Nowym zawodnikiem Gwarka Tarnowskie Góry, który będzie reprezentował żółto-zielono-czarne barwy naszej drużyny podczas rundy wiosennej sezonu 2019/2020 został Sebastian Siwek. Ofensywny gracz zasilił tarnogórską drużynę w przerwie między rozgrywkami będzie z pewnością sporym wzmocnieniem naszej drużyny.

 

Wychowanek Pilicy Koniecpol ma za sobą również występny w juniorskich drużynach oraz Młodej Ekstraklasie Korony Kielce. Do zespołu z północy województwa śląskiego nasz nowy nabytek powrócił po prawie trzech latach. Tam został wypatrzony przez działaczy częstochowskiej Skry, w barwach której zadebiutował na boiskach III ligi. Stamtąd trafił w 2013 roku do występującego na tym samym poziomie rozgrywkowym Górnika Wesoła, czyli na tamte czasy do jednego z czołowych zespołów III ligi, w którym występował przez dwa lata. Jesienią 2014 roku zanotował fantastyczną pierwszą część sezonu 2014/2015, kiedy to w 18-tu meczach ligowych zdobył aż 14 bramek! Wyczyn został nagrodzony transferem do ówczesnego II-ligowca, ROW-u Rybnik. Podczas trzy i pół letniego pobytu Sebastiana w Rybniku, wystąpił on 95-ciu oficjalnych meczach ligowych oraz pucharowych na szczeblu centralnym, strzelając przy tym 8 bramek. Poprzedni sezon Sebastian Siwek spędził również na szczeblu centralnym, ponownie stając się zawodnikiem II-ligowej Skry Częstochowa, w której barwach wystąpił w 22 meczach ligowych. Sezon 2019/2020 rozpoczął w Pniówku Pawłowice, skąd został zimą pozyskany przez nasz Klub.

 

Sebastian Siwek z Gwarkiem przebywał od początku okresu przygotowawczego. W meczach kontrolnych Gwarka Tarnowskie Góry Sebastian Siwek zdobył trzy bramki, a było to w meczach z Sarmacją Będzin, AKS-em Mikołów oraz Podhalem Nowy Targ. 28-letni ofensywny zawodnik w tarnogórskim zespole występować będzie z koszulką z numerem 17.

 

Sebastian, witamy w Gwarku Tarnowskie Góry i życzymy Ci samych udanych spotkań w naszym Klubie!

Dodaj komentarz