Juniorzy Starsi Gwarka Tarnowskie Góry mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Występująca w II Lidze Wojewódzkiej Juniora Starszego A1 drużyna Gwarka jesienne zmagania zakończyła na pierwszym miejscu w swojej grupie i zimę spędzi na pozycji lidera. Nasza młodzież wykonała swój plan z nawiązką i z optymizmem spogląda na rundę rewanżową.

 

Drużyna Gwarka składająca się z roczników 2000/2001 swój sezon rozpoczęła we wrześniu od domowego remisu z Rakowem Częstochowa, czyli jednym ze swoich najgroźniejszych rywali. W kolejnych meczach tarnogórska młodzież udowadniała swoją dobrą formę, kolejno pokonując następnych przeciwników. Ligową jesień zakończyła z dorobkiem 20 punktów, na co złożyło się sześć zwycięstw, dwa remisy oraz zaledwie jedna porażka. Zwycięzca dziesięcioosobowej grupy awansuje na koniec rozgrywek do Śląskiej Ligi Juniorów. Jak na razie mistrzem półmetka sezonu jest Gwarek, jednak opiekun młodych tarnogórzan, czyli trener Bartłomiej Cymerys tonuje oczekiwania związane z rundą rewanżową.

 

Bartłomiej Cymerys: „Jeśli chodzi o wynik sportowy, to przed runda założyliśmy sobie, że będziemy grać o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i to zdało egzamin. Dla mnie fakt, że jesteśmy w czołówce, nie jest zaskoczeniem. Znam potencjał tych chłopców i wiem, że stać ich na dobre granie w piłkę. Cieszymy się, jednak nie pogadamy w euforie, na wiosnę o punkty będzie jeszcze trudniej.”

 

Tarnogórzanie zaaplikowali swoim rywalom aż 44 bramki, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze. Najlepszymi strzelcami w naszej drużynie zostali zdobywca 10 bramek Mateusz Korzus, a także Dominik Lemke, który ma na swoim koncie o jedną bramkę mniej. Gwarek również i w grze defensywnej zbierał dobre recenzje. Nasi stracili zaledwie 11 bramek, czyli zaledwie o jedną bramę więcej niż wspomniany wcześniej Raków. Tutaj należy wymienić Mateusza Łaciaka, który w barwach Gwarka rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Dobra gra naszej młodzieży zaowocowała tym, że pukają oni coraz częściej do bram pierwszej drużyny Gwarka. Dla przykładu Mateusz Korzus zadebiutował w III lidze w maju tego roku, natomiast Sebastian Dworaczek dostąpił zaszczytu debiutu w III lidze w barwach Gwarka podczas październikowego spotkania z Pniówkiem Pawłowice. 

 

Bartłomiej Cymerys: „Jako trenera najbardziej cieszy mnie fakt, że nazwiska moich chłopaków pojawiają się w pierwszej drużynie Gwarka. Mateusz Korzus i Sebastian Dworaczek ostatnio zbierają minuty w III lidze, a środkowy obrońca Mateusz Łaciak i środkowy pomocnik Eryk Penkala zagrali w meczach Pucharu Polski. W kolejce są następni, ale to już od nich zależy czy będą ciężko pracować i dostaną szansę od trenera Górecko i czy ją później wykorzystają.”

 

Warto również nadmienić, iż nasza młodzież przystąpiła również do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Po pokonaniu Nadziei Bytom, w drugiej rundzie nasza młodzież miała o awans do kolejnej rundy powalczyć z IV-ligową Polonią Bytom. Niestety ze względów pozasportowych nie udało się tego meczu rozegrać. 

 

Przed naszą młodzieżą teraz czas na odpoczynek od zmagań ligowych. Do walki o utrzymanie pierwszej pozycji oraz awans do Śląskiej Ligi Juniorów nasi powrócą najprawdopodobniej pod koniec marca. Jesień nasza młodzież spędziła na boiskach Gwarka oraz Orła Nakło Śląskie, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie boiska na potrzeby meczów ligowych.

 

Tabela rozgrywek II Ligi Wojewódzkiej A1 po rundzie jesiennej (więcej o rozgrywkach TUTAJ):

junior_starszy_jesien_2001

Źródło: www.slzpn.katowice.pl

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz