W rozegranym na boisku w Tarnowskich Górach kolejnym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2018/2019, Gwarek zremisował 1:1 (0:1) z innym reprezentantem III-ligi, Sołą Oświęcim. Zarówno gospodarze, jak i goście w dużej mierze testowali chętnych do gry w swoich klubach zawodników. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną gości, którzy objęli prowadzenie za sprawą Eryka Ceglarza. Wyrównanie w drugiej połowie tarnogórzanom dał niezastąpiony Adam Dzido.

 

Piątkowy sparing był trzecim w historii starciem Gwarka z Sołą Oświęcim. Dwa poprzednie mecze, które z uwagi na rozłożenie terytorialne klubów również był rozgrywane jako spotkania kontrolne zakończyła się po jednej wygranej Gwarka, jak i Soły. Tym razem jednak po 90-ciu minutach padł pierwszy w historii meczów remis. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanie wygraną gości, a bramkę w 28′ minucie zdobył Eryk Ceglarz, który wykorzystał w polu karnym dokładne podanie ze środka boiska. W pierwszej połowie w drużynie Gwarka wystąpiło ledwie pięciu zawodników w poprzedniego sezonu. Najskuteczniejszym z nich był Mateusz Górka, który parokrotnie próbował zagrozić bramce Soły.

 

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna Gwarka. Na boisku oglądaliśmy wielu podstawowych zawodników z zeszłego sezonu. W dzisiejszym sparingu z zawodników tarnogórskiej drużyny zabrakło jedynie Dawida Jarki, Grzegorza Fonfary, a także Mateusza Śliwy, którzy ze względów osobistych dostali od sztabu szkoleniowego wolne. Gospodarze z minuty na minutę osiągali przewagę, a do wyrównania doprowadzili w 53′ minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sławomira Pacha na bramkę zamienił zabójczo skuteczny w polu karnym rywali Adam Dzido. Na boisku zaprezentowali się także zawodnicy testowani, którzy również pokazali podczas meczu swoje umiejętności. Następny mecz kontrolny nasza drużyna rozegra w środę w Jaworznie ze Szczakowianką.

 

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS SOŁA OŚWIĘCIM 1:1 (0:1)

bramki:

0:1 – Eryk Ceglarz 28 min.

1:1 – Adam Dzido 53 min.

 

sędzia: Andrzej Majcher (KS Zabrze)

 

GWAREK: Rosół (46′ Wiśniewski) – Zawodnik testowany I (46′ Curyło), Timochina (46′ Dzido), Cymerys (46′ Cholerzyński), Zawodnik testowany II (46′ Dyląg) – Zawodnik testowany III (46′ Konieczny), Zawodnik testowany IV (46′ Zawodnik testowany VII), Juraszczyk (46′ Zawodnik testowany VIII), Górka (46′ Zawodnik testowany IX), Zawodnik testowany V (46′ Pach) – Zawodnik testowany VI (46′ Zawodnik testowany X). Trener: Krzysztof GÓRECKO

 

SOŁA: Alessandro (46′ Bodys) – Chowaniec, Jagieła (46′ Kowalczyk), Chlebowski (46′ Skiba), Płonka (46′ Duda) – Zawodnik testowany, Szela (60′ Tracz), Gaudyn (46′ Rogala), Krawczyk (46′ Wójcik) – Stankiewicz, Ceglarz (46′ Skrzypniak). Trener: Wojciech SKRZYPEK

Dodaj komentarz