W niezwykle mroźnych warunkach przyszło zawodnikom Gwarka Tarnowskie Góry, a także drugiej drużynie Górnika Zabrze przystąpić do zaplanowanego na niedzielne przedpołudnie meczu kontrolnego. Ze starcia dwóch III-ligowców zwycięsko wyszli zabrzanie, którzy pokonali tarnogórzan 2:1 (1:0). Przy temperaturze dochodzącej do -15 stopni Celsjusza bramki dla gospodarzy zdobywali Bartłomiej Olszewski, a także zawodnik testowany. Bramkę dla Gwarka zdobył strzałem z rzutu karnego również zawodnik testowany.

Skrót meczu Górnik II Zabrze – Gwarek: TUTAJ.

Niedzielny mecz kontrolny Gwarka zapowiadał się najbardziej efektowny ze wszystkich zaplanowanych na tą zimę spotkań sparingowych. Rywalizujące w trzeciej grupie III ligi drużyny stworzyły na obiekcie Walki Zabrze bardzo ciekawe i zacięte widowisko. Górnik w pierwszej połowie wystawił jedenastkę, która mogła z powodzeniem śmiało rywalizować co najmniej o dwie klasy rozgrywkowy wyżej. W pierwszej połowie naprzeciwko graczy Gwarka stanęli tacy zawodnicy jak choćby Szymon Matuszek, Erik Grendel, Oleksandr Shevelyukhin, David Ledecky, Meik Karwot, Barłomiej Olszewski czy Dariusz Kamiński, a więc zawodnicy, którzy w obecnym sezonie zaliczyli występy w Ekstraklasie. Tarnogórzanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników. W kadrze meczowej zabrakło chorych Dawida Jarki oraz Sebastiana Pączko, a z urazem w dalszym ciągu zmaga się Sławomir Pach. Różnica zatem musiała być widoczna na boisku. Co prawda w pierwszej połowie przeważali zabrzanie, jednak ciężko im było stworzyć sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Ostatecznie tylko jeden strzał gospodarzy znalazł drogę do bramki Gwarka. W 21′ minucie błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy przez graczy Gwarka spowodował, iż po zaledwie dwóch podaniach „sam na sam” z Andrzejem Wiśniewskim znalazł się Bartłomiej Olszewski. Boczny pomocnik Gwarka posłał piłkę tuż obok słupka, zdobywając jedyną bramkę w pierwszej połowie. Co ciekawe, to właśnie Bartłomiej Olszewski zapewnił drugiej drużynie Górnika remis w meczu z Gwarkiem, który rozegrany został rok temu, również na obiekcie w Zabrzu – Makoszowach.

Na drugą połowę trener gospodarzy Wojciech Gumola posłał dziesięciu nowych zawodników, z których zdecydowaną większość stanowili wyróżniający się młodzieżowcy. Trener Gwarka Krzysztof Górecko na plac gry posłał o połowę mniejszą ilość swoich piłkarzy. Gra w drugiej połowie nieco się wyrównała, a co najważniejsze – dziewięć minut po wznowieniu meczu tarnogórzanom udało się w meczu wyrównać. W polu karnym zabrzan faulowany był Grzegorz Fonfara, a sędzia zawodów wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Górnika. Do rzutu karnego stanął zawodnik testowany, który pewnym strzałem uzyskał wyrównanie dla swojej drużyny. Im bliżej było do końca meczu, tym jedni i drudzy stwarzali sobie wiele okazji do objęcia prowadzenia. Ostatecznie na swoim postawili gospodarze, którzy skrzętnie skorzystali ze złego ustawienia zawodników Gwarka. W 76′ minucie dobrym podaniem obsłużony został grający w drużynie Górnika zawodnik testowany, który wbiegł z piłką w pole karne i precyzyjnym strzałem uzyskał prowadzenie dla swojego zespołu. Prowadzenie, którego zabrzanie nie oddali już do końca spotkania. Mecz zakończył się wygraną drugiej drużyny Górnika 2:1. Do rozegrania naszej drużynie pozostał już jeszcze tylko jeden mecz sparingowy. Za tydzień tarnogórzanie podejmą niedawnego rywala z rozgrywek IV ligi śląskiej – Wartę Zawiercie. Miejsce rozegrania, a także godzinę rozpoczęcia meczu podamy w najbliższym czasie. Później już, o ile pozwoli na to pogoda – zainaugurujemy piłkarską wiosnę meczem w Pawłowicach Śląskich.

GÓRNIK II ZABRZE S.S.A. – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:1 (1:0)

1:0 – Bartłomiej Olszewski 21 min.

1:1 – Zawodnik testowany III 54 min. (karny)

2:1 – Zawodnik testowany 76 min.

sędzia: Bartosz Słysz (KS Zabrze)

GÓRNIK: Bielica – Kulanek (46′ Wenglorz), Surowiec (46′ Michalski), Shevelyukhin (46′ Wiśniewski), Karwot (46′ Liszka) – Matuszek (46′ Kubica), Kamiński (46′ Kopia), Olszewski (46′ Cybulski), Ściślak (46′ Zawodnik testowany) – Grendel (46′ Pawłowski), Ledecky (46′ Arcon, 70′ Staśkiewicz). Trener: Wojciech GUMOLA.

GWAREK: Wiśniewski (46′ Rosół) – Dyląg (46′ Curyło), Dzido (70′ Zawodnik testowany I), Cymerys (70′ Mrozek), Śliwa (70′ Dyląg) – Konieczny (46′ Timochina), Zawodnik testowany II, Juraszczyk, Sikora (46′ Górka), Fonfara – Stanik (46′ Zawodnik testowany III). Trener: Krzysztof GÓRECKO.