Nowym zawodnikiem TS Gwarek Tarnowskie Góry został Mateusz Mielczarek. 23-letni skrzydłowy związał się z klubem 1,5 roczną umową.Po ogłoszeniu trzech transferów zarząd klubu nie poprzestaje w działaniach mających na celu odpowiednie przygotowanie drużyny do zbliżających się rozgrywek. Efektem działań jest właśnie związanie się z Mateuszem Mielczarkiem.Mateusz to urodzony w 1999 roku zawodnik, pochodzący z Częstochowy. Wychowanek Ajaksu Częstochowa w latach juniorskich poza Ajaksem występował w takich drużynach jak Skra Częstochowa, UKS Raków Częstochowa i Ruch Chorzów, skąd wyruszył w świat seniorskiej piłki.

Jego pierwszym klubem w dorosłej przygodzie była Polonia Poraj, gdzie po półtorej sezonu przeniósł się do Warty Działoszyn. W drużynie z województwa łódzkiego zrobił prawdziwą furorę, notując 23 bramki na przestrzeni sezonu 2020/2021 i przyczyniając się znacznie do dobrych wyników drużyny.

Po tak udanym sezonie jego usługami zainteresowała się Odra Wodzisław, nasz ligowy rywal, wiążąc się z Mateuszem kontraktem. W minionej rundzie Mielczar ponownie udowodnił swoją wysoką dyspozycję na boisku, odpowiadając za 40% wszystkich bramek swojego zespołu! Z 3 bramkami i 5 asystami w 18 spotkaniach nasz nowy nabytek notuje się w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej obecnego sezonu III Ligi gr. 3.

„Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Przychodzę do Gwarka, aby pomóc drużynie osiągnąć jak najlepsze wyniki. Chcę stawiać kolejne kroki w mojej przygodzie z piłką, dlatego uważam, że Gwarek jest idealnym miejscem dla mnie do rozwoju.”Mielczar, witamy w drużynie i życzymy samych sukcesów w naszym Klubie! 💛💚🖤

1 komentarz

  • tom 06 / 03 / 2022 Reply

    powodzenie

Dodaj komentarz