Co prawda nie grają jeszcze w żadnych rozgrywkach ligowych, to ich zapał do gry jest już bardzo wyczuwalny. Chociaż na razie nabywają swoje piłkarskie umiejętności bawiąc się i ucząc piłki nożnej, to już teraz można zaobserwować piłkarskie talenty w tej drużynie. Kolejny rok sportowego doświadczenia to dla tych młodych zawodników spore przeżycie.

 

Grupa z rocznika 2010/2011 działa już w Gwarku prawie dwa lata. Drużyna trenowana przez trenera Bartłomieja Podolskiego poczyniła duży krok naprzód. Młodzi zawodnicy coraz śmielej wchodzą świat piłki nożnej, a ich małe sukcesy powodują olbrzymi uśmiech na twarzy nie tylko ich rodziców czy trenerów, ale przede wszystkich ich samych. Co się dzieje w obozie naszych młodych piłkarzy? Najlepiej opowie o tym sam trener rocznika, ich opiekun, wujek i przewodnik w jednym – Bartłomiej Podolski.

 

Bartłomiej Podolski (trener grupy): „Jestem bardzo zadowolony z progresu, jaki uczynili moi podopieczni z rocznika 2010/2011. Na treningi uczęszcza obecnie około 40 młodych zawodników. Są podzieleni na dwie grupy. Przez ostatnie pół roku trenowaliśmy na salach gimnastycznych, a wcześniej na boiskach trawiastych.  Grupę prowadzę z pomocą trenera Adama Reichela. Dalej szlifujemy umiejętności techniczne tych młodych adeptów piłki nożnej, w szczególności doskonalenie prowadzenia piłki, gry jeden na jeden, masterball (zabawa z piłką).

Jeśli chodzi o testy sprawnościowe i samą grę, to w ciągu ostatnich dwóch lat, czyli odkąd prowadzę grupę, chłopcy i dziewczyny zrobiły kolosalne postępy. Tak jak już wspomniałem, jestem z nich bardzo zadowolony. Ostatnio rozegraliśmy dwa sparingi z drużyną Dream-Team Tarnowskie Góry. W pierwszym sparingu, w którym udział wzięli zawodnicy z rocznika 2010 wystąpili: Kilanowski, Rybczyński, Żydek, Siwy, Gołąbek, Ptak, Migała, Nowak, Dąbrowski, Wójcik, Machnik, Plewiński i Kaleta. W tym samym dniu odbył się także sparing rocznika 2011. W meczu zagrali: Wieczorek, Nazaruk, Gwiaździński, Jędzura, Sokołowski, Plaminiak, Gowik, Sowisło, Rekus, Nowak, Kicinger, Myrcik oraz Opara. W dwóch pierwszych sparingach warto pochwalić strzelców bramek, którymi byli: Jędzura (autor dwóch bramek), Plaminiak, Nowak, Kicinger.

W niedzielne popołudnie natomiast pojechaliśmy do Zabrza, gdzie zagraliśmy towarzysko z MKS-em Zaborze. Gwarka reprezentowali: Wieczorek, Kilanowski, Siwy, Jędzura, Wiatrak, Myrcik, Burczyk, Plewiński, Ziaja, Niżewski, Gembczyk, Kurek, Migała, Wójcik. Do bramki rywala trafiali: Siwy (dwukrotnie), Jędzura, Niżewski (dwukrotnie), Gembczyk (dwukrotnie), Wójcik, Ziaja.

Dziękujemy drużynom, które nas zaprosiły za możliwość sprawdzenia się. Zaproszenia przyjęliśmy bardzo chętnie. Myślę, że jeszcze kilka sprawdzianów uda nam się w najbliższym czasie rozegrać. Przygotowujemy się także do różnych turniejów, które mamy zaplanowane na najbliższe półrocze.”

 

Za dalsze poczynania naszej grupy trzymamy oczywiście kciuki. O kolejnych sukcesach naszych młodych podopiecznych będziemy wszystkich kibiców rzecz jasna informować za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodaj komentarz