Wracając do oceny występów naszych drużyn podczas pierwszej części sezonu 2019/2020 nie można zapomnieć o naszym drugim zespole. Podsumowując rundę jesienną w wykonaniu bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny, z pewnością należy ich pochwalić za spełnienie planu, którym było zajęcie miejsca premiowane awansem.

 

Po reaktywacji naszej drugiej drużyny, kibice Gwarka mogą w sezonie 2019/2020 emocjonować się również występami bezpośredniego zaplecza seniorskiej drużyny. Zgodnie z regulaminem, nasza drużyna po paroletniej przerwie swoje rozgrywki zaczęła od bytomskiej B-klasie. Trenerem zespołu został przed obecnym sezonem Bartłomiej Cymerys, który funkcję trenera łączy z pracą w pierwszej drużynie Gwarka Tarnowskie Góry. On najlepiej może ocenić swój zespół przez pryzmat dwunastu rozegranych do tej pory meczów:

(Bartłomiej Cymerys) – Drużyna rezerw Gwarka Tarnowskie Góry, która rywalizuje w rozgrywkach bytomskiej B-klasy oparta jest na zawodnikach z roczników 2001, 2002, 2003. Zespół powstał na bazie zawodników, którzy w poprzednim roku występowali w Juniorach (A1) oraz Juniorach Młodszych (B1). Dodatkowo w meczach ligowych rezerwy są wspomagane przez młodzieżowców Pierwszej Drużyny, którzy nie grali dzień wcześniej.

 

Druga drużyna Gwarka z racji bycia bezpośrednim zapleczem III-ligowego klubu uważana była przez wielu jako jeden z kandydatów do mistrzostwa ligi. Trzeba jednak pamiętać, że chętnych do uzyskania w tym sezonie awansu nie brakuje i każda z pozostałych drużyn z pewnością nie będzie chciała łatwo swojemu rywalowi oddać punktów. Drużyna złożona głównie z wychowanków klubu nieco różni się od zespołu Juniorów z poprzedniego sezonu:

(Bartłomiej Cymerys) – Tak naprawdę, nie widzieliśmy czego spodziewać się przed rozgrywkami, więc rundę oceniamy dobrze – lecz mamy świadomość, że mogło i powinno być lepiej. Większość juniorów z poprzedniego sezonu wybrało możliwość gry w innych klubach na poziomie klasy okręgowej, więc nasza kadra nie była tak mocna i tak szeroka, jak chcielibyśmy. Daliśmy im możliwość gry i rozwoju na wyższych szczeblach i cieszymy się, że wielu z tych juniorów złapało dużo minut w okręgówce.

 

Każda drużyna rezerw, w tym również i Gwarek, daje możliwość awansu sportowego swoim podopiecznym. Poprzez dobrą grę zawodnicy mogą zostać dostrzeżeni przez sztab szkoleniowy tarnogórskiego zespołu. Bartłomiej Cymerys jako wieloletni trener drużyny Juniorów sam najlepiej może stwierdzić, jak przebiegała przez ostatnich kilka lat droga najzdolniejszych młodych zawodników do pierwszej prużyny. Nie inaczej jest w tym roku:

(Bartłomiej Cymerys) – Drużyna rezerw stworzyła też możliwość łapania minut młodzieżowcom z pierwszej drużyny. Dzięki dobrym występom do Pierwszej Drużyny trafił do Oskar Ziemianek, który teraz przygotowuje się do rozgrywek trzecioligowych.

 

Celem drużyny na ten sezon jest awans do rozgrywek A-klasy. W przerwie między rundami zespół mocno trenuje, aby wiosną być jeszcze silniejszy i z optymizmem patrząc w drugą część sezonu. Pomóc tarnogórskim rezerwom ma kilku nowych zawodników, w których sztab szkoleniowy z trenerami Bartłomiejem Cymerysem, Bartłomiejem Podolski oraz Sylwestrem Kurkiem upatruje solidne wzmocnienia. W kolejce na pokazanie się w dorosłej piłce czekają również kolejni młodzi wychowankowie z roczników 2003 oraz 2004:

 (Bartłomiej Cymerys) – Na wiosnę chcemy po prostu grać o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Będziemy dalej dawać możliwość gry młodzieżowcom, którzy nie zagrają dzień wcześniej, chcemy wprowadzać kolejnych juniorów młodszych do piłki seniorskiej. Dążymy do tego, by Gwarek Tarnowskie Góry miał rezerwy na wyższych poziomach rozgrywkowych. 

 

Rezerwy Gwarka po rundzie jesiennej zajmują w tabeli drugiej grupy bytomskiej B-klasy drugie miejsce z dorobkiem 24 zdobytych punktów. Do prowadzącego w tabeli Rodła Górniki podopieczni Bartłomieja Cymerysa tracą dwa punkty. Do rozegrania w rundzie zasadniczej pozostają wszystkim zespołom dwa mecze. Zmagania ligowe Gwarek zainauguruje na początku kwietnia domowym meczem właśnie z liderem, Rodłem Górniki. Tydzień później rezerwy Gwarka podejmie Orzeł Koty. Następnie po cztery najlepsze drużyny z obydwu grup utworzą tzw „grupę mistrzowską”. Awans do A-klasy uzyskają trzy najlepsze zespoły na koniec sezonu.

 

Trzymamy kciuki za nasza drużynę!

Dodaj komentarz