Do meczu przygotowywali się od dawna. Wspólne spotkania, treningi, omawianie taktyk. Wszyscy po to, aby jak najlepiej przygotować się do tego jednego, ale jakże ważnego meczu. Do meczu, w którym najważniejsze było samo uczestnictwo, choć na boisku widać było także i chęć zwycięstwa, jak na sportowców przystało. Wszystko po to, aby jak najlepiej pokazać się przed swoim dawnym Trenerem.

 

Galeria zdjęć z benefisu Piotra Musiałka (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Materiał telewizji TG Stacja o jubileuszu Piotra Musiałka: TUTAJ (materiał od 16:18).

 

W ubiegłą sobotę na naszym obiekcie miał miejsce mecz towarzyski z okazji jubileuszu 80. urodzin Piotra Musiałka. Poruszenie tym ważnym wydarzeniem było widać wśród jego dawnych wychowanków od dawna. Chęć sprawienia niezapomnianego prezentu urodzinowego zajęło organizatorom sporo czasu, jednak efekt końcowy wynagrodził wszystkim godziny spędzone przy planowaniu uroczystości.

 

W meczu towarzyskim stanęli naprzeciwko siebie wychowankowie Piotra Musiałka za czasów gry Gwarka na stadionie przy ul. Cebuli, a także wychowankowie Piotra Musiała z obiektu mieszczącego się przy ul. Wojska Polskiego. Jubilat rzecz jasna wystąpił w pierwszym składzie Gwarka z ul. Cebuli. Po przywitaniu wszystkich zebranych, nastąpił pierwszy gwizdek arbitra i nadszedł czas na sportowe widowisko.

 

Po pierwszej bezbramkowej połowie, worek z trafieniami rozwiązał się w drugiej części gry. Ostatecznie to wychowankowie z ul. Cebuli pokonali wychowanków z ul. Wojska Polskiego, a sam scenariusz meczu nie mógł wyjść lepiej. Mimo stanu 0:2, zawodnicy Gwarka z ul. Cebuli zdołali wygrać 3:2, a do zwycięstwa zawodników z ul Cebuli prowadził nie kto inny jak sam Piotr Musiałek, który pierwszą bramkę dla swojej drużyny zdobył po bardzo pewnie wykonanym rzucie karnym.

 

Solenizant pokazał, że pomimo swojego wieku w dalszym ciągu na boisku porusza się w sposób niesamowity. Udowodnił także, że jego piłkarskie umiejętności wcale nie zostały zapomniane. Frekwencja w składach na mecz towarzyski dopisała. Któż bowiem nie chciał się pokazać w meczu ze swoim dawnym trenerem? Każda bramka, każda akcja w meczu była nagradzana gromkimi brawami ze strony trybun. Jednak żaden gol nie jest w stanie tak naprawdę pokazać, ile wspomnień zostało w to sobotnie wczesne popołudnie uwolnione.

 

Po meczu przyszedł czas na życzenia oraz wręczanie nagród, a wyraźnie wzruszony solenizant z trudem starał się nie uronić ani jednej łzy szczęścia. Były oznaczenia ze strony Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, Gwarka Tarnowskie Góry, a przede wszystkim o swoim Trenerze nie zapomnieli jego podopieczni, którzy również zadbali o to, aby było co wspominać. Ikona Gwarka, członek złotej jedenastki naszego Klubu po prostu na to zasłużył. Później wszyscy razem pasjonowali się meczem seniorów Gwarka z Polonią Poraj. 

 

Gwarek (ul. Cebuli) – Gwarek (ul. Wojska Polskiego) 3:2 (0:0)

bramki: Damian Zębik x2, Piotr Musiałek (karny) – Bartłomiej Podolski, Mariusz Grzelczak

 

GWAREK (ul. Cebuli): Piotr Solga, Bernard Mańka, Janusz Wtorek, Jan Macocha, Romuald Michalski, Jerzy Haba, Marian Respondek, Paweł Floriński, Mariusz Musiałek, Piotr Musiałek, Andrzej Lorencki (kapitan), Damian Matejczyk, Adam Barowski, Damian Zębik, Marek Borys, Marian Kot, Bogdan Młynarczyk, Mirosław Rogalski, Józef Winkler.

 

GWAREK (ul. Wojska Polskiego): Krzysztof Szymański, Jarosław Kasza, Mirosław Burczyk, Adam Seweryn, Marek Porada, Lucjan Ibrom, Krzysztof Kostka (kapitan), Krzysztof Walczakowski, Marek Walczakowski, Piotr Walczakowski, Marek Czernachowski, Bartłomiej Podolski, Rafał Ulfik, Mariusz Grzelczak, Krzysztof Pawlica, Andrzej Kapica, Tomasz Mocek, Wojciech Wróbel, Tomasz Kulczyński.

 

Zarząd klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry składa raz jeszcze panu Piotrowi Musiałkowi życzenia kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności, a także serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy mieli swój udział w organizacji meczu jubileuszowego.

 

Dodaj komentarz