Na piątkowym posiedzeniu Wydziału Gier Podokręgu Bytom rozlosowano pary II rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu regionalnym. Na tym etapie rozgrywek występują dwie drużyny Gwarka.

 

Nasi III-ligowcy do następnej fazy rozgrywek awansowali poprzez rezygnację z gry Piasta Ożarowice. To właśnie zespół, z którym tarnogórzanie mierzyli się w półfinale poprzedniej edycji rozgrywek miał być rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko. Problemy organizacyjne zadecydowały, iż zespół do rozgrywek o Puchar Polski nie przystąpił i Gwarek awansował do II rundy bez konieczności wychodzenia na murawę. W tej rundzie tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z A-klasą drużyną Czarnych Kozłowa Góra, z którą już dwukrotnie w ostatnich latach mierzyli się w rozgrywkach o Puchar Polski. W sezonie 2016/2017 tarnogórzanie pokonali w dzielnicy Piekar Śląskich miejscową drużynę aż 9:1, zaś sezon wcześniej Gwarek na Czarnych trafił już w I rundzie, wygrywając 3:0. Poprzedni sezon nasz pucharowy przeciwnik zakończył na wysokim, trzecim miejscu w bytomskiej A-klasie, przegrywając walkę o Ligę Okręgową zaledwie o trzy punkty.

 

Dużo trudniejszą przeprawę przez II rundę rozgrywek będą mieli nasi Juniorzy Starsi, którzy w rozgrywkach pucharowych występują jako Gwarek II Tarnowskie Góry. Los chciał, iż nasza młoda drużyna o III rundę rozgrywek powalczy z jednym z faworytów rozgrywek, liderem pierwszej grupy Haiz IV ligi Śląskiej – Polonią Bytom. Podopieczni trenera Marcina Domagały z kompletem zwycięstw prowadzą w ligowej tabeli, a do II rundy rozgrywek awansowali pokonując Odrę Miasteczko Śląskie 4:0. Zespół z Bytomia znacznie różni się od tego z poprzedniego sezonu. W sezonie 2017/2018 pierwsza drużyna Gwarka rywalizowała wtedy z Polonią w ćwierćfinale rozgrywek i dopiero po rzutach karnych awansowała do kolejnej rundy, a bardzo dobre zawody rozegrał wtedy drugi bramkarz Gwarka, Mateusz Rosół. Tarnogórska młodzież w I rundzie pokonała 4:1 Nadzieję Bytom i teraz raz jeszcze zmierzy się z zespołem z tego miasta. Liczymy na to, iż podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa stawią ciężki opór i powalczą z IV-ligowcami.

 

Pary II rundy rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Bytom:

Unia Strzybnica – Szombierki Bytom, Orzeł Koty – Rozbark Bytom, Czarni Kozłowa Góra – Gwarek Tarnowskie Góry, Rodło Górniki – Silesia Miechowice, Tęcza Zendek – Górnik Bobrowniki Śląskie, Gwarek II Tarnowskie Góry – BS Polonia Bytom.

Wolny los: Sokół Orzech, Ruch Radzionków.

 

Mecze zaplanowane zostały na 12 września (środa) na godzinę 16:30. Miejsca rozgrywania meczów, a także pierwotne daty mogą jeszcze ulec zmianie. O wszystkich informacjach związanych z występami naszych drużyn w Pucharze Polski będzie informować na bieżąco.

Dodaj komentarz