Podczas derbów nie brakowało ostrych starć pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn / Foto. Stanisław Wawszczak (Dziennik Zachodni)

W dzisiejszych derbach powiatu tarnogórskiego Gwarek zremisował z na wyjeździe z Ruchem Radzionków 1:1. Jak na pojedynek derbowy przystało mecz toczył się w bardzo zaciętej atmosferze, czego efektem było aż 11 żółtych kratek. W pierwszej połowie więcej klarownych okazji do zdobycia bramki mieli gospodarze i jedną z nich wykorzystali. Miało to miejsce w 45 minucie kiedy to rzut karny po faulu Dawida Hewlika na bramkę zamienił Piotr Rocki. W drugiej połowie lepiej prezentowali się tarnogórzanie, którzy szybko doprowadzili do remisu za sprawą celnego uderzenie głową Piotra Makowskiego. Pomimo kilku dogodnych okazji Gwarka ostatecznie bramki w tym meczu już nie padły. Remis z przekroju całego spotkania wydaje się więc sprawiedliwy.