.

LKS Orzeł Nakło Śląskie – TS Gwarek Tarnowskie Góry 0:5 (0:3)

bramki: 19’, 47’ Rosiński, 36’ (k) Jarka, 40’ Cymerys, 64’ Polis

Gwarek: Wiśniewski (46’ Rosół) – Cymerys (56’ Zawodnik testowany I), Mrozek, Dzido (46’ Zawodnik testowany II), Śliwa, Zawodnik testowany III (46’ Jaskiernia), Kuliński (56’ Sikora), Timochina, Górka (46’ Hewlik), Rosiński, Jarka (46’ Polis)