Sobota stanęła pod znakiem dwóch meczów kontrolnych Gwarka z drużynami Piasta Gliwice. Gwarek, który tego dnia został podzielony na dwa składy konfrontował się z drugą drużyną ubiegłorocznego Mistrza Polski, a także z drużyną Juniorów gliwickiego klubu. W obydwu spotkaniach zwycięskimi drużynami okazały się jedenastki Gwarka Tarnowskie Góry.

Pierwsza odsłona tarnogórsko – gliwickich potyczek rozpoczęła się o godzinie 11:30. Sztab szkoleniowy naszej drużyny zdecydował się na ten mecz wystawić zawodników, których w zdecydowanej większości oglądaliśmy podczas jesiennych zmaganiach w III lidze. W wyjściowym składzie pojawili się zatem m.in. Andrzej Wiśniewski, Adam Dzido, Rafał Kuliński czy Dawid Jarka. Trener Gwarka Krzysztof Górecko nie mógł liczyć tego dnia z usług kilku graczy. Z powodu różnego rodzaju kontuzji zabrakło w sobotę na boisku w Piekarach Śląskich Jakuba Dyląga, Tomasza Pośpiecha, Patryka Timochiny, Sławomira Pacha, a także z powodów osobistych Daniela Barbusa. Po raz pierwszy w składzie Gwarka pojawił się powracający po kontuzji Robert Chwastek. Pozyskany zimą z Polonii Bytom zawodnik przywitał się ze swoim nowym klubem w najlepszy, możliwy sposób. W 35′ minucie wyprowadził swój nowy zespół na prowadzenie, co było udokumentowaniem przewagi naszej drużyny przez pierwsze pół godziny. Sześć minut później po ładnej, solowej akcji wynik meczu podwyższył Kacper Joachim. Mimo sporej przewagi i kilku naprawdę dogodnych sytuacji bramkowych, ostatecznie udało się piłkę w bramce w pierwszej połowie umieścić tylko dwa razy. Po przerwie zdecydowanie lepiej zaczął prezentować się zespół Piasta. Grupa młodych zawodników dowodzonych przez weteranów Tomasza Podgórskiego oraz Wojciecha Kędziorę zaczęła sobie stwarzać coraz lepsze okazje na gonienie wyniku. Ich starania przyniosły bramkę w 69′ minucie, a jej autorem został Jakub Niedbała . Do końca meczu każda z drużyn miała jeszcze okazję na podwyższenie wyniku, lecz rezultat pierwszego sobotniego sparingu nie uległ już zmianie.

20.02.2021 r, sparing, stadion MOSiR Piekary Śląskie, ul. Olimpijska 3, 41-943 Piekary Śląskie

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GKS PIAST II GLIWICE S.A. 2:1 (2:0)

1:0 – Robert Chwastek 35 min.

2:0 – Kacper Joachim 41 min.

2:1 – Jakub Niedbała 69 min.

sędziowie: Krzysztof Postulka, Mateusz Pieprzyca, Roman Białek (wszyscy KS Zabrze)

GWAREK: Wiśniewski – K. Joachim, Dzido, Czajkowski, Obuchowski – Kuliński, Siwek, Dworaczek, Chwastek (46′ Skrzyniarz), Zawodnik testowany I – Jarka. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

PIAST: Kołodziej – Fabian, Grzegorz, Karwowski, Kędziora, Łuczak, Orlikowski, Pilch, Podgórski, Stisz, Wojciechowski oraz Błoński, Dankowski, Jelonek, Marcinkowski, Niedbała, Spende, Witkowski, Zerzoń. Trener: Jarosław WÓJCIK.

Zaraz po pierwszej części konfrontacji drużyn Gwarka oraz Piasta, na boisko wybiegli pozostali, gotowi do gry zawodnicy obydwu drużyn. Wśród tarnogórzan mogliśmy oglądać pozostałych zawodników III-ligowej kadry, którego tego dnia wspomogli zawodnicy drużyny Rezerw. Doświadczenie z boisk III ligi pokazali w drugim meczu kontrolnym m.in. Mateusz Rosół, Patryk Joachim czy Konrad Pipia. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali z zaplecza pierwszej drużyny tacy zawodnicy jak Marcin Kołodziej, Szymon Kyi czy Mikołaj Waniek, którzy wraz z kolegami z drużyny zajęli na półmetku rozgrywek w bytomskiej A-klasie wysokie, drugie miejsce. Na przeciwko tarnogórzan stanęli tym razem zawodnicy juniorskiej drużyny Piasta Gliwice. Tutaj częstotliwość zdobywania bramek była zdecydowanie większa. Już po kwadransie widniał wynik pierwszego, porannego spotkania. Bramki w pierwszym meczu swojemu bratu Kacprowi pozazdrościł starszy z braci Joachimów, Patryk. Napastnik Gwarka doskonale odnalazł się pod bramką przeciwnika i po pierwszych piętnastu minutach miał już na swoim koncie dwa trafienia. Chwilę później młodzi gliwiczanie zdobyli bramkę kontaktową i mecz stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Ponownie na dwubramkowe prowadzenie Gwarek wyszedł w 23′ minucie, kiedy to nieszczęśliwie do własnej siatki trafił gracz Piasta. Parę minut później raz jeszcze do siatki rywali trafił Patryk Joachim, a wynik meczu jeszcze przed przerwą ustalił Marek Ptak.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GKS PIAST II GLIWICE S.A. 5:1 (5:1)

1:0 – Patryk Joachim 8 min.

2:0 – Patryk Joachim 12 min.

2:1 – Piast Gliwice 14 min.

3:1 – Piast Gliwice (samobójcza) 23 min.

4:1 – Patryk Joachim 27 min.

5:1 – Marek Ptak 36 min.

GWAREK: Rosół – Waniek, Ziemianek, M. Kołodziej, Pipia – Cieślik, Zawodnik testowany II, P. Joachim, Skrzyniarz (46′ Kyi), Gryc – Ptak. Trenerzy: Krzysztof GÓRECKO i Bartłomiej PODOLSKI.