Przed dzisiejszą inauguracją III ligi, Gwarek Tarnowskie Góry dokonał ważnego transferu. Nowym nabytkiem klubu ze „Srebrnego Miasta” został 20-letni Bartosz Bartczuk. Jak na swój młody wiek, nasz nowy zawodnik ma już duże doświadczenie w seniorskiej piłce.

 

Pochodzący z Oławy, wychowanek Futbolowej Akademii Talentu Oława posiada status młodzieżowca, który dość szybko wkroczył w świat dorosłej piłki. Jego talent w 2016 roku dostrzegli skauci Górnika Zabrze, do którego trafił już latem tego samego roku. Tam występował w zespole występującym w Centralnej Lidze Juniorów, a jeszcze w tym samym sezonie, w rozgrywkach wiosennych trener drugiej drużyny Górnika Józef Dankowski dał szansę zawodnikowi pokazania się w kilku meczach III ligi. Kolejny sezon Bartczuk rozpoczął już jako etatowy zawodnik zabrzańskiej „dwójki”, zdobywając m.in. swojego pierwszego gola w rozgrywkach III ligi, który to dał Górnikowi wyjazdowe zwycięstwo w Głubczycach.

 

Solidna praca Bartka zaowocowała w październiku powołaniem do reprezentacji Polski U-18 prowadzonej wtedy przez Dariusza Dźwigałę na towarzyski dwumecz z Austrią, gdzie wystąpił on w obydwu spotkaniach. Na początku 2018 roku nasz nowy zawodnik został ponownie powołany do reprezentacji Polski, tym razem na międzynarodowy, towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandzie. Tam przeciwnikami Polaków byli Norwegowie, Czesi oraz Rumuni, a Bartek mógł pokazać swoje umiejętności piłkarskie w każdym z tych spotkań. Sukcesy w postaci powołań do reprezentacji Polski nie uszły oczywiście uwadze sztabowi szkoleniowego Górnika. Jeszcze w listopadzie 2017 roku trener zabrzan Marcin Brosz powołał zawodnika do pierwszej drużyny Górnika, a podczas lutowego meczu we Wrocławiu ze Śląskiej, powołał zawodnika do kadry meczowej. Dwa lata temu Bartosz Bartczuk znalazł się również w kadrze meczowej Górnika na mecze Ligi Europy z mołdawską Żarią Bałti. Dynamiczny rozwój zawodnika przerwa groźna kontuzja.

 

Dziś utalentowany zawodnik, który na boisku najlepiej czuje się jako boczny pomocnik ma zamiar odbudować się właśnie w Gwarku. Nie mamy wątpliwości, iż z biegiem kolejnych spotkań, Bartek będzie czarował tarnogórską publiczność swoją grą z korzyścią zarówno dla siebie, jak i dla całej naszej drużyny. Bartek, witamy Cię serdecznie w Gwarku Tarnowskie Góry i życzymy Ci samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

 

Dodaj komentarz