W przedostatnią niedzielę kwietnia obiekt Gwarka Tarnowskie Góry był domem pierwszej Olimpiady Przedszkoli. Nazwa nawiązująca do letnich, bądź zimowych zmagań sportowych w rzeczy samej miała swoje odzwierciedlenie podczas zawodów rozgrywanych tego dnia na Gwarku. Ponad 200 dzieci z tarnogórskich przedszkoli korzystając z uroków słonecznej niedzieli rywalizowało w nieoficjalnych zawodach sportowych.

 

Zdjęcia z wydarzenia (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Była to pierwsza tego typu impreza, która odbyła się na naszym obiekcie. Wśród wszystkich tarnogórskich przedszkoli rozesłana została informacja o wielkim, sportowym święcie, w którym nie mogło zabraknąć tych najmłodszych miłośników sportu. Cieszymy się bardzo, iż na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad dwieście dzieci, które tego dnia wraz z rodzicami odwiedziły stadion Gwarka. 

 

Przedszkolaki wraz z rodzicami aktywnie bardzo spędziły czas na naszym obiekcie, biorąc udział w różnych zabawach sportowych przygotowanych przez trenerów Gwarka. Zabawy dla najmłodszych, nie tylko promujące piłkę nożną przygotowali trenerzy Gwarka Sylwester Kurek oraz Sebastian Staś, którzy przez cały czas pomagali najmłodszych uczestnikom zabawy w konkursach. Impreza miała charakter otwarty, więc kto miał ochotę na nieco ruchu w niedzielny dzień, mógł bez problemu wziąć udział w grach i zabawach z najmłodszymi. Na koniec wydarzenia każdy z najmłodszych uczestników odebrał z rąk trenerów pamiątkowy medal za uczestnictwo w naszej wspólnej zabawie.

 

Cieszymy się, że pierwsza Olimpiada Przedszkoli zebrała na naszym stadionie tylu uczestników. Zgodnie z tradycją olimpijską, także i u nas przedstawiciele miasta – gospodarza igrzysk, oficjalnie dokonali otwarcia olimpiady. Urząd Miejski w Tarnowskich Górach reprezentowała Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, pani Jolanta Tuszyńska. Dziękujemy także sponsorowi pierwszej edycji olimpiady – panu Jackowi Grycowi, właścicielowi firmy Inter Color. Patronat nad wydarzeniem objął Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie. Nad całością imprezy czuwali Członkowie Zarządu TS Gwarek, którzy pełnili tego dnia obowiązki popularnych „stewardów” i pomagali w różny sposób przybyłym na wydarzenie rodzicom.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w olimpiadzie. Druga edycja Olimpiady Przedszkolaka na naszym obiekcie wydaje się być formalnością. Kto wie, może właśnie na Gwarku swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w niedzielę nowy Robert Lewandowski? Do zobaczenia!

Dodaj komentarz