W dniu wczorajszym w sali klubowej TS Gwarek w obecności Władz Klubu oraz Poseł RP Barbary Dziuk, odbyło się okolicznościowe przekazanie bonu na kwotę 3,5 mln złotych, przeznaczoną na budowę boisk piłkarskich Akademii TS Gwarek.

 

Jak wszyscy dobrze wiemy, długo wyczekiwane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwoli Gwarkowi Tarnowskie Góry uczynić olbrzymi krok w przód w szkoleniu nie tylko dzieci i młodzieży, którzy wreszcie będą mogli trenować w godnych warunkach, ale także wzmocnić sportowo nasz Klub na mapie Polski.

 

Z rąk Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pani Barbary Dziuk, a także Radnego Miasta Tarnowskie Góry, pana Janusza Śnietki, pamiątkowy bon na realizację przyznanych środków otrzymali w imieniu Klubu Prezesi Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry, panowanie Krzysztof Kostka oraz Marek Porada, a także przedstawiciel młodego pokolenia Akademii Piłkarskiej Gwarka. Serdecznie dziękujemy pani Poseł Barbarze Dziuk za pomoc.

 

Teraz pozostaje nam już tylko oczekiwać na kolejne informacje w temacie prac budowlanych!

 

Komentarze

  • TIM 19 / 12 / 2020 Reply

    ciekawe jak ta kobita co tam stoi wybuduje

  • daro45 19 / 12 / 2020 Reply

    A skont reszta kasy na rozbudowę boisk

  • Rynio 24 / 12 / 2020 Reply

    W Radzionkowie za ok. 5 mln zł wybudowali kameralny stadionik, wystarczający na III ligę. W Bytomiu szykują się do budowy sztucznego boiska z trybunami na ok. 3 tys. widzów na potrzeby II ligi. Gwarek po wybudowaniu dwóch boisk o sztucznej nawierzchni z trybunami może zlikwidować główne stare boisko i stadion, który przypomina skansen zapełniany przez maksymalnie 999 kibiców, na ogół mecze ogląda jedynie 300 osób. Magistrat za promocję miasta na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Opolszczyźnie przez drużynę Gwarka powinien sypnąć kasą zamiast finansować różne wątpliwe przedsięwzięcia, radny Marek Porada powinien o to zadbać. Chorzów daje Ruchowi ok. 4 mln zł rocznie za promocję.

Dodaj komentarz