W poprzedni weekend zakończono rozgrywki ligowe, w których występują młodzieżowe drużyny Gwarka Tarnowskie Góry. Przegląd wyników naszych drużyn zaczniemy od tych, którzy wykonali latem oraz jesienią kawał dobrej roboty, zwyciężając dość zdecydowanie w swojej lidze. Mowa tutaj o naszych drużynach Orlików oraz Orlików Młodszych, którzy dzięki pierwszemu miejscu po rundzie jesiennej zagrają wiosną w wyższej lidze.

 

Drużyna z rocznika 2009 swoje zmagania ligowe rozpoczęła z pierwszym dniem września. Zespół prowadzony przez trenera Sylwestra Kurka swoje mecze ligowe rozgrywał przeważnie na Orliku przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach. To właśnie tam można było w każdy weekend przyjść podziwiać grę młodych zawodników. Młodzi zawodnicy przez dwa miesiące rozgrywek udowadniali, że potrafią już grać w piłkę. Zespół zwyciężył w siedmiu meczach, zaledwie raz schodząc z boiska jako pokonany. Było to już zresztą w meczu, który nie wpłynął na końcowy układ w tabeli. Nasi młodzi tarnogórzanie zdobyli też w lidze najwięcej bramek, natomiast stracili ich również najmniej. Zawodnicy pokazali, że są zespołem, dzięki czemu na wiosnę będą rywalizować już w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

Zwycięska drużyna rocznika 2009:

Mateusz Bagiński, Patryk Bromboszcz, Aleksander Burek, Janusz Kuroń, Bartosz Labus, Szymon Łakomy, Adam Niżewski, Jerzy Nowak, Karol Owoc, Dima Pozhyvilko, Borys Półtorak, Dominik Siwy, Jakub Tomanek, Wojciech Walczuk, Paweł Waluś, Mateusz Widawski, Bartosz Ziaja, Jakub Zwoliński.

 

Sylwester Kurek (trener rocznika 2009): „Drużyna wygrała swoją ligę we wspaniałym stylu, przegrywając tylko jeden mecz. Zdobyliśmy w 8 meczach 21 punktów, aplikując przeciwnikom 96 bramek, tracąc ich 31. Kadra liczy 16 zawodników: 13 z rocznika 2009 oraz 3 z rocznika 2010. Na wyróżnienie zasługują wszyscy, ponieważ przez cały sezon sumiennie trenowali i wykonali niesamowity postęp jeżeli chodzi o umiejętności piłkarskie. Wielkie podziękowania dla rodziców, że chętnie przywozili swoje pociechy na każdy trening. W dalszym ciągu monitorujemy także naszą drugą drużynę, którą prowadzi trener Michał Kaszkiel. Obserwujemy ich poczynania oraz rozwój, czekając na wzmocnienie pierwszego zespołu. Mamy nadzieję, że systematycznie będą do nas dołączać.”

 

orlicy_E1_jesien_2019_tabela

Źródło: www.slzpn.katowice.pl

 

Drużyna Orlików Młodszych podobnie jak ich o rok starsi koledzy nie mieli jesienią sobie równych. Można nawet powiedzieć, że przeszli rundę jak burza! Wygrali oni swoje wszystkie mecze, zdobywając przy tym najwięcej bramek spośród wszystkich biorących udział w rozgrywkach drużyn. Młodzi tarnogórzanie okazali się także najlepiej broniącą drużyną w lidze, dzięki temu Gwarek stracił zdecydowanie najmniej bramek w rundzie. Zespół Orlików Młodszych również można było podziwiać jesienią na Orliku przy ul. Pokoju w Tarnowskich Górach, bowiem tam nasza drużyna rozgrywała swoje mecze domowe. Nasza młodzież pokazała, że warto chodzić na ich mecze. W każdym z nich oddawała na boisku wiele serca, a efekty można było zobaczyć w postaci ich radości po zwycięskich meczach. W ostatnim meczu naszych zawodników czekał prawdziwy sprawdzian umiejętności z drużyną Ruchu Radzionków, którzy zawodnicy zdali na piątkę. Było to spotkanie zespołów bez porażki w sezonie. Po bardzo dobrym meczu pokonaliśmy przeciwnika 6:3 i to Gwarek z kompletem zwycięstw zwyciężył w rozgrywkach. Oby tak dalej!

 

Zwycięska drużyna rocznika 2010:

Mateusz Bagiński, Michał Goździewski, Paweł Jerszy, Sebastian Kaleta, Jakub Kowolik, Marcel Nazaruk, Adam Niżewski, Jerzy Nowak, Wojciech Pałka, Paweł Piłat, Patryk Plaminiak, Wojciech Rożek, Dominik Siwy, Olivier Szydło, Franciszek Wójcik, Bartosz Ziaja.

 

Piotr Ibrom (trener rocznika 2010): „Dla całej drużyny należą się wielkie słowa uznania za ten sezon. Widać, że drużyna z meczu na mecz czyni postępy. Przez całą ligę drużyna nie zwalniała tempa i pokonywała kolejnych rywali w pięknym stylu oraz strzelając wspaniałe bramki. Nie oznacza to jednak, że będziemy osiadać na laurach. Jesteśmy świadomi tego, że to dopiero początek drogi i musimy ciężko pracować przez kolejną rundą.”

 

orlicy_E2_jesien_2019_tabela

* w tabeli nie uwzględniono drużyny UKS Ruch III Radzionków, która została dogłoszona w trakcie rozgrywek.

Źródło: www.slzpn.katowice.pl

 

W przerwie meczu ligowej ze Ślęzą Wrocław obydwie nasze zwycięskie drużyny na płycie głównej stadionu Gwarka rozegrały krótkie mecze pokazowe, które zostały nagrodzone brawami nie tylko przez ich rodzicom, ale także przez wszystkich przybyłych w tym dniu na stadion kibiców. My również dołączamy się do gratulacji i życzymy powodzenia wiosną!

Dodaj komentarz