Bezbramkowym remisem rozpoczęli rundę wiosenną podopieczni trenera Bartłomieja Podolskiego w meczu, w którym przeciwnikiem drugiej drużyny Gwarka był Sokół Zbrosławice.

 

 

Spotkanie, rozgrywane w ramach 14 kolejki bytomskiej Keeza A Klasy, pomimo braku bramek mogło się podobać postronnym widzom. Obfitowało bowiem w wiele okazji strzeleckich pod obiema bramkami, a zespół rezerw z pewnością może mówić o wielkim niedosycie, gdyż parokrotnie zagrażał bramce Sokoła, lecz brakowało argumentów i nieco szczęścia, by potwierdzić przewagę bramką. Z pewnością cieszyć może zachowanie czystego konta oraz fakt, że od początku sezonu druga drużyna ani razu nie przegrała na swoim terenie, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. 

 

Trener drugiej drużyny, Bartłomiej Podolski w następujący sposób podsumował spotkanie:

Chciałem podziękować chłopakom za walkę i zostawienie bardzo dużo zdrowia na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, ale można powiedzieć, że większość meczu przebywaliśmy na połowie przeciwnika i staraliśmy się zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, znaczną przewagę w strzałach cennych, ale niestety drużyna Sokoła broniła się przed polem karnym praktycznie całą drużyną. Dobrze spisywał się także bramkarz Sokoła, a my możemy mieć pretensje jedynie do siebie. Nie wykorzystaliśmy sytuacji, które udało nam się stworzyć i nasza skuteczność na pewno musi się poprawić w następnych meczach. Zabrakło nam też nieco szczęścia, bo po naszych strzałach obramowanie bramki było poobijane, najpierw słupek, później poprzeczka. Mimo wszystko nasza gra wyglądała bardzo solidnie i przed nadchodzącymi spotkaniami pozostaję optymistą”.

 

W najbliższą sobotę drużyna rezerw wybierze się do Lasowic, by zmierzyć się z tamtejszą Iskrą, która zajmuje obecnie 11 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów zdobytych w takiej samej ilości spotkań.

 

TS Gwarek II 0:0 Sokół Zbrosławice

GWAREK: Tobor – Golus, Cieślik, Waniek, Kyi, Napora (46′ Rydzkowski), Skrzyniarz, Joachim, Ziemianek, Skandy (46′ Warda), Ryng (65′ Kowol)

SOKÓŁ: Klyta – Reichel, Knitel, Strzodka, Beblik, Szkliniarz (68′ Bayaty), Krawczyk, Respondek, Świątek, Piechuta, Bensz

Upomnienia: Waniek, Ziemianek – Piechuta

Sędzia: Jakub Kołodziejczyk

 

Dodaj komentarz