💛💚🖤 PODSUMOWANIE SEZONU GWAREK II TG 💛💚🖤
 
📢Trener Bartłomiej Podolski: „Dziesiąte miejsce w tabeli, 29 punktów – do końca walczyliśmy o utrzymanie. Oczywiście sezon rozgrywaliśmy bardzo młodą drużyną, gdyż większość zawodników, to zawodnicy z roczników 2003-2007. Wygraliśmy PRO JUNIOR SYSTEM z olbrzymią przewagą, bo aż dwukrotnością punktów drugiego miejsca. W przeciągu sezonu zagrało 36 zawodników, więc bardzo duża liczba zawodników. Rywalizacja była ogromna, a także poziom w porównaniu jesieni do wiosny. Musimy popracować nad chłodną głową, skutecznością pod bramką przeciwnika, gdyż kreowaliśmy mnóstwo okazji, które nie przekładały się na zdobycze bramkowe. Duży postęp indywidualny każdego zawodnika, pod kątem technicznym oraz taktycznym. Myślę, że wszyscy zrobili ogromny postęp! Sześciu zawodników trenowało z pierwszą drużyną przez większość sezonu, a dwóch dostało szansę zadebiutowania na poziomie III ligi. Myślę, że wraz ze zmianą w sztabie, z trenerem Cymerysem na czele będzie bardzo dobra współpraca i jeszcze więcej chłopaków z rezerw otrzyma szanse treningu i debiutu na 4 poziomie rozgrywkowym w Polsce!
Jeszcze raz chciałbym podziękować trenerowi Sebastianowi Tomaszewskiemu, który bardzo mi pomógł, wiele ciekawych treningów i wspaniała współpraca. Chłopcy bardzo wiele z nich!”
💛💚🖤Podsumowanie sezonu rocznik 2009💛💚🖤
 
📢 Trener Daniel Brzezina: „Jeszcze jakiś czas temu, nikt by nie pomyślał, że odniesiemy taki sukces jakim jest awans do 2 ligii wojewódzkiej. W 10 meczach odnieść 10 zwycięstw to nie lada wyczyn, mając w lidze rywala z powiatu jakim był Ruch Radzionków, z którym były najbardziej wyrównane i mocno trzymające w napięciu mecze. Zawodnicy w przeciągu 2 lat zrobili taki skok jakościowy pod każdym względem, a rywalizacja między nimi napędzała ich do jeszcze więcej pracy. Teraz nie stajemy na laurach i już niedługo będziemy przygotowywać się do nowych wyzwań jakie przed nami!😁
Najlepszym strzelcem rozgrywek został Andrzej Chęciński-Lizurej, który strzelił 25 bramek, a drugim strzelcem rozgrywek był Szymon Steckiewicz, który uzbieram 23 trafienia.
Zawodnikom trzeba bić wielkie brawa, że tworzą historię dla naszego klubu i za ich postęp oraz życzyć dalszego zaangażowania i rozwoju.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2010 💛💚🖤
📢Trener Sebastian Tomaszewski: „W kategorii D1 rocznik 2010 rywalizowaliśmy w dwóch ligach III LW i IV okręgowa.
Celem nadrzędnym był rozwój indywidualny jednostki oraz doskonalenie zachowań taktycznych na poszczególnych pozycjach czyli rozumienia gry.
Cele zostały zrealizowane w 100%,czego efektem było zdecydowanie zwycięstwo w IV LO oraz drugie miejsce w III LW. Chłopcy sezon zakończyli bez porażki,24 zwycięstwa i 4 remisy.
Zawodnicy zrobili niesamowity progres sportowy i z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon już w piłce 11- osobowej.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2011 💛💚🖤
📢Trener Marek Grabowski: „W kategorii D2 rocznik 2011 drużyna rywalizowała w dwóch ligach, tj. w IV lidze okręgowej D2 oraz V lidze okręgowej D1.
W pierwszej z nich drużyna po raz drugi z rzędu wygrała wszystkie spotkania ligowe – łącznie 18 spotkań.
W drugiej w roczniku starszym zajęła z kolei trzecie miejsce tracąc do zwycięzcy tylko 2 pkt.
Systematyczność, pracowitość i sumienność na treningach przynosi widoczny rozwój indywidualny poszczególnych zawodników.
Pomimo dużego progresu, bardzo dużo pracy przed drużyną, szczególnie w grze obronnej.
Rosnące z miesiąca na miesiąc umiejętności indywidualne, rozumienie gry, atmosfera w drużynie oraz współpraca na linii trener-rodzic pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2011 ZIELONA 💛💚🖤
📢Trener Aleksander Skandy: „Runda wiosenna grupy zielonej 2011 poświęcona była głównie rozwojowi taktycznemu, technicznemu oraz motorycznemu. Regularność treningowa oraz zaangażowanie podczas tych treningów pomogło poszczególnym jednostkom poczynić spore postępy. Rywalizowaliśmy w trakcie tej rundy rozgrywając sparingi z m.in. Górnikiem Bobrowniki Śląskie, Piast Ożarowice, LKS Żyglin czy Unia Strzybnica. Mecze te pokazały w którym miejscu jesteśmy i jakie aspekty gry musimy jeszcze poprawiać i na które musimy kłaść większy nacisk. Stworzony kolektyw w grupie na pewno pomoże chłopakom w dalszym rozwoju oraz w rywalizacji w rozgrywkach w przyszłym sezonie.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2012💛💚🖤
📢Trener Artur Jabłoński: „W kategorii E1 Orlika starszego grupa rocznika 2012 zmagała się ze swoimi rywalami w I i II LO Bytom.
W pierwszej z nich drużyna rozegrała 17 spotkań: 13 razy zwyciężyła, 1 raz zremisowała oraz 3 razy odniosła porażkę. Postawa drużyny pozwoliła wywalczyć awans do III ligi wojewódzkiej w kategorii D2.
W drugiej lidze drużyna rozegrała 16 spotkań z bilansem 12 zwycięstw i 4 porażki. Drużyna uzyskała awans do IV ligi okręgowej w kategorii D2.
W grupie panuje świetna atmosfera oraz ostra rywalizacja na treningach. Drużyna po letniej reorganizacji zaczęła się lepiej zgrywać na boisku jak i po za nim. Na treningach skupialiśmy się na nauce rozumienia gry stopniowo szczególnie na tworzeniu centrum gry i wprowadzeniem zasady mobilności. W dalszym ciągu pracujemy nad doskonaleniem zdobywania przestrzeni, wsparciem i asekuracją. 90% jednostek treningowych przeprowadzona jest we wszelakiej maści grach w środowisku jak najbardziej zbliżonym do warunków meczowych. Pozostałe 10% to ćwiczenia izolowane lub indywidualne kształtujące technikę użytkową zawodników dotyczącą: prowadzenia piłki, podań, przyjęcia kierunkowego, czy przyjęcia pozycji otwartej oraz zwodów.
Z racji tego że żegnam się z drużyną chciałbym podziękować chłopakom jak i rodzicom za czas razem wspólnie spędzony. Pragnę także pożyczyć grupie dalszego progresu i gry o jak najwyższe cele. Dziękuję.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2013 💛💚🖤
📢Trener Artur Jabłoński: „W kategorii E2 Orlika młodszego grupa rocznika 2013 rywalizowała z innymi zespołami w I LO Bytom. Łącznie rozegraliśmy 14 spotkań ligowych. Bardzo duża ilość bramek straconych i ogromna nieskuteczność sprawiła że zwyciężyliśmy tylko dwukrotnie czego efektem będzie spadek do niższej ligi.
Zmagania ligowe podkreśliły słabe strony grupy. Pomimo progresu indywidualnego niektórych zawodników drużynę czeka bardzo dużo pracy szczególnie w grze obronnej.
Mimo słabej postawy drużyny w lidze chciałbym podziękować i wyróżnić dwóch zawodników – najlepszego strzelca grupy Mateusza Lenartowicza który zdobył 94 gole oraz Krzysztofa Grądysa który zaliczył 63 asysty.
Grupę latem czeka mała reorganizacja co pozwala optymistycznie patrzeć w przód.”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2014/15 💛💚🖤
📢Trener Marcin Osmańczyk: „Grupa 2014/15 doświadczyła wielu zmian w tym sezonie. Od zmiany trenera w styczniu, przez powiększenie ilości członków drużyny, aż po wrzucenie na głębszą wodę i rywalizacje w starszych kategoriach! Ekipa 2014 poza rywalizacją w rozgrywkach żaków, wiosną grała w Lidze Orlików 2013, gdzie przegrała tylko dwa spotkania z 10! Zaznaczę, że debiutowali również zawodnicy z rocznika 2015. Grupa 2015 grała w rozgrywkach Żaków Starszych, gdzie grali, także młodsi zawodnicy!
Jestem bardzo zadowolony z rozwoju grupy, a zwłaszcza z frekwencji, która przez całe 6 miesięcy stała na wysokim poziomie oraz rozwoju każdego zawodnika! Każdy rozwinął się w pewnej kategorii, od rozumienia gry, przez motorykę, do działań technicznych i mentalności.
Grupa liczy 30 zawodników. Przed nami nowe wyzwania, zmiana kategorii wiekowej i wiele innych. Jeszcze raz dziękuję wraz z Trenerem Wojtkiem moim chłopakom i odpoczywajcie! Od sierpnia czeka nas ogrom pracy! 💪⚽
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu rocznik 2016/17 💛💚🖤
📢Trener Błażej Lubos: „Zawodnicy drużyny rocznika 2016/2017 chętnie uczestniczą w treningach co widać po frekwencji. Drużyna dynamicznie się rozwija a młodzi piłkarze są bardzo ambitni. W grupie tej spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu na treningach jak również rozgrywaliśmy mecze sparingowe i turnieje. Runda wiosenna była dla naszej kardy wielką nauką podstaw rzemiosła piłkarskiego. Zdobywaliśmy też boiskowe doświadczenia grając w turnieju Gwarek Cup na którym nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze wygrywając wszystkie swoje mecze i docierając do finału bez porażki. Bardzo cieszy postęp zawodników w poszczególnych aspektach piłkarskich zarówno techniki indywidualnej jak i w elementach zespołowych.
Zapraszam do współpracy i rozpoczęcia swojej przygody z piłką nożną w Akademii TS Gwarek”
💛💚🖤 Podsumowanie sezonu AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA 💛💚🖤
📢Trener Błażej Lubos: „Akademia Przedszkolaka czyli roczniki 2018 i 2019 to najmłodsze drużyny naszej Akademii. Do drużyn dołączają cały czas młodzi entuzjaści piłki nożnej. Zgłaszają się z rodzicami aby spróbować swoich sił w naszej Akademii TS Gwarek. W tej grupie treningi odbywały się raz w tygodniu.
Dla większości zawodników były to pierwsze kroki na piłkarskich boiskach. Zajęcia w grupie najmłodszych zawodników sprawiają wiele radości. Zawsze odbywają się w miłej atmosferze a młodzi piłkarze są zawsze uśmiechnięci 🙂
Do zobaczenia na treningu 💪🙂

Dodaj komentarz