Fot. Jerzy Dusik / Sport

Gwarek Tarnowskie Góry jest jednym z czterech beniaminków w trzeciej grupie piłkarskiej III ligi w sezonie 2017/2018. O ile dla pozostałych beniaminków, czyli Stilonu Gorzów Wielkopolski, Zagłębia II Lubin oraz Polonii Głubczyce tegoroczny występ w III lidze nie jest niczym nowym, tak dla tarnogórzan sezon 2017/2018 jest zupełnie nowym wyzwaniem. Nie da się ukryć, że wyzwaniem, który niesie za sobą sporo ciężkiej pracy, ale i korzyści.

 

Rozpoczęty nie tak dawno sezon sprawił, że o Gwarku zaczęto pisać na szerszą skalę. Podzielona na cztery województwa trzecia grupa III ligi to większe zainteresowanie naszym Klubem nie tylko z rejonu województwa Śląskiego. Nasze miasto rozpoczęło właśnie swój pobyt na piłkarskiej mapie Polski. 

 

Obecny sukces Klubu nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania Zarządu Klubu, a także wsparcia ze strony miasta Tarnowskie Góry. Pierwsze zwycięstwo odniesione tydzień temu w meczu ze Piastem Żmigród zostało już zapisane w historii Gwarka jako pierwsze zwycięstwo tarnogórzan w III lidze. W ostatnich dniach na stronie katowickiego Sportu pojawił ciekawy wywiad, którego redaktorowi Jerzemu Dusikowi udzielił Prezes Zarządu TS Gwarek, pan Marek Porada.

 

Zachęcamy gorąco do ciekawej lektury. Całość wywiadu dostępna: TUTAJ.

Dodaj komentarz