Szybkie tempo zostało narzucone IV-ligowcom w tym sezonie. Ledwie tydzień temu zaczynaliśmy ligowe rozgrywki, a już jutro i w niedzielę rozegrana zostanie kolejka ligowa numer trzy. Granie co trzy dni w tak silnej grupie jak ta w której się znajdujemy, może już jutro przynieść pierwsze niespodzianki. Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry przejdzie natomiast jutro bardzo ważny piłkarski test. Mający po dwóch meczach komplet punktów tarnogórzanie zmierzą się w sobotnie przedpołudnie z rezerwami wicemistrza Polski – Piasta Gliwice.

 

Sobotnia potyczka będzie już drugą, jaką z drużyną rezerw rozegrają w tym sezonie tarnogórzanie. Na inaugurację  ligi pokonana w Tychach została druga drużyna GKS-u. Tym razem poprzeczka dla Gwarka została zawieszona zdecydowanie wyżej. Ważna wygrana w środę z MKS-em Myszków dała zespołowi prowadzonemu przez trenera Krzysztofa Górecko sporo pewności siebie. Wszak zwycięstwo z bardzo dobrą drużyną, jaką bez dwóch zdań jest klub z Myszkowa było zdecydowane i niepodważalne. Goście sobotniego meczu strzelili w dwóch kolejkach aż osiem bramek. Liderami w tej kategorii są Rafał Kuliński oraz Dawid Jarka, którzy łącznie zdobyli połowę z obecnego dorobku bramkowego tarnogórzan. Zespół z Tarnowskich Gór ustrzegł się także błędów z pierwszego meczu w sezonie i środowe spotkanie zakończyli bez straconego gola. Miejmy nadzieję, że także i sobotni mecz mimo dużego potencjału ofensywnego gospodarzy, Gwarek zakończy z równie dobrym wynikiem.

 

Drużyna rezerw Piasta Gliwice to tegoroczny spadkowicz z III ligi opolsko – śląskiej. Początek sezonu dla niebiesko-czerwonych również był bardzo trudny. Pierwsza ligowa kolejka dała zespołowi prowadzonemu przez duet trenerski Witold Czekański – Marek Majka jeden zdobyty jak na razie punkt. Wtedy to na swoim obiekcie zespół z Gliwic zremisował z rezerwami Rakowa Częstochowa 2:2. Środowy mecz to przegrana gliwiczan w Radzionkowie z Ruchem 1:2. Obydwa te mecze łączy jeden fakt. Za każdym razem to drużyna Piasta zdobywała jako pierwsza bramki. Wygrana tydzień temu z Rakówem II Częstochowa była na wyciągnięcie ręki. Mimo prowadzenia 2:0 gliwiczanie nie zdołali dociągnąć dobrego wyniku do końca. Wtedy to dwie bramki znanego z boisk Ekstraklasy Adama Czerkasa pozwoliły zdobyć częstochowianom punkt. Także i w środę mimo prowadzenia w Radzionkowie 1:0, parominutowe rozkojarzenie graczy Piasta pozwoliło Ruchowi zdobyć dwie bramki i wygrać ostatecznie mecz 2:1. Obecnie Piast II Gliwice z jednym zdobytym punktem zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli.

 

Pojedynek Piasta II Gliwice z Gwarkiem będzie pierwszym tego typu spotkaniem w ostatnich latach. Do tej pory obydwie drużyny nie mierzyły się ze sobą w meczach o punkty. Mecz Piast II Gliwice – Gwarek Tarnowskie Góry rozegrany zostanie w Gliwicach na boisku Piasta przy ul. Robotniczej o godzinie 11:00. Spotkanie naszej drużyny rozpocznie 3. kolejkę ligową w pierwszej grupie IV ligi śląskiej. Mecz ten poprowadzi arbiter Adam Nowak z Turzy Śląskiej.

Dodaj komentarz