5 i 15 – to liczby meczów bez zwycięstwa odpowiednio Gwarka i Foto-Higieny. Jutrzejsza rywalizacja zapowiada się więc jako mecz o „sześć punktów”. Zwycięstwo gospodarzy może oznaczać stopniowy marsz w górę tabeli po lekkim dołku, który złapali na wiosnę, zwycięstwo gości – ostatni oddech złapany w walce o utrzymanie. Sponsorem tego spotkania będzie firma Mikros.

 

PRZECIWNIK

 

Po szczęśliwym zdobyciu utrzymania przed sezonem zarząd drużyny z Gaci musiał naprędce montować drużynę po tym, jak zawodnicy stanowiący trzon drużyny zdecydowali się na zmianę barw klubowych. Zimowe okienko transferowe odbyło się jednak w spokojnych warunkach, z klubem pożegnało się 6 zawodników, spośród których jedynie Filip Szczypkowski i Grzegorz Kazimierowicz byli etatowymi graczami pierwszej jedenastki. Poza transferami wychodzącymi dokonano również wzmocnień, jednak w dotychczasowych 8 spotkaniach żaden z pozyskanych zawodników nie stał się istotnym elementem układanki szkoleniowca gacian. Za najważniejszą zmianę należy uznać właśnie pożegnanie z Waldemarem Tęsiorowskim i zatrudnienie w roli sternika Krystiana Pikausa, który w przeszłości pracował już w klubie z Dolnego Śląska przez 8 sezonów.

Foto-Higiena zamyka tabelę, a w 26 rozegranych dotychczas spotkaniach drużyna z Gaci zdobyła 14 punktów, a jej bilans bramkowy to 20:47. Najgorszym jednak co można zrobić, to zlekceważenie bandy Pikausa, która choć ostatnie zwycięstwo odniosła jeszcze w październiku, to potrafiła niejednokrotnie napędzić stracha rywalom z drugiego bieguna tabeli. Wystarczy wspomnieć remis z rezerwami Miedzi, ówczesnym liderem z Goczałkowic, czy choćby wyjazdowe zwycięstwo ze Ślęzą. Pomimo utraty aż 15 punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli, gacianie z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a każde kolejne spotkanie będzie dla nich próbą przełamania i walką na całego o łapanie dodatkowych punktów z nadzieją utrzymania w lidze.

Najlepszym strzelcem jest kapitan drużyny, czyli Łukasz Orzechowski, który w bieżącym sezonie zdołał skompletować 5 trafień do siatki rywali. 

 

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

Do momentu jutrzejszego pojedynku Gwarek mierzył się z Foto-Higieną sześciokrotnie. Bilans przemawia za tarnogórzanami, którzy w czterech starciach zdobywali komplet punktów. Raz udało się zwyciężyć Foto-Higienie, a ostatnie starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

 

SĘDZIA

 

Rozjemcą sobotniego spotkania będzie Pan Michał Mikulski z Lublina. Będzie to pierwszy raz tego arbitra, kiedy poprowadzi mecz nie tylko Gwarka, ale i spotkania grupy 3 trzeciej ligi. Jego asystentami będą Panowie Jakub Dmuch oraz Paweł Szuta.

 

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Jutrzejsze starcie będzie transmitowane pod tym linkiem, ponadto zachęcamy do sprawdzania na bieżąco meczowej relacji na naszych oficjalnych profilach na Facebooku oraz Instagramie, a także na stronie. Sobota, 17:00 – WSZYSCY NA GWAREK!!!

 

Dodaj komentarz