Miło nam poinformować, iż 20 grudnia został przyjęty budżet Miasta Tarnowskie Góry na rok 2018, w którym znalazły się środki na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy dwóch, nowych boisk piłkarskich na stadionie Gwarka.

 

Zamiarem Gwarka oraz Władz Miasta Tarnowskie Góry jest zaprojektowanie pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni, a także boiska naturalnego z profesjonalnym systemem nawadniania. Boisko sztuczne powstanie z boku budynku klubowego, natomiast boisko trawiaste na dolnej części nieruchomości Gwarka, tj. od ulicy Bohaterów Monte Cassino. Prace projektowe wraz z pozyskaniem pozwoleń na budowę powinny zakończyć się ok. 30 września 2018 roku, natomiast budowa powinna rozpocząć się w roku 2019.

 

Jak mówi Prezes Zarządu Gwarka, pan Marek Porada:

„Dla mnie to najważniejsza uchwała od lat, ze względu na fakt, iż posiadamy już aż 300 młodych piłkarzy, tj. 11 drużyn młodzieżowych, które po prostu nie mają gdzie trenować. Rozwój naszej Akademii Piłkarskiej w chwili obecnej jest dla mnie priorytetem, a powstanie nowych boisk znacznie przyczyni się do wdrożenia profesjonalnego systemu szkolenia dzieci i młodzieży. Jest to poważny element rozwoju naszego Klubu, ponieważ jak wszyscy wiemy w większości miast funkcjonują już od dawna pełnowymiarowe boiska piłkarskie o sztucznej nawierzchni. Ta uchwała to również docenienie sukcesów w ostatnim czasie naszego Klubu, za którą Władzom Miasta należy powiedzieć jedno, ważne słowo – dziękujemy”.

 

Jest to bardzo ważna informacja dla Gwarka Tarnowskie Góry. Taki prezent na Święta jest Klubowi bardzo potrzebny!

1 komentarz

  • MONSTRUM 24 / 12 / 2017 Reply

    Wesołych Świąt dla Radnych i Burmistrza !!!!!!!!!!!!!!!dziękuję jako kibic. I tak dalej !!!!!!

Dodaj komentarz