Przed nami szósty mecz kontrolny, a rywal będzie nie lada gratką dla kibiców, bowiem po drugiej stronie boiska stanie Ruch Radzionków. Wieloletnia rywalizacja sprawia, że w piątkowe popołudnie na stadionie przy Knosały 113 czeka nas niezwykle ciekawe widowisko.W minionym tygodniu, po odniesieniu trzybramkowej wygranej w spotkaniu z AKS-em Mikołów, drużyna Łukasza Ganowicza zdaje się powoli łapać wiatr w żagle. Na trzy tygodnie przed wznowieniem rozgrywek tarnogórzanie sprawdzą się na tle Ruchu Radzionków.W trwającym obecnie sezonie IV Ligi Cidry plasują się na drugim miejscu, tuż za plecami rezerw Rakowa Częstochowa, i nie zamierzają składać broni w walce o III Ligę. Z dorobkiem 37 punktów w 15 spotkaniach zespół prowadzony przez Marcina Dziewulskiego depcze po piętach częstochowskiej drużynie, a przypuszczalny awans mógłby stać się krokiem naprzód w kierunku nawiązania do najlepszych wyników, które klub odnosił na przełomie wieków.


W zimowej przerwie Cidry rozegrały cztery spotkania, podczas których pokonali drużynę juniorów Górnika Zabrze oraz Kuźnię Ustroń, zaś remisem zakończyły się ostatnie dwa mecze, w których rywalem radzionkowian były Ruch Zdzieszowice, a także druga drużyna Piasta Gliwice.

W sezonie 2021/2022 obie ekipy zmierzyły się już dwukrotnie – raz w przedsezonowym sparingu i raz w ramach Pucharu Polski – w obu przypadkach górą okazał się zespół ze Srebrnego Miasta.


Wygląda więc na to, że pomimo etapu sezonu, na jakim znajdują się obie drużyny, szykuje nam się niezwykle emocjonujące spotkanie. Takiego meczu nie można przepuścić! Początek meczu w piątek, 18.02.2022, na stadionie przy ul. Knosały 113 w Radzionkowie, o godz. 18:30. Zapraszamy!

Dodaj komentarz