Fot. Marzena Stanek

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia trenerzy grup młodzieżowych Gwarka Tarnowskie Góry razem z pracownikami Klubu zorganizowali kolejną już edycję Turnieju Mikołajkowego dla swoich podopiecznych. Niedzielny turniej miał charakter typowo podsumowujący, a młodzi zawodnicy Gwarka podeszli do niego na pełnym luzie. Był to bowiem dla większości ostatni, piłkarski akt kończącego się roku. Przedstawiamy Państwu krótką relację z Turnieju Mikołajkowego 2016.

 

Galeria z Turnieju Mikołajkowego 2016 (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

18 grudnia od rana do późnego popołudnia Halę Sportową przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach okupowali młodzi piłkarze z grup młodzieżowych Gwarka, a także ich najwięksi kibice, czyli rodzice, którzy jak zawsze dopingują swoich ulubieńców. W ten dzień odbyło się zakończenie i podsumowanie kończącego się 2016 roku, gdzie w sumie zobaczyć w akcji można było blisko 180 chłopców i dziewczynek trenujących w Gwarku, którzy wchodzili w skład wszystkich grup młodzieżowych w naszym Klubie.

 

Jako pierwsi na parkiet wybiegli najmłodsi adepci piłkarscy z roczników 2009 i 2010. Zawodnicy, których trenerami są Bartłomiej Podolski i Marcin Wujek rywalizowali między sobą na dwóch równoległych boiskach. Padało dużo bramek, a za tym idzie uśmiech nie znikał z ich twarzy. Grupa, która powstała dzięki „Akcji Przedszkolak” w kwietniu oraz maju 2016 roku w dalszym ciągu się rozwija. Dobra praca trenerów przy olbrzymim zaangażowaniu młodych chłopców i dziewczynek może już w niedalekiej przyszłości przynieść pierwsze owoce swojej pracy.

 

Kolejnymi grupami, które można było w ten dzień zobaczyć na hali sportowej byli chłopcy z roczników 2007 i 2008. Podobnie, jak ich młodsi koledzy, rozegrali wewnętrzne turnieje na dwóch boiskach. Po zakończonych rozgrywkach  – chłopcy zostali nagrodzeni za całoroczną pracę przez trenerów Sebastiana Foszmańczyka i Marcina Wujka. Ten rok w ich wykonaniu był naprawdę udany. Liczne występy w turniejach młodzieżowych, systematyczna praca oraz rozpoczęcie zmagań ligowych we wrześniu 2016 roku dało naszym młodym zawodnikom kolejny rok piłkarskiego doświadczenia.

 

Kolejno zameldowali się zawodnicy z roczników 2005 i 2006. Zespoły prowadzone przez Bartosza Polisa i Krzysztofa Tumidajewicza po wymieszaniu składów rozegrali mecz. Wynik był sprawą drugorzędną, a w samym meczu padło sporo bramek.

 

Równo w południe ujrzeliśmy młodzików z rocznika 2004, którzy podobnie jak poprzednicy rozegrali mecz wewnętrzny, by później krótko podsumować rok z trenerem Krzysztofem Tumidajewiczem.

 

Dwiema ostatnimi drużynami byli trampkarze z rocznika 2002 i 2003 prowadzeni przez Adama Krzęciesę oraz juniorzy młodsi prowadzeni przez Bartłomieja Cymerysa. Oba zespoły rozegrały turniej wewnętrzny. Właśnie z drużyny juniorów na dwa grudniowe mecze kontrolne pierwszego zespołu Gwarka powołany został 16-letni Mateusz Korzus, który w meczu ze Śląskiem Świętochłowice zdobył nawet bramkę! Kto wie, może za rok kolejny talent z Gwarka dostąpi zaszczytu gry w pierwszym zespole mistrza IV ligi śląskiej?

 

Po swoich występach wszyscy chłopcy otrzymali świąteczne paczki i klubowe kalendarze na 2017 rok. O przyszłość naszych drużyn młodzieżowych możemy być spokojni!

Dodaj komentarz