Pogoda jak widać nie daje za wygraną. Dzisiaj przed południem Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odwołał zaplanowaną na sobotę oraz niedzielę 26. kolejkę w pierwszej oraz drugiej grupie IV ligi śląskiej. Przyczyną odwołania najbliższej ligowej kolejki jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej ŚlZPN są informacje od większości klubów z województwa Śląskiego na temat nieprzydatności boisk piłkarskich do gry, spowodowanych obfitymi opadami deszczu, które od paru dni nawiedzają nasz region.

 

Jest to druga tego typu decyzja organu prowadzącego na temat odwołania kolejki ligowej na przestrzeni nieco ponad tygodnia. Sobotnio-niedzielna kolejka w obydwu grupach IV ligi śląskiej rozegrana zostanie 24 maja (środa) o godzinie 18:00. W tym dniu Gwarek zagra na wyjeździe z Sarmacją Będzin. Będzie to kolejna, już kolejka ligowa, która została przełożona na maj. W tym miesiącu tarnogórzanie rozegrają aż 8 meczów ligowych (4 x sobota, 4 x środa).

 

Oprócz tego odwołane zostały także wszystkie zaplanowane na najbliższy weekend rozgrywki ligowe prowadzone przez Podokręg Bytom. Wyjątkiem będzie mecz ligi Orlik E1, pomiędzy Odrą Miasteczko Śląskie, a Gwarkiem Tarnowskie Góry, który dojdzie do skutku.

Dodaj komentarz