Lubuski Związek Piłki Nożnej, czyli organ prowadzący zmagania trzeciej grupy piłkarskiej III ligi ustalił dziś terminarz rozgrywek rundy jesiennej w sezonie 2017/2018. Nowy sezon piłkarski rozpocznie się w pierwszy weekend sierpnia (5-6.08), a tarnogórzanie swój pierwszy mecz w III lidze rozegrają przed własną publicznością. Ich rywalem będzie drużyna Pniówka Pawłowice Śląskie.

 

 

Mecze Gwarka w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018:

 

I kolejka (5-6 sierpnia)

Gwarek Tarnowskie Góry – Pniówek Pawłowice Śląskie

Drużyna z województwa śląskiego w III lidze w sierpniu rozpocznie swój 11 sezon na tym poziomie rozgrywek. Ich najlepszym wynikiem było 6 miejsce w sezonie 2009/2010. Pojedynek z Pniówkiem będzie dla tarnogórzan pierwszym meczem w historii swoich zmagań na poziomie III ligi.

 

II kolejka (12-13 sierpnia)

Falubaz Zielona Góra – Gwarek Tarnowskie Góry

Swój pierwszy mecz wyjazdowy tarnogórzanie rozegrają w Zielonej Górze. Stadion Falubazu, oddalony 350 km od Tarnowskich Gór będzie najdalszym wyjazdem naszej drużyny podczas jesiennych zmagań. Po reaktywacji zespołu piłkarskiego, najlepszym wynikiem zielonogórskiej drużyny były występy w II lidze w sezonie 2013/2014.

 

III kolejka (15 sierpnia)

Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Zdzieszowice

Świąteczna kolejka będzie jedyną serią gier rozegraną w środku tygodnia (wtorek). Do Tarnowskich Gór przyjedzie drużyna Ruchu Zdzieszowice, czyli drugi zespół III ligi w ubiegłym sezonie. Do zwycięzcy ligi, drużyny GKS-u 1962 Jastrzębie, Ruchowi zabrakło jedynie punktu. Najlepszym wynikiem popularnych „Zdzichów” było 5 miejsce w II lidze w sezonie 2011/2012.

 

IV kolejka (19-20 sierpnia)

Gwarek Tarnowskie Góry – Piast Żmigród

Po meczu z Ruchem, Gwarek ponownie zagra przed własną publicznością. Tym razem na stadion przy ul. Wojska Polskiego 2 przyjedzie drużyna Piasta Żmigród. Dla drużyny z województwa dolnośląskiego sezon 2017/2018 będzie piątym w historii na poziomie III ligi.

 

V kolejka (26-27 sierpnia)

Zagłębie II Lubin – Gwarek Tarnowskie Góry

Pod koniec sierpnia tarnogórzan czeka wyjazd do Lubina na mecz z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia. Przeciwnik tak samo jak i Gwarek jest beniaminkiem III ligi, i tak samo jak tarnogórzanie grę na tym poziomie rozgrywkowym zapewnił sobie poprzez zwycięstwo w swojej grupie oraz wygranie dwumeczu barażowego. W finale lubinianie pokonali Foto-Higienę Gać.

 

VI kolejka (2-3 września)

Gwarek Tarnowskie Góry – Ślęża Wrocław

Pierwszy weekend września to domowy mecz Gwarka. Rywalem tarnogórzan będzie Ślęża Wrocław, czyli ograny na poziomie III ligi zespół ze stolicy województwa dolnośląskiego. 

 

VII kolejka (9-10 września)

Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry

W święto Gwarków, nasza drużyna zagra wyjazdowy mecz z Unią Turza Śląska. Drużyna Unii, która rok temu kosztem Gwarka awansowała do III ligi w sezonie 2016/2017 rzutem na taśmę zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Tarnogórzanie będą mieli okazję do wyrównania rachunków za dwumecz barażowy z czerwca ubiegłego roku.

 

VIII kolejka (16-17 września)

Gwarek Tarnowskie Góry – Stilon Gorzów Wielkopolski

Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego po wznowieniu działalności w 2011 roku balansowała pomiędzy IV, a III ligą. Klub z bardzo bogatą historią, który pod nazwą GKP Gorzów Wielkopolski występował nawet w I lidze. Sezon 2016/2017 Stilon ukończył na pierwszym miejscu w IV lidze lubuskiej z 11 – punktową przewagą nad drugą w tabeli Ilanką Rzepin. Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego to także beniaminek III ligi.

 

IX kolejka (23-24 września)

Skra Częstochowa – Gwarek Tarnowskie Góry

Z drużyną z Częstochowy tarnogórzanie rywalizowali jak dotąd jedynie w grach kontrolnych. Zimą 2016 roku w meczu sparingowym tarnogórzanie pokonali w Częstochowie rywala 1:0. Tym razem Gwarkowi przyjdzie się mierzyć z doświadczonym III-ligowcem już o ligowe punkty.

 

X kolejka (30 września – 1 października)

Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Głubczyce

Zwycięzca IV ligi opolskiej na przełomie września i października przyjdzie do Tarnowskich Gór. Sezon 2016/2017 Polonia zakończyła jednopunktową przewagą nad Swornicą Czarnowąsy, jednak ten punkt pozwolił klubowi z Głubczyc awansować do III ligi. Polonia jest czwartym beniaminkiem w sezonie 2017/2018.

 

XI kolejka (7-8 października)

BKS Stal Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry

W październiku tarnogórzan czekają dwa wyjazdy do Bielska-Białej. Pierwszy raz Gwarek zagra na Stadionie Miejskim, a rywalem będzie BKS Stal. Klub ten już od wielu lat zalicza się do ścisłej czołówki III ligi, w której gra nieprzerwanie od sezonu 2008/2009.

 

XII kolejka (14-15 października)

Gwarek Tarnowskie Góry – Miedź II Legnica

Od utworzenia drużyny rezerw, Miedź II Legnica systematycznie pnie się w górę, notując co jakiś czas awans do wyższej ligi. Rezerwy pierwszoligowca do Tarnowskich Gór przyjadą w połowie października. Poprzedni sezon druga drużyna Miedzi zakończyła w piątym miejscu w III lidze.

 

XIII kolejka (21-22 października)

Rekord Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry

Drugi mecz wyjazdowy z rzędu Gwarek rozegra w Bielsku-Białej. Tym razem jednak tarnogórzan gościć będzie drużyna Rekordu Bielsko-Biała, czyli trzeci zespół III ligi w sezonie 2016/2017. Oprócz wysokich lokat w lidze, drużyna Rekordu święci także triumfy w Pucharze Polski. Po przegraniu meczu finałowego w zeszłym roku na poziomie Śląskiego ZPN, tym razem Rekord okazał się lepszy od Ruchu Radzionków, awansując tym samym na szczebel centralny Pucharu Polski.

 

XIV kolejka (28-29 października)

Gwarek Tarnowskie Góry – KS Polkowice

Z pewnością pod koniec października kibice w Tarnowskich Górach zobaczą bardzo dobre widowisko. Na stadion Gwarka przyjedzie drużyna KS Polkowice, czyli drużyna, która niegdyś występowała na poziomie ekstraklasy czy I ligi, a obecnie jeden z faworytów III ligi. Sezon 2016/2017 zespół z Polkowic zakończył na czwartym miejscu.

 

XV kolejka (4-5 listopada)

Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry

Początek listopada to mecz wyjazdowy w Brzegu. Ubiegłoroczny beniaminek zmagania w sezonie 2016/2017 zakończył na szóstym miejscu. Obiekt w Brzegu z pewnością należy do jednych z najlepszych w trzeciej grupie III ligi, a drużyna Stali niejednokrotnie zabierać będzie punkty czołówce ligi.

 

XVI kolejka (11-12 listopada)

Gwarek Tarnowskie Góry – Lechia Dzierżoniów

Ostatni mecz ligowy w 2017 roku przed własną publicznością Gwarek rozegra z Lechią Dzierżoniów. Przeciwnik do ostatniej kolejki sezonu 2016/2017 drżał o ligowy byt, jednak ostatecznie udało się III ligę w Dzierżoniowie utrzymać. Dla drużyny z województwa dolnośląskiego, sezon 2017/2018 będzie ósmym w historii startów tego klubu na poziomie III ligi.

 

XVII kolejka (18-19 listopada)

Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry

Nie lada gratka czeka kibiców w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2017/2018. Na zakończenie roku Gwarek zagra w Zabrzu z rezerwami Górnika. Drugi zespół 14-krotnego Mistrza Polski dosyć spokojnie zapewnił sobie ligowy byt w sezonie 2016/2017. Obecny sezon będzie dla drugiej drużyny Górnika szóstym z rzędu na poziomie III ligi. Kibice już teraz z pewnością zacierają ręce na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.

 

Terminarz może jeszcze ulec zmianie. Wszelkie zmiany będą w niedługim czasie dostępne na naszej stronie internetowej. Godziny rozpoczęcia meczów będą podane w późniejszym terminie.

Komentarze

  • Richard 10 / 07 / 2017 Reply

    Wiem ze 1 mecz Gwarek bedzie grac u sibie z Gorzowem, ale do Gorzowa jest dalej niz do Zielonej Gory panie redaktorze … chyba, ze zapomnial pan dopisac najdalszy wyjazd w rundzie jesiennej 😉 pozdrawiam.

  • tsgwarek 17 / 07 / 2017 Reply

    Wszystko jest opisane poprawnie.

Dodaj komentarz