W ubiegły weekend wystartowała kolejna edycja Pucharu Deichmanna. „Deichmann Minimistrzostwa”, bo tak w pełni nazywa się ten coroczny turniej organizowany w Miasteczku Śląskim przez „Stowarzyszenie Kochamy Sport”, a także partnera tytularnego, producenta znanej marki obuwia, to turniej przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat. W tym roku także do turnieju została zgłoszona drużyna Gwarka Tarnowskie Góry.

 

Turniej swoim regulaminem wzoruje się na piłkarskich mistrzostwach świata. Na początku w każdym z 39-ciu miast biorących udział w turnieju rozgrywają się tzw. eliminacje miejskie. Jedną z baz mistrzowskich jest jak co roku Miasteczko Śląskie. To tam właśnie obiekty MOSiR-u Miasteczko Śląskie przez kilka weekendów zamieniają się w organizatora wielkiego, światowego przedsięwzięcia. Zgłaszane drużyny wybierają sobie jedną z kluczowych reprezentacji piłkarskich świata i rozgrywają mecze pod szyldem danej nacji. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 walczą o wielką nagrodę – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów! Droga jednak do spełnienia marzeń niejednego młodego piłkarza jest długa. Trzeba wygrać eliminacje miejskie, a potem w następnej fazie turnieju zwyciężyć w finałach ogólnopolskich. Każdy uczestnik jest jednak nagradzany za udział w turnieju. Nie ma tu znaczenia miejsce w turnieju, liczy się przede wszystkim udział i dobra zabawa.

 

W tym roku do turnieju zgłosiły się dwie drużyny Gwarka Tarnowskie Góry z rocznika 2009. Trenerami naszych drużyn jest opiekun grupy rocznika 2009 Sylwester Kurek, a także zawodnik juniorów młodszych Gwarka, asystent trenera – Dominik Labus. Nasze drużyny wybrały jedne z najlepiej grających w tej chwili reprezentacji piłkarskich na świecie. Nasi młodzi zawodnicy na boiskach w Miasteczku Śląskim występują w barwach Kolumbii oraz Hiszpanii. Pierwsze mecze odbyły się w Miasteczku Śląskim w zeszły weekend, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasteczka Śląskiego, pan Krzysztof Nowak. Nasi zawodnicy przez najbliższe tygodnie powalczą o jak najlepsze lokaty w turnieju, który z pewnością stworzy im wiele nowych, piłkarskich doświadczeń. Będzie to dla nich bardzo dobra przeprawa przed następnym sezonem, kiedy to zainaugurują zmagania ligowe w rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. 

 

Wyniki, terminarz, a także składy naszych drużyn można zobaczyć na oficjalnej stronie „Minimistrzostw Deichmann”: TUTAJ.

Są one dostępne także na naszej stronie internetowej w zakładce Młodzież/Rocznik 2009.

 

Trzymamy kciuki za nasze obydwie drużyny!

 

kurek_deichmann_2018

Nasze drużyny z rocznika 2009 pozdrawiają z Miasteczka Śląskiego podczas pierwszego weekendu „Minimistrzostw Deichmann” 2018!

Dodaj komentarz