Pojawiające się ostatnio w świecie mediów spekulacje dotyczące przełożenia sobotnich Derbów Powiatu Tarnogórskiego pomiędzy Ruchem Radzionków, a Gwarkiem Tarnowskie Góry znalazły dziś swoje oficjalne potwierdzenie. Zarząd naszego Klubu oraz odpowiednie władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zaakceptowali dzisiaj prośbę drużyny z Radzionkowa, dotyczącą przełożenia najbliższego meczu ligowego na inny termin.

 

Radzionkowianie od rundy wiosennej będą rozgrywać swoje mecze na nowopowstałym obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie przy ul. Knosałły. Spełnienie wszystkich kryteriów, umożliwiających korzystanie z nowego boiska przeciągnęło się nieco w czasie, przez co na obiekcie trwają obecnie odbiory budowlane boiska wraz z jego infrastrukturą. Władze klubu KS Ruch Radzionków wystosowały do naszego Towarzystwa stosowne pismo, w którym z uwagi na czynione na obiekcie prace, podany został termin zastępczy dla zaplanowanego wstępnie na najbliższą sobotę meczu derbowego. Po krótkiej konsultacji wybrano nowy termin meczu, który zostanie rozegrany 16 kwietnia (wtorek) o godzinie 18:00. Władze naszego Klubu przychylnie odniosły się do prośby klubu KS Ruch Radzionków. Derby Powiatu Tarnogórskiego dla obydwóch klubów są meczem niezwykle prestiżowym, przez co spotkanie powinno mieć charakter prawdziwego, piłkarskiego święta.

 

Po zaledwie jednym rozegranym meczu w rundzie wiosennej nasza drużyna w sobotę będzie zatem pauzować. Do ligowej rywalizacji podopieczni trenera Krzysztofa Górecko przystąpią 23 marca. W sobotnie popołudnie do Tarnowskich Gór przyjedzie obecny lider rozgrywek, mistrz rundy jesiennej sezonu 2018/2019 – Górnik Polkowice. Na to hitowe spotkanie rundy wiosennej każdy sympatyk tarnogórskiego klubu powinien sobie już teraz zarezerwować czas. Bez wątpienia będzie to spotkanie z kategorii TOP MECZ 2019 roku.

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz