W ubiegły czwartek zespół Gwarka Tarnowskie Góry spotkał się na pierwszych zajęciach treningowych przed nowym sezonem ligowym. Na inauguracyjnym treningu nie zabrakło zarówno nowych twarzy, jak i zawodników, którzy decydowali o sile Gwarka w poprzednich rozgrywkach. Przed nami pierwszy raport z początkowych dni letniego okresu przygotowawczego.

 

Inauguracyjne treningi miały miejsce na płycie głównej obiektu Gwarka. To tutaj drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Górecko będzie trenować przez najbliższy czas, korzystając również z siłowni. Jeszcze przez kilka dni uwaga sztabu szkoleniowego naszej drużyny będzie skierowana głównie pod kątem zawodników, którzy aspirują do gry w barwach naszego Klubu. Frekwencja na pierwszych tego lata zajęciach może cieszyć, bowiem po letniej przerwie w treningach wzięło udział blisko czterdziestu zawodników. Do zajęć treningowych nieco później z urlopów powrócą Andrzej Wiśniewski, Kamil Cholerzyński oraz Mateusz Śliwa, natomiast szesnastu pozostałych zawodników z kadry pierwszego zespoły Gwarka jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego tarnogórskiej drużyny.

 

Znane już są pierwsze decyzje kadrowe w związku z nowym sezonem ligowym. Już wcześniej informowaliśmy, iż z rolą zawodnika z Gwarkiem żegna się Grzegorz Fonfara. Z wypożyczeń do swoich macierzystych klubów powracają Paweł Starzyński (Ruch Chorzów), Bartosz Pikul (Górnik Zabrze) oraz Paweł Juraszczyk (GKS Katowice). W zespole z Tarnowskich Gór nie zobaczymy w sezonie 2019/2020 również Przemysława Mizgały, który przenosi się do beniaminka trzeciej grupy III ligi, Polonii Bytom. Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za grę w Gwarku i życzymy wszystkiego dobrego w swoich nowych klubach.

 

Przyszłość niektórych zawodników testowanych wyjaśni się zapewne po pierwszym sparingu, który Gwarek rozegra już w najbliższą środę o godzinie 17:00 na obiekcie w Nakle Śląskim. W kalendarzu letnich gier sparingowych również zaszły małe zmiany. W związku z ilością zawodników testowanych tarnogórzanie rozegrają o dwa mecze kontrolne więcej, niż pierwotnie zaplanowano. W sobotę 13 lipca oprócz kontrolnego meczu w Czańcu z tamtejszym LKS-em, Gwarek rozegra również kontrolną potyczkę z tegorocznym beniaminkiem katowicko-sosnowieckiej „Zina” Ligi Okręgowej, Wawelem Wirek. Tydzień później również nasza drużyna rozegra dwa sparingi. Przeciwnikami Gwarka będą oprócz awizowanej wcześniej Warty Zawiercie, także I-ligowy GKS 1962 Jastrzębie.

 

W najbliższych dniach podamy również ostateczny terminarz występów Gwarka w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Tutaj cały czas mogą wystąpić jeszcze zmiany. Do tej pory niepewna jest przyszłość Rozwoju Katowice, którego może w najbliższym sezonie zastąpić najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z sezonu 2018/2019, czyli w tym wypadku MKS Kluczbork. Nawiązując do klubów z województwa opolskiego, poznaliśmy oficjalnie drużynę, która awansowała z IV ligi opolskiej. Przypomnijmy, iż z awansu zrezygnowała Polonia Głubczyce, czyli mistrz IV ligi opolskiej. Zastąpi ją LZS Starowice Dolne, czyli druga drużyna IV ligi opolskiej, która ostatecznie otrzymała licencję na grę w III lidze w najbliższym sezonie.

 

O pozostałych informacjach związanych z przygotowaniami naszej drużyny do sezonu będziemy Państwa informować na bieżąco. Oto krótka galeria zdjęć z pierwszych treningów Gwarka podczas letniego okresu przygotowawczego:

IMG_6546 (1280x853)

 

IMG_6550 (1280x853)

IMG_6551 (1280x853)

IMG_6554 (1280x853)

 

 

1 komentarz

  • kibic 08 / 07 / 2019 Reply

    Szkoda, że nie trenują na bocznym tak jak cała młodzież Gwarka.

Dodaj komentarz