Gwarek Tarnowskie Góry w świetnym stylu rozpoczął swoje zmagania w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Nasza drużyna zdecydowanie pokonała w środowe popołudnie Odrę Miasteczko Śląskie 8:1 (4:1), awansując tym samym do kolejnej fazy turnieju. Bramki dla zwycięzców zdobywali Dawid Jarka (dwie) oraz Mateusz Mazurek, Tomasz Polak, Kamil Bętkowski, Patryk Joachim, Sebastian Dworaczek, a także Dawid Fojcik.

Skrót meczu: TUTAJ.

Pucharowe granie Gwarek w Miasteczku Śląskim zaczął bez kilku kluczowych zawodników. Wolne w środę od sztabu szkoleniowego Gwarka otrzymali Adam Dzido oraz Przemysław Oziębała, a z powodu kontuzji na placu gry zabrakło Sławomira Pacha oraz Szymona Przystalskiego. W bramce tarnogórzan znajdującego się w środowe popołudnie na ławce rezerwowych gości zastąpił Mateusz Rosół. Gospodarze, którzy w swoim pierwszym meczu pucharowym pokonali drużynę Arbitrów z Bytomia, tym razem mieli poprzeczkę zawieszoną nieco wyżej. Do środowego meczu nie przystępowali jednak bez szans. Podopieczni trenera Krzysztofa Budnego mieli z pewnością w pamięci poprzednią pucharową potyczkę z Gwarkiem, którą rozegrali niemal równo dwa lata temu. Wtedy to beniaminek z Tarnowskich Gór długo nie mógł przedostać się przez szczelną obronę gospodarzy. I choć tamte spotkanie ostatecznie wygrał, to zwycięstwo wcale nie przyszło podopiecznym trenera Krzysztofa Górecko łatwo.

Scenariusz środowej potyczki przebiegał jednak zdecydowanie inaczej niż poprzednia pucharowa wizyta Gwarka na obiekcie przeciwnika. Mecz w Miasteczku Śląskim zaczął się od szybko strzelonej bramki przez gości. Rafał Kuliński w 4′ minucie meczu posłał z głębi pola dokładną piłkę do Mateusza Mazurka, a boczny pomocnik Gwarka wyszedł na czystą pozycję strzelecką, posyłając piłkę pod interweniującym bramkarzem Odry Michałem Masłowskim. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 21′ minuty meczu. Wtedy to dokładne dośrodkowanie Kamila Bętkowskiego z rzutu rożnego na gola strzałem głową zamienił Tomasz Polak. Ambitnie grający gospodarze ruszyli śmielej do ataku, czego efektem było groźne, choć niecelne strzały autorstwa najpierw Michała Broi, a następnie Dawida Skorupskiego. Szczęście do graczy Odry uśmiechnęło się w 42′ minucie, kiedy to pechowo tor lotu piłki po jednym z dośrodkowań graczy gospodarzy przeciął Kevin Kołodziej, który na początku meczu zastąpił kontuzjowanego Kamila Cholerzyńskiego. Bramka samobójcza tylko jeszcze bardziej podrażniła naszą drużyną, która w przeciągu dwóch minut zdobyła przed przerwą jeszcze dwie bramki. Ich autorem był Dawid Jarka, który najpierw wykończył z bliskiej odległości dośrodkowanie Konrada Pipii, a później zmienił tor lotu piłki po strzale Kamila Bętkowskiego.

Początek drugiej połowy przypominał końcówkę pierwszej części gry. Osiem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu w polu karnym gospodarzy faulowany był Rafał Kuliński, a jedenastkę na bramkę zamienił, nie bez problemów, Kamil Bętkowski. Po piątej bramce dla przyjezdnych mecz się nieco wyrównał. Swoje okazje mieli gospodarze, a konkretnie Szymon Wojtkowiak oraz Mateusz Pączek. Niestety dla zespołu Odry żaden z wymienionych zawodników nie zdołał umieścić piłki w siatce. Po czasie znacznie skuteczniej zaczęli ponownie to czynić goście. W 65′ minucie spotkania błąd bramkarza Odry Michała Masłowskiego wykorzystał z zimną krwią Patryk Joachim. Cztery minuty później podanie adresowane z lewej strony pola karnego Bętkowskiego wykorzystał przy długim słupku Sebastian Dworaczek, zdobywając tym samym swojego pierwszego, oficjalnego gola w seniorskich rozgrywkach. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu na 8:1 dla Gwarka ustalił Dawid Fojcik, który wykończył z lewej strony boiska podanie Patryka Joachima. Ostatnie minuty meczu nie wzniosły już nic do wyniku spotkania, chociaż to bardziej tarnogórzanie mogli pokusić się o kolejne trafienia.

Ostatecznie Gwarek Tarnowskie Góry wysoko pokonał Odrę Miasteczko Śląskie i zameldował się w kolejnej fazie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Razem z tarnogórzanami do kolejnej rundy awansowała również Drama Zbrosławice po zwycięstwie 6:0 nad Olimpią Boruszowice, Ruch Radzionków po wyjazdowej wygranej 2:0 nad Sokołem Orzech, a także Czarni Kozłowa Góra, która pokonała także na wyjeździe Rodło Górniki 4:0. Wcześniej dzięki tzw. „wolnemu losowi” do kolejnej rundy awansowały drużyny Orkanu Dąbrówka Wielka, Szombierek Bytom, Silesii Miechowice, a także Orła Miedary.

HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:8 (1:4)