W związku ze stałym rozwojem pionu sportowego naszego Klubu miło nam poinformować, że nowym dyrektorem Akademii TS Gwarek został Sebastian Tomaszewski.

 

Sebastian Tomaszewski to wychowanek Gwarka. Od najmłodszych lat występował w drużynach młodzieżowych, a później także w pierwszym zespole naszego Klubu, można więc powiedzieć, że nowy dyrektor Gwarek ma we krwi.

Naszym nadrzędnym celem musi być szkolenie zawodników kompleksowo, nie tylko pod względem piłkarskim, ale także w taki sposób, aby każdy z naszych wychowanków w przyszłości był wartościowym człowiekiem. – stwierdził nowy dyrektor.

W przeszłości Tomaszewski pracował w Akademii Górnika Zabrze, Akademii Dream Team Tarnowskie Góry, zdobywał także doświadczenie w piłce seniorskiej, ma za sobą wiele wartościowych staży, m.in. w Dinamie Zagrzeb, Slavii Praga, czy Zagłębiu Lubin. W Akademii Gwarka dyrektor będzie odpowiadał za stworzenie i wdrożenie nowego planu szkolenia, którego założenia są zgodne z aktualnymi trendami szkoleniowymi w Europie. 

Budujemy infrastrukturę za 15 milionów złotych i już niebawem będziemy posiadali jedną z najlepszych baz treningowych w regionie. Mamy jednak świadomość, że sama infrastruktura nie wystarczy, więc aby klub profesjonalnie szkolił dzieci i młodzież, zajęcia muszą być prowadzone przed wykształconych szkoleniowców. Tym samym zarząd podjął decyzję o utworzeniu nowej funkcji dyrektora akademii, a stanowisko to będzie piastował właśnie Sebastian Tomaszewski. – dodał Marek Porada, Prezes Honorowy Gwarka.

 

Witamy w Klubie i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz