Po wielu latach z Tarnogórskiego klubu odchodzi Dawid Jarka.

Dawid dołączył do Gwarka w sierpniu w sezonie 2015/16. Wystąpił w 138 spotkaniach mistrzowskich, w których zdobył 48 bramek.

Sylwetki Dawida nie trzeba nikomu przedstawiać, wspaniały piłkarz występujący w Ekstraklasie, I lidze, II lidze. Ostatnie 7 sezonów spędził w III ligowym Gwarku, gdzie bronił żółto-zielonych barw.

Dawid swój debiut w Gwarku zaliczył 29.08.2015r. w meczu Unia Ząbkowice – Gwarek Tarnowskie Góry 3:3 (1:2). Przyczynił się w znaczny sposób do wywalczonego awansu do III ligi w sezonie 2016/17. W końcu to on w meczu barażowym z Dekorem Bełk ustrzelił dublet. Po za tymi dwoma, w owym sezonie zdobył 11 bramek.

Pokazał też swoją niebywałą pewność siebie w starciach oko w oko z bramkarzami – wykorzystał 19 rzutów karnych podczas reprezentowania Gwarka w III lidze. Weźmy pod uwagę chociażby sezon 2020/21, kiedy to w meczu z Rekordem podszedł do piłki w 92 minucie spotkania doprowadzając do remisu 3:3.

Swoją kluczową postać dla drużyny Dawid może argumentować faktem, iż miał kluczowy wpływ na 17 spotkań, w których strzelał gole dające zwycięstwo żólto-zielonym!

Dawid niejednokrotnie wyprowadzał drużynę Gwarka na boisko. Był niepodważalnym liderem drużyny. Zawsze wprowadzał spokój i radość gry. Prawdziwy przywódca, prawdziwy kapitan! Funkcję tą sprawował niemal przez cały okres gry w Gwarku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Z tego miejsca w imieniu całego klubu składamy najserdeczniejsze podziękowania za lata współpracy, wiele bramek i zdobytych punktów! Za sportową postawę i wspaniałe reprezentowanie barw klubowych. Postawę przyjaciela i serca szatni. Dawid dziękujemy! 

Komentarze

  • tom 13 / 07 / 2022 Reply

    szkoda

  • tom 30 / 07 / 2022 Reply

    Był na testach w Bełku
    Odra Wodzisław – KS Decor Bełk 2:0

Dodaj komentarz