Zespół Gwarka Tarnowskie Góry uległ RKS-owi Grodziec 2:3 (2:0) w swoim szóstym meczu kontrolnym przed startem rozgrywek III ligi. Tarnogórzanie po pierwszej połowie prowadzili co prawda różnicą dwóch bramek, jednak proste błędy w drugiej połowie ostatecznie nie pozwoliły cieszyć się z wygranej. Obydwie bramki dla Gwarka były autorstwa zawodnika testowanego.

Skrót meczu RKS Grodziec – Gwarek: TUTAJ.

Początek meczu wcale nie przypominał typowego meczu sparingowego. Dużo było walki z jednej i drugiej strony, która niejednokrotnie wykraczała poza sportowe granice. Zawodnicy obydwóch drużyn uciekali się do fauli, a także w dużej mierze słownych pyskówek w kierunku zarówno drużyny przeciwnej, jak i sędziego. Na szczęście im mecz bardziej się rozkręcał, tym bardziej gra sytuacja na boisku wreszcie stawała się normalniejsza. Na to co najważniejsze czekaliśmy jednak dopiero do końca pierwszej połowy. W 40′ minucie ładna akcja Gwarka wreszcie zakończyła się golem. Dominik Konieczny odegrał piłkę do prawej strony do zawodnika testowanego, a ten mocnym uderzeniem w długi róg przełamał ręce interweniującego bramkarza Grodźca i piłka wylądowała w siatce rywala. Na minutę przed końcem pierwszej połowy było już 2:0 dla Gwarka. Wybita piłka przez wracającego do pełni zdrowia Andrzeja Wiśniewskiego trafiła pod nogi Grzegorza Fonfary. Ten szybko podał ją do znajdującego się na lewej stronie boiska Mateusza Górki. Nasz pomocnik podniósł głowę i ujrzał wbiegającego w pole karne Grodźca zawodnika testowanego. Ten wyprzedzając dwóch obrońców jaki pierwszy dobiegł do spadającej piłki i podwyższył wynik meczu.

Na drugą część meczu trener Krzysztof Górecko zdecydował się na osiem zmian. Na placu gry zostali Remigiusz Curyło, Patryk Timochina, a także Dominik Konieczny. O ile w pierwszej połowie wynik odzwierciedlał sytuację na boisku, tak w drugiej połowie lepiej radzić zaczęli sobie IV-ligowcy z dzielnicy Będzina. Efektem tego była bramka kontaktowa zdobyta w 61′ minucie, w której zawodnicy rywala poradził sobie aż z trójką defensorów Gwarka. Na dziesięć minut przed końcem meczu był już remis. Bramka wyrównująca dla Grodźca była jedną z najłatwiejszych, jaką udało się w ostatnim czasie strzelić zawodnikom trenowanym od grudnia przez trenera Krzysztofa Kiełba. Przy próbie wybicia piłki spod własnej bramki przez Mateusza Rosoła, nasz bramkarz będąc parę metrów przed swoją świątynią nabija stojącego obok zawodnika rywala, a piłka po odbiciu nie miała już innej opcji, niż tylko wpaść do bramki. Swoją przewagę w drugiej połowie przeciwnicy udokumentowali bramką w 87′ minucie meczu. Tutaj kolejny raz rywalowi pomogła defensywa Gwarka. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego spada na głowę Rafała Otwinowskiego, a obrońca rywala tuż przy słupku umieszcza ją w bramce. Popełniający w drugiej połowie karygodne błędy Gwarka ostatecznie przegrał drugi mecz w zimowym okresie przygotowawczym. Ten drugi, podobnie jak pierwszy zakończony rezultatem 2:3.

Na boisku w Piekarach Śląskich zabrało dzisiaj Sławomira Pacha. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w najbliższą środę. Rywalem tarnogórzan będzie występująca w czwartej grupie katowickiej Zina Ligi Okręgowej drużyna Orła Nakło Śląskie. Miejsce oraz godzina meczu zostanie ogłoszona w najbliższym terminie.

10.02.2018r, boisko MOSiR Piekary Śląskie, ul. Olimpijska

RKS GRODZIEC (BĘDZIN) – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:2 (0:2)

0:1 – Zawodnik testowany II 40 min.

0:2 – Zawodnik testowany II 44 min.

1:2 – Zawodnik testowany II 61 min.

2:2 – Zawodnik testowany II 80 min.

3:2 – Rafał Otwinowski 87 min.

sędzia: Jacek Klica (KS Bytom)

GRODZIEC: Popczyk (46′ Weber) – Bochenek, Otwinowski, Gancarczyk (46′ Zawodnik testowany III), Dryk – Stanisławski (46′ Baran), Koch (46′ Wołczyk), Maciągowski (46′ Zawodnik testowany IV), Zawodnik testowany I (46′ Krawczyk) – Zawodnik testowany II, Zalewski (46′ Zawodnik testowany V). Trener: Krzysztof KIEŁB.

GWAREK: Wiśniewski (46′ Rosół) – Dyląg, (46′ Śliwa), Dzido (46′ Mrozek), Cymerys (46′ Zawodnik testowany I), Curyło – Timochina, Konieczny (70′ Korzus), Zawodnik testowany II (46′ Sikora), Fonfara (46′ Stanik), Górka (46′ Pączko) – Jarka (46′ Zawodnik testowany III). Trener: Krzysztof GÓRECKO.