Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry nie zwalnia tempa, wygrywając swój kolejny mecz kontrolny przed startem ligi. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Górecko pokonali IV-ligową Slavię Ruda Śląska 3:2 (0:2), choć po pierwszej połowie sytuacja na boisku wcale nie wskazywała na końcowy sukces naszej drużyny. Po pierwszej, słabej połowie na drugą część gry nasi zawodnicy wyszli umotywowani, dzięki czemu zdobyli trzy bramki, wygrywając ostatecznie w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu czwarty sparing podczas tegorocznej zimy. O zwycięstwie Gwarka zadecydowały trafienia Bartłomieja Cymerysa, Patryka Joachima oraz Mateusza Korzusa.

Dwa dni po pokonaniu Cracovii tarnogórzanie zaplanowany mieli kolejny sparing. Tym razem na obiekcie Pogoni Ruda Śląska tarnogórzanie podejmowali piętnasty zespół drugiej grupy śląskiej „Haiz” IV Ligi – Slavię Ruda Śląska. Na ten mecz sztab szkoleniowy Gwarka wystawił zawodników, którzy w poniedziałek przeciwko Cracovii nie zagrali wcale, bądź pojawili się w trakcie drugiej połowy. Z tego powodu w środowy wieczór na boisku nie pojawili się tacy zawodnicy jak Przemysław Oziębała, Dawid Jarka, Sławomir Pach, Adam Dzido czy Kamil Cholerzyński.

Przed Slavią, która tegorocznego sezonu nie może zaliczyć do udanych, czeka trudny, zimowy okres. Drużyna trenera Jarosława Zajdla zajmuje w ligowej tabeli przedostatnie, piętnaste miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Nic w tym dziwnego, że tegoroczne sparingi oraz poszukiwania wartościowych zawodników są dla zespołu Slavii bardzo tej zimy potrzebne. Początek meczu wcale nie odzwierciedlał sytuacji ligowej obydwóch drużyn. Będący na dwóch różnych biegunach zespoły tak jakby zamieniły się miejscami. Pierwsza połowa w wykonaniu tarnogórzan była łagodnie mówiąc słaba, przez co na boisku w Rudzie Śląskiej dominowali gospodarze. Pierwszego gola dla czwartoligowca zdobył pewnym strzałem z rzutu karnego obrońca Tomasz Szpoton. Na 2:0 podwyższył pod koniec pierwszej połowy faulowany w polu karnym przy pierwszej bramce Kamil Skorupa, który wykorzystał błąd tarnogórskiej defensywy. Nasza drużyna mogła na przerwę schodzić z przynajmniej jednym trafieniem, lecz dogodnej sytuacji z rzutu karnego (faul na Bartoszu Pikulu) nie wykorzystał Patryk Timochina. Na drugą połowę wyszła jednak zupełnie inna drużyna Gwarka, co zaczęło stopniowo być widoczne na boisku. Kontaktowego gola zdobył na jej początku Bartłomiej Cymerys, który wykorzystał rzut karny odgwizdany za faul na Patryku Joachimie. W 72′ minucie meczu, po zaledwie dwóch minutach spędzonych na placu z gry z czerwoną kartką na koncie zszedł jeden z zawodników testowanych w naszej drużynie, co wydawać by się mogło podetnie skrzydła naszej drużynie. Nic jednak bardziej mylnego. Tarnogórzanie dalej grali odważnie, chcąc za wszelką cenę odwrócić wynik meczu. Do wyrównania doprowadził w 88′ minucie meczu Patryk Joachim, a w ostatniej minucie meczu ten sam zawodnik miał duży wpływ na decydującego o zwycięstwie Gwarka meczu, bowiem bardzo dobrze obsłużył dokładnym podaniem wychowanka naszej drużyny Mateusza Korzusa, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Tarnogórzanie zatem odnieśli kolejne, czwarte już zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Gwarek po pokonaniu Śląska Świętochłowice, Unii Turza Śląska oraz Cracovii, tym razem nie bez problemów uporał się z rudzką Slavią, w barwach której zagrał dziś m.in. były zawodnik naszej drużyny – Mariusz Korzeniowski. Tarnogórzanie mają zatem za sobą cztery zwycięstwa i w zimowych grach kontrolnych nie schodzili jeszcze z boiska bez zwycięstwa. O kontynuację zwycięskiej passy tarnogórzanie postarają się w sobotę, kiedy to zagrają z innym przedstawicielem śląskiej „Haiz” IV Ligi, RKS-em Grodziec.  Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 12:00, a odbędzie się ono w Piekarach Śląskich.

sparing, obiekt Pogoni Ruda Śląska, Ruda Śląska – Nowy Bytom, ul. Czarnoleśna, godz. 17:30

KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:3 (2:0)

bramki:

1:0 – Tomasz Szpoton (karny) 26 min.

2:0 – Kamil Skorupa 44 min.

2:1 – Bartłomiej Cymerys (karny) 50 min.

2:2 – Patryk Joachim 88 min.

2:3 – Mateusz Korzus 90 min.

sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)

SLAVIA: Strąk – Zawodnik testowany I, Szpoton, Zawodnik testowany II, Korzeniowski – Met, Wawrzyn, D. Skorupa, Rejmanowski – K. Skorupa, Strzępek. W drugiej połowie zagrali również: czterej zawodnicy testowani, Puschaus, Brzozowski. Trener: Jarosław ZAJDEL.

GWAREK: Rosół – Juraszczyk (46′ Zawodnik testowany II), Cymerys, Łaciak (46′ Korzus), Starzyński (70′ Dyląg) – Fojcik, Timochina, Joachim, Zawodnik testowany I, Piwko (46′ Dworaczek) – Pikul (70′ Zawodnik testowany III). Trener: Krzysztof GÓRECKO.