Próbując troszkę oderwać się od otaczającej nas dziś rzeczywistości przenieśmy się w czasie do pierwszych dni marca. Wtedy odbyła się ostatnia jak do tej pory wizyta Gwarka w tarnogórskich przedszkolach. Delegacja naszego Klubu odwiedziła kolejną dzielnicę swojego miasta, a były to Stare Tarnowice. Czas na relację z pobytu zawodników oraz trenerów Gwarka w Przedszkolu nr 17 „Bajkowe Wzgórze”.

 

Galeria zdjęć z wizyty Gwarka Tarnowskie Góry w ramach „Akcji Przedszkolak 2020” w Przedszkolu nr 17 „Bajkowe Wzgórze”: TUTAJ.

 


Ważne! Z uwagi na panujący wirus COVID-19 obecnie nie przeprowadzamy żadnych wizyt w ramach „Akcji Przedszkolak 2020”. Chcemy jednak wszystkich naszych sympatyków zapewnić, iż jak tylko sytuacja ulegnie znacznemu polepszeniu i nasze życie wróci do normalności, z pewnością wznowimy nasze akcje wśród pobliskich oddziałów przedszkolnych.

Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom za pozytywny odzew. Przy najbliższej możliwej okazji na pewno Was odwiedzimy!


 

Nasza wizyta w kolejnym tarnogórskim przedszkolu to kontynuacja zapoczątkowanej w styczniu tego roku „Akcji Przedszkolak”. Kolejnym punktem naszych wizyt było Przedszkole nr 17, znajdujące się w Tarnowskich Górach – Starych Tarnowicach przy ul. Norweskiej. Mający w tej dzielnicy sporo kibiców Gwarek zatem spakował swój niezbędny ekwipunek i ruszył na spotkanie z podopiecznymi przedszkola.

 

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczął na wzór poprzednich odwiedzin przedstawiciel strony administracyjnej klubu TS Gwarek Mateusz Skutnik, który w imieniu gości przywitał się ze zgromadzonymi w sali dziećmi. Po krótkiej charakterystyce pracy klubu oraz przybliżeniu dzieciom pracy klubu sportowego nastał czas na przedstawienie współtowarzyszy marcowej wizyty. O tym, że mieszkańcy dzielnicy Stare Tarnowice od lat odwiedzają stadion Gwarka, to dobór gości na spotkanie ze strony Gwarka nie był przypadkowy. Skład delegacji naszego Klubu uzupełniali tym samym trener Akademii Piłkarskiej Gwarka Adam Reichel oraz Tomasz Polak, a więc osoby, które na co dzień zamieszkują właśnie Stare Tarnowice. Warto również odnotować, iż zaprosiliśmy również do udziału w spotkaniu Szymona Przystalskiego, a więc partnerującemu Tomkowi w meczach Gwarka w linii obrony.

 

IMG_7955

 

Tomek oraz Szymon przedstawili się młodej publiczności, a następnie odpowiadali na zadane im pytania dotyczące piłkarskiej przygody czy ulubionych zawodników. Ciekawy dialog spowodował, że również przedszkolacy opowiedzieli o swoich doznaniach piłkarskich, wynikających ze ćwiczeń w klubach, bądź z najbliższą rodziną na podwórku. Trener Adam, który również aktywnie brał udział „poznaniu się”, zaprosił następnie wszystkich uczestników do wspólnej rozgrzewki, bowiem wszyscy doskonale wiemy, że przed jakimkolwiek większym wysiłkiem trzeba najpierw zadbać o dobre, kilkuminutowe przygotowanie się do niego. Po serii kilku prostych ćwiczeń z udziałem m.in. drabinek sportowych, mogliśmy przejść do piłkarskiego treningu pokazowego z udziałem najważniejszych piłkarskich atrybutów takich jak piłka, bramka czy stożki. Przygotowane przez trenera Adama ćwiczenia spotkały się z entuzjazmem dziećmi, które przy pomocy naszych zawodników stopniowo zapoznawały się piłkarskim ABC.

 

Po pierwszej części ćwiczeń nastał czas na teorię. Tomek Polak oraz Szymek Przystalski swoim doświadczeniem przekazywali przedszkolakom wiedzę dotyczącą postawy sportowca nie tylko w trakcie zawodów, ale i po. Zawodnicy pokazywali chętnym osobom jak właściwie zadbać o mięśnie ciała po treningu, używając do tego specjalnej rolki, która pomaga sportowcom w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni po długotrwałym wysiłku. Nie obyło się bez prezentacji oraz wyjaśnień dotyczących specjalnych piłkarskich butów, ochraniaczy czy koszulki piłkarskiej Gwarka, która w części teoretycznej skradła całe widowisko! Najmłodsi uczestnicy wydarzenia ustawiali się w kolejkach do zdjęć w koszulce naszego Klubu, co bez wątpienia spotkało się z entuzjazmem całej delegacji tarnogórskiego Gwarka! Każdy z przedszkolaków mógł w tej chwili poczuć się jak zdobywca decydującej bramki w finale Ligi Mistrzów!

 IMG_7925

 

Stałym punktem naszych wizyt było również sprawdzenie wiedzy przedszkolaków podczas zajęć plastycznych. Zapamiętane z wcześniejszych ćwiczeń zagadnienia przydały się przy rysunkach, które zostały przez nich wykonane z największą starannością, a które również zostały zabrane do domu wraz z klubowymi gadżetami w nagrodę za uczestnictwo w zajęciach przez przyszłych zawodników. Niezmiernie cieszy nas fakt, że kolejne nasze spotkanie z najmłodszymi tarnogórzanami wywołało na ich twarzach tyle radości, a przede wszystkim spotkało się z wielką chęcią aktywności fizycznej wśród tarnogórskich przedszkolaków, która to jest jednym z punktów naszych wizyt.

 

Obecna na marcowym treningu delegacja Gwarka Tarnowskie Góry chciałaby bardzo podziękować Dyrekcji Przedszkola nr 17 „Bajkowe Wzgórze” za możliwość odwiedzenia przedszkola i przeprowadzenia w nim pokazowego treningu.

IMG_7972

 

Uwaga! Przypominamy również, iż cały czas trwa obecnie dodatkowy nabór do grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Gwarka w rocznikach „2013 oraz młodsi”. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z trenerem grupy, panem Krzysztofem Tumidajewiczem (tel. 723-612-687).

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego wirusem COVID-19 obecnie treningi nie są prowadzone. O powrocie zajęć poinformujemy kiedy tylko warunki do prowadzenia treningów będą bezpieczne.

 

Dodaj komentarz