Gwarek Tarnowskie Góry poznał swojego przeciwnika w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Podczas piątkowego losowania, które miało miejsce w siedzibie Podokręgu Bytom wyłoniono cztery pary ćwierćfinałowe tegorocznej edycji. Dziś informacja została przekazana w oficjalnym komunikacie Podokręgu Bytom. O awans do półfinału tarnogórzanie powalczą z Ruchem Radzionków.

 

Tegoroczne rozgrywki drużyna Gwarka Tarnowskie Góry rozpoczęła od drugiej rundy. Równo tydzień temu nasz zespół w Miasteczku Śląskim pokonał czołową drużyną katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej, czyli tamtejszą Odrę 8:1. Tym razem poprzeczka została zawieszona zdecydowanie wyżej. Ruch Radzionków w czerwcu tego roku po rocznym pobycie na III-ligowym froncie znalazł się w gronie pięciu zespołów, które musiały nowy sezon ligowy rozpocząć od występów w niższej klasie rozgrywkowej. Prowadzony przez trenera Michała Majsnera radzionkowski zespół po pięciu rozegranych kolejkach w pierwszej grupie „Haiz” IV Ligi Śląskiej zajmuje jak na razie piąte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Popularne Cidry do prowadzącego Gwarka Ornontowice tracą dwa punkty. Klub z Radzionkowa, który nie tak dawno świętował swoje 100-lecie przygodę w Pucharze Polski rozpoczął od wysokiego zwycięstwa nad B-klasową Nadzieją Bytom, którą to Ruch pokonał aż 21:0. Znacznie cięższe zadanie czekało radzionkowian w drugiej rundzie, którą jednak nasi przeciwnicy również przebrnęli, a to dzięki zwycięstwu 2:0 w wyjazdowym meczu z Sokołem Orzech. Jak można łatwo zauważyć, Ruch do ćwierćfinału awansował bez straconego gola.

 

Mecz ćwierćfinałowy w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom pomiędzy Ruchem Radzionków, a Gwarkiem Tarnowskie Góry odbędzie się w przyszłą środę 18 września o godzinie 18:00 na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Knosały w Radzionkowie.

 

 

Komplet par ćwierćfinałowych Pucharu Polski Pod. Bytom 2019/2020 (pozostałe mecze 18 września godz. 16:30):

Ruch Radzionków – Gwarek Tarnowskie Góry

Silesia Miechowice – Drama Zbrosławice

Orzeł Miedary – Szombierki Bytom

Orkan Dąbrówka Wielka – Czarni Kozłowa Góra

Dodaj komentarz