W kończącym kalendarzowy rok 2019 sparingu rozegranym w Piekarach Śląskich, drużyna Gwarka Tarnowskie Góry zremisowała z drugim zespołem Piasta Gliwice 5:5 (3:2). Spotkanie miało charakter typowo treningowy, jednak jedna i druga drużyna potraktowała go bardzo poważnie, strzelając łącznie aż dziesięć bramek.

 

Na ostatnie spotkanie kontrolne w tym roku trener Gwarka Krzysztof Górecko zabrał jedynie piętnastu zawodników. W sobotnie południe lista nieobecnych w drużynie Gwarka była naprawdę długa. Z różnych względów przeciwko gliwiczanom nie zagrali Andrzej Wiśniewski, Sebastian Dworaczek, Kamil Cholerzyński, Mateusz Mazurek, Dawid Jarka, Przemysław Oziębała, Adrian Pytlik oraz Kamil Bętkowski.

Mimo braku kadrowych, mecz z młodą drużyną Piasta, która oprócz zawodników drużyny rezerw zawierała piłkarzy, którzy nie zmieścili się w meczowej kadrze Piasta na mecz z Pogonią w Szczecinie, ułożył się po myśli tarnogórzan. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Patryk Joachim, a niecały kwadrans później drugiego gola dołożył Sławomir Pach. Nasi III-ligowcy w pierwszej połowie przeważali, czego efektem była druga tego dnia bramka Joachima w 19′ minucie meczu. Odpowiedź Piasta była jednak bardzo szybka, bowiem już parę minut później zdobyli oni bramkę na 3:1, a jeszcze przed przerwą po błędzie w defensywie naszego zespołu udało im się zdobyć bramkę kontaktową.

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła ze czterema zmianami, a świeżość w grze przyniosła Gwarkowi kolejne bramki. Na bohatera meczu wyrósł Sławomir Pach. Weteran boisk zdobył kolejne bramki, z czego jego trzecia bramka mogła zostać uznana jako ozdobę całego spotkania. Później jednak ponownie w szyki naszego zespołu wdarło się niepotrzebne rozprężenie spowodowane wysokim prowadzeniem. Gliwiczanie nie dali za wygraną i do końca spotkania dążyli do odrobienia strat. Ostatecznie udało im się w ostatnich minutach meczu zdobyć dwie bramki dające remis, który zakończył sezon jesienny w wykonaniu jednych i drugich. 

 

sobota, 7 grudnia 2019r, obiekt MOSiR Piekary Śląskie, ul. Olimpijska

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GKS PIAST II GLIWICE S.A. 5:5 (3:2)

bramki:

1:0 – Patryk Joachim 2 min.

2:0 – Sławomir Pach 16 min.

3:0 – Patryk Joachim 19 min.

3:1 – Piast II Gliwice 20 min.

3:2 – Piast II Gliwice 41 min.

4:2 – Sławomir Pach 55 min.

5:2 – Sławomir Pach 67 min.

5:3 – Piast II Gliwice 71 min.

5:4 – Piast II Gliwice 84 min.

5:5 – Piast II Gliwice 86 min.

 

GWAREK: Rosół – Dyląg (46′ Ziemianek), Dzido, Kołodziej (46′ Polak), Przystalski (46′ Pipia) – Timochina (46′ Fojcik), Kuliński, Kowalczyk, Pach (70′ Dyląg), Pączko – Joachim. Trener: Krzysztof GÓRECKO.

Dodaj komentarz