Prawdziwą huśtawkę emocji urządzili swoim kibicom piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry. W pierwszym meczu sezonu 2016/2017 pokonali oni na wyjeździe rezerwy GKS-u Tychy 5:3 (3:2), jednak szczególnie w pierwszej połowie aż trzykrotnie zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie jednak to tarnogórzanie zgarnęli pierwsze w sezonie trzy punkty, aplikując rywalom aż pięć bramek. Do siatki rywali trafiali Adam Dzido, Mateusz Górka, Marcin Rosiński, Dawid Jarka oraz debiutujący Łukasz Polak.

Pierwszą bramkę dla Gwarka w sezonie zdobył już w trzeciej minucie po stałym fragmencie gry Adam Dzido, który najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym. Wyrównanie w tym szybkim meczu padło dość szybko, bo sześć minut później. Autorem bramki dla gospodarzy został Dawid Błanik. Wynik remisowy utrzymywał się do 30’ minuty meczu. W tym czasie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy za sprawą Daniela Sobasa wykorzystali błąd obrońców Gwarka. Dwie minuty później mieliśmy już jednak znowu remis. Przedłużenie piłki po wyrzucie z autu przez Dawida Jarkę trafia na głowę Mateusz Górki, który umieszcza piłkę w siatce. Trzy minuty później na prowadzeniu znowu mieliśmy tarnogórzan. Piłkę w polu karnym przejął Marcin Rosiński, który nie namyślając się długo uderzył w prawy róg bramki tyszan. Bardzo emocjonująca pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się po myśli gości.

Kwadrans po wznowieniu gry swoje prowadzenie podwyższyli zawodnicy Gwarka. Faulowany w polu karnym był Dawid Jarka, a sam poszkodowany bez najmniejszych szans pokonał bramkarza gospodarzy Adriana Odyjewskiego z rzutu karnego. Dawid Jarka mianowany został przed meczem nowym kapitanem Gwarka, więc z pewnością był to dla naszego zawodnika powód do większej motywacji. Piątą bramkę zdobył pięć minut później debiutujący w barwach Gwarka Łukasz Polak po dużym zamieszaniu w polu karnym. Tarnogórzanie w pełni kontrolowali już spotkanie, jednak gospodarzom udało się zdobyć trzeciego gola w 71’ minucie meczu, kiedy to z bliskiej odległości Bartosz Rutkowski umieścił mocnym strzałem piłkę w bramce. Pod koniec spotkania w drużynie Gwarka na placu gry pojawił się Mariusz Korzeniowski, który został ostatnim transferem Gwarka przed sezonem ligowym. Mariusz występował już w tarnogórskiej drużynie w sezonie 2014/2015. Gwarek pokonał drugi zespół GKS-u Tychy i udanie rozpoczął nowy sezon piłkarski.

GKS II Tychy – TS Gwarek Tarnowskie Góry 3:5 (2:3)

bramki: 9’ Błanik, 30’ Sobas, 71’ Rutkowski – 3’ Dzido, 32’ Górka, 35’ Rosiński, 60’ Jarka (k), 65’ Polak

żółte kartki: Błanik, Matusz, Pląskowski (GKS) oraz Curyło (Gwarek)

GKS II Tychy: Odyjewski – Majnusz, Szczepanek, Wróbel, Wolak, Matusz (65’ Cholewa), Sobas (75’ Biskup), Błanik, Duda, Rutkowski (80’ Nieśmiałowski), Pląskowski. Trener: Tomasz Wolak

Gwarek: Wiśniewski – Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa, Timochina, Kuliński, Rosiński (80’ Polis), Polak (75’ Curyło), Górka (80’ Korzeniowski), Jarka. Trener: Krzysztof Górecko