To już pewne. KS Decor Bełk będzie rywalem Gwarka w czerwcowych meczach barażowych o awans do rozgrywek III ligi w sezonie 2017/2018. Drużyna z Bełku wczorajszym remisem z Beskidem Skoczów 2:2, zapewniła sobie zwycięstwo w drugiej grupie IV ligi śląskiej na dwie ligowe kolejki przed końcem rozgrywek.

 

Mistrz drugiej grupy IV ligi śląskiej uzbierał na dwie kolejki przed końcem sezonu 71 punktów i obecnie wyprzedza drugi w tabeli zespół GKS Radziechowy-Wieprz o dziesięć punktów. Na dalszych pozycjach w tabeli znajdują się LKS Czaniec, rezerwy Podbeskidzia Bielsko – Biała oraz MKS Lędziny. Mimo jeszcze jednego zaległego meczu do rozegrania przez zespół GKS-u, różnica punktowa nie pozwoli już drużynie z Radziechowów na wyprzedzenie rywala.

 

KS Decor Bełk uczestniczył już w meczach barażowych o III ligę. W sezonie 2014/2015 po wygraniu swojej grupy, bełczanie okazali się lepsi w dwumeczu barażowym od Ruchu Radzionków, pokonując przeciwnika zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Sezon 2015/2016 nasz rywal spędził w III lidze opolsko-śląskiej, jednak wskutek reorganizacji III lig w naszym kraju, KS Decor Bełk zajął ostatecznie dziewiąte, czyli pierwsze spadkowe miejsce i opuścił szeregi trzecioligowców, tracąc do bezpiecznego Ruchu Zdzieszowice jedynie dwa punkty.

 

Tarnogórzanie po raz drugi z rzędu zwyciężyli w swojej grupie IV ligi śląskiej. Rok temu drużyna Gwarka przegrała dwumecz barażowy z Unią Turza Śląska. Mimo zwiększonej ligi, Gwarek po raz kolejny udowodnił swoją wyższość w swojej grupie i zwyciężył mimo jeszcze dwóch meczów ligowych do rozegrania ze sporą przewagą.

 

Mecze barażowe rozegrane zostają 17 czerwca (sobota) o godzinie 17:00 oraz 21 czerwca (środa) o godzinie 18:00. Losowanie gospodarzy meczów odbędzie w piątek 2 czerwca (piątek) o godzinie 15:00 w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

 

 

Dodaj komentarz